coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

denzel    28

u mnie na spendzie (raz w tygodniu) kupują ok10-20sz. tucznika gdzie rok temu i dalej kupowali po minimum 100 szt. nikt sie nie zajmuje chowem świń. dzis u rolnika świnki tylko na zdjęciach można zobaczyć.  jak to jest niema towaru a cena niska, 

 


tylko rozejrzyjcie się po okolicy wielkotowarowe fermy drobiu powstają jak grzyby po deszczu. jak i chlewnie w których pseudo rolnicy utrzymują  po kilka tys. szt nie swoich świnek za grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz93    6

Bolesna prawda, której nikt nie chce (a może nie potrafi?) zrozumieć jest taka, że w UE od lat istnieje problem nadprodukcji żywności, a ceny spadają nie tylko w Polsce. A to, że niemiecki rząd potrafi wesprzeć niemieckiego rolnika to zwyczajny fakt. Bolesna prawda nr 2 jest taka, że polski rolnik w większości spaliłby pół wsi na widok sąsiada któremu lepiej się powodzi, nie potrafi współdziałać w grupach, a Wy nagle oczekujecie, że z tych obywateli w rządzie zasiądą same anioły i cudotwórcy? Mają takie samo podejście jak większość ich wyborców - byle dla mnie starczyło.

Inną sprawą pozostaje to, że nikt nie chce jakoś wskazać jakiej marki ciągniki mieli przez te lata rolnicy kupować, toż polskiego ciągnika do dziś nie ma. Mieli pozostać mistrzami kierownicy na 60-tkach? Na całym świecie istnieje import i eksport i nikt od niego nie ginie. Prosta kalkulacja - czegoś na rynku rodzimym brakuje, to kupuje się za granicą. Nikt z Was pewnie nie zajmuje się tym skąd pochodzi soja czy śruta słonecznikowa i inne komponenty w koncentratach jakie stosujecie. @Rolnik1973 nie od dziś plecie jak najęty, sam nie widząc całego bezsensu tych wypocin. Tu leje na "dżondyry" a sam chce kupować "Ursusa" w którym będzie miał - Uwaga! Uwaga! - GERMAŃSKIE podzespoły!! Do pary z brytyjskimi i włoskimi. Wyprowadzanie pieniędzy z Polski takie samo, tyle że przez pośrednika.

 

Brawo dla tego pana. Polać mu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15386

I w tym też pies pogrzebany że taki trzyma parę tysięcy świń dla zagranicznych koncernów gdzie kilkaset rodzin rolników by miało z czego żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandyta    11

ale się napociłeś wszyscy wiedzą chyba że dzieci są na forum że koncentraty i firmy sprzedające to nie nasz kapitał tylko zachód a co do ciągników to banki dawaj kredyty tylko te zachodnie i kupujemy ten zachodni szmelc a fabryka ursus miała taki prykaz odgórny że nic mają nie ulepszać i wypuszczać nowych ciągników a to fakt bo prawie wszyscy z ursusa od projektów wyjechali do zakładów new holland i valtra i tam mogli projektować nowe linie ciągników a teraz jak się już trochę zarobiło na polakach to zróbcie sobie tego ursusa nowego szkoda że od 2000 roku nikt na to nie wpadł .Pozdrawiam!Ceny 3,6-3,8  małopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liber    7

Ursusa to niema bo dziadostwo rozsprzedało wszystko to co polskie,zresztą nietylko ursusa i jak tu ma byc dobrze  <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Kuj-pom 3.7 netto.

Mam pytanie, bo tak narzekacie - jak będą strajki producentów trzody to pojedziecie, czy jak na wiosnę.... że jednemu za daleko, drugi dużo nie hoduje i.t.d. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

południowa wlkp. 3,90 netto, spadek przez tydzień o 20 gr.............   ręce opadają........... :(  ;[

 

kto tak płaci??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekm    3

Powiat sępoleński i tucholski 3.7. Normalnie jaja sobie z nas robią. W telewizji cichosza. W agrobiznesie pieprzą że popyt na mieso mały. To ludzie co? powietrzem żyją? A co do protestów to sam ciekawy jestem. Wiosną był w Bydgoszczy "szturm" na urząd wojewódzki i potem ucichło.  Wszyscy tacy chętni byli na protesty a co do czego to na początku protestu w Bydgoszczy więcej było policji i tajniaków jak rolników!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Ceny w sklepach nic nie spadły za to w punktach skupu żywca poleciały. Kuj pomorskie 3.8zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieceofmind    12

W ogóle niska cena w skupach nie ma odzwierciedlenia w sklepach...polędwiczki wieprzowe 25 zł / kg. Rzeźnie i sklepy zbijają fortuny kosztem hodowcy i konsumenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

W sklepach drogo bo powoli zbliżają się święta to ludzie będą kupować więcej i lepsze mięso ( a jak zobaczą te ceny to znowu powiedzą jak to na wsi mają dobrze dopłaty i te mięso drogie). Pytanie tylko co nas czeka w styczniu i lutym bo aż boje się pomyśleć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15386

U nas były parę lat temu po 2.8 i samo miałem pełny chlew i się przeżyło, to i teraz przeżyjem. Co nas nie zabije to nas wzmocni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Ja też dałem radę tyle że ceny świń byłe inne i ceny środków produkcji i ogólnie życia też były inne. Jedni piszą że cena za niska a drudzy piszą że nawet przy niższej dadzą radę  to po co cenę podnosić ?. Teraz chlewy pełne bo każdy liczył na to iż ceny pójdą przed świętami w górę a tu zonk. Pozdrawiam hodowców i przepraszam za kolejny post nie na temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Ceny skupu zaczną rosnąć gdzieś ok. lutego. Wtedy zejdą już wszystkie zakupione po żniwach warchlaki duńskie, których do Polski przywieziono ponoć więcej niż w roku 2013. Nowych pewnie będzie wstawionych dużo mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Panowie znalazłem fakturę z lipca i tam cena po 5,3 netto, dzisiaj dzwoniłem to cena po 4,3 netto i weź człowieku coś zaplanuj, jak cena w tym kraju za 4 miesiące potrafi spaść o 1zł. Ja teraz nie mam dużo 40 sztuk w rzucie: 130kg* 4,3=559zł 130*5,3=689-559=130zł tyle jestem stratny na jednej świni 130*40=5200zł, tyle jestem stratny na 40 sztukach co i tak ja mam mało a co z tymi co mają po 400sztuk w rzutach. Takie rzeczy to chyba tylko w Polsce.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424

Okolice Świecia, cena 3,70+vat, pusty śmiech mnie ogarnia, nie ma co - jak to mówią w telewizji - rolnictwo się rozwija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Zaraz po żniwach przy bardzo dobrych plonach zbóż pisałem że cena świń listopad/grudzień będzie bardzo niska i tak jest. Zresztą sytuacja była do przewidzenia więc nie bardzo rozumiem waszego ogólnego zdziwienia.  A to ze na skupach jest mało świń to nie ma żadnego znaczenia bo takie małe podmioty już dawno się na rynku nie liczą.

Kolega pisał wyżej ze cena świń zacznie w lutym rosnąć, ja myślę że dopiero przed świętami wielkanocnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

w mojej miejscowosci na skupie 3.60 netto taki tam boniecki placi

 

Płaci toż to jest kradzież !!!


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

mi dzisiaj za 80 szt duńczyka 120kg proponowali 3,9 to go wyśmiałem i powiedziałem że mam innego odbiorce co lepiej zapłaci to odrazu na 4,1 + vat podniósł. nie dajcie sie ograbiać. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj