coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bandyta    11

Import mięsa nie przetworzonego to miesiąc w miesiąc około 40tyś ton to po co ma pini i sokołów  zwozić żywe jak uzupelniają na bieżąco a przepraszam nie sokołów tylko jak to po duńsku denish cramp :) sprzedali nas i jeszcze ziemie sprzedają i poprzesuwają granice:( u nas 3,9 zł małopolska)a kuku nikt nie chce kupic w tym roku na niczym kasy nie zrobisz. Niemcy maja doplaty do eksporty w wysokosci 25euro do sztuki to moga sprzedawac po 6,5zl po uboju poltusze bo to 100zl czyli 3,9zl i 1zl za eksport czyli 4,9 zl tak plus vat mozna sprzedawac pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://plus.google.com/104253796199187884029/posts

 

Dopłaty unijne tysięcy rolników zagrożone, będzie protest
 
SAD | 5 listopada, 2014 - 15:14
dsc_2695.jpg
Dopłaty unijne tysięcy rolników zagrożone, będzie protest

Niezapowiedziana zmiana – w porównaniu z ubiegłymi latami – trybu uzupełniania wniosków o dopłaty rolne prowadzona przez ARiMR może pozbawić duża część rolników dopłat unijnych. W najbliższy piątek rolnicy planują protest pod siedzibą dolnośląskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Wrocławiu.

- Opanowana przez PSL ARiMR w ten sposób pozbawi rolników milionów dopłat. - mówi Marcin Bustowski, rolnik gospodarujący w powiecie jeleniogórskim na 70 ha, który na zamieszaniu może stracić ponad 80 tys. zł. Wytyka przy tym Agencji, że jako bastion PSL, dba głównie o organizację drogich niepotrzebnych szkoleń prominentnym działaczom, zamiast dobrze zorganizować pracę biur powiatowych i zadbać właściwie o sprawy rolników. O sprawie wie jeszcze niewielu rolników, bo Agencja z informowaniem ich o nowej sytuacji się nie spieszy. - Nie chcą sobie zaszkodzić przed wyborami - ocenia rolnik, który dotarł do "Kampanii 2014", wewnętrznego dokumentu Agencji, w którym zawarto instrukcje w sprawie postępowania w nowej sytuacji dla pracowników biur powiatowych ARIMR.

W poprzednich latach obowiązywała instrukcja, według której urzędnicy Agencji wzywali rolników do poprawienia wniosków o dopłaty nawet po wymaganym przez Komisję Europejską terminie 9 czerwca. Teraz przyjęto, że wniosek jeśli ma uchybienia formalne, a urzędnicy ARiMR nie wyślą go do poprawy w terminie pozwalającym zachowanie terminu 9 czerwca, nie zostanie uwzględniony, a rolnik nie dostanie w efekcie dopłaty. Waldemar Reduch, z-ca dyrektora dolnośląskiego oddziału ARiMR we Wrocławiu przyznaje, że sytuacja, gdzie w wypadku konieczności uzupełnienia dokumentacji we wniosku o dopłaty, urzędnik powiatowego biura ARiMR nie powiadamia rolnika jest nie do przyjęcia. Na pytanie, co wtedy z możliwością skutecznego złożenia wniosku o dopłaty, odpowiedział, że jeśli termin minął, sytuacja jest już zamknięta. Rolnik na dopłaty traci szanse, swoich racji może dochodzić tylko przed sądem. 

W załącznikach prezentujemy treść nowej instrukcji, która posłuży urzędnikom do odmowy możliwości uzupełnienia wniosków i w efekcie  otrzymnania dopłat.  Poniżej stara instrukcja.

Więcej o tej sprawie w najbliższym numerze "Nowin Jeleniogórskich".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam w piątek 13 szt po 4,20 +vat  i przy wadze 1489 kg wyszło mniej o 400zł jak za 10 szt w czerwcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

skąd wiemy a wiemy bo u mnie w okolicy są ubojnie gdzie zjezdzają sie tiry na niemieckich blachac wyładowane po brzegi


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

I germańskie mięso dotowane polskimi pieniędzmi za dżondyry wykończy polskich rolników. Cena 3.7 jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Sawicki gdzie jest ma w d*p.... polske a polskiego rolnika potrzebuje tylko wtedy kiedy są wybory .- hańba na świń w sejmie i przypudasów .. cena 3.7


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

u mnie 3.90+ vat - 0.30 w porównaniu do tamtego tygodnia. w styczniu myślę że będzie coś koło 3zł plus vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Zm Skiba 5,2 kl E. Co za złamas pie.....!!!!

Za chwile Sawicki nazwie nas frajerami że tak tanio sprzedajemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

kolego kafar wiadomo ,że Skiba to ..... ! przecież już dawno po Skibie widnieje tylko nazwa ,a zachodni kapitał robi na nas biznes .Mojego sąsiada wyrolował na opasach ,to i na świnkach nie będą się czaić .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

południowa wlkp. 3,90 netto, spadek przez tydzień o 20 gr.............   ręce opadają........... :(  ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Ja rozumie że można stracić na kilku rzutach,ba nawet cały rok ale nie można tak dłużej robić takich rzeczy a Frajer sawicki jak już jest Ministrem to niech ma troszkę rozeznania w terenie a nie tłumok widzi tylko tyle co w swojej zagrodzie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

On tam nigdy nie był za producentami trzody ,za jego kadencji nastąpił największy spadek pogłowia i za jego karencji nastąpi upadek hodowli trzody a on nawet palcem nie kiwnie.Ceny zachodnia wielkopolska 3.7-3.9 za małe ilości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Kiedyś to przynajmniej jak cena była niska coś się działo, a teraz wszędzie cisza - ceny lecą, a nigdzie nawet nie wspomną o tym co jest grane, Sawicki niech najpierw nauczy się poprawnej polszczyzny, jak go słyszę to mnie krew zalewa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz86    0

na kujawach tez cena 3.7 jeszcze.

 

Potwierdzam.

Powiat brodnicki cena spędowa 3,7

4,0-4,1 jeszcze realne przy większej ilości.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hanssz    2

 producenci cebuli kapusty i jabłek dostali rekompensaty, a świń co najwyżej baty...

Klasa E 5,1 mościszki-przy tej cenie sprzedaję swoje zboże za 350 zł(bez amortyzacji i pracy) mam szczęście, że nie kupiłem go "drogo" po 500 hehe

Edytowano przez hanssz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandyta    11

Sawicki ma kurniki to na świniach mu nie zależy. Kalemba jak był ministrem to mu coś zamknął i później wróci i się odegrał dymisją .U nas też 3,6- 3,8 małopolska Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

I germańskie mięso dotowane polskimi pieniędzmi za dżondyry wykończy polskich rolników. Cena 3.7 jeszcze.

 

Już kiedyś gdzieś to napisałem, to jest bolesna prawda.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Bolesna prawda, której nikt nie chce (a może nie potrafi?) zrozumieć jest taka, że w UE od lat istnieje problem nadprodukcji żywności, a ceny spadają nie tylko w Polsce. A to, że niemiecki rząd potrafi wesprzeć niemieckiego rolnika to zwyczajny fakt. Bolesna prawda nr 2 jest taka, że polski rolnik w większości spaliłby pół wsi na widok sąsiada któremu lepiej się powodzi, nie potrafi współdziałać w grupach, a Wy nagle oczekujecie, że z tych obywateli w rządzie zasiądą same anioły i cudotwórcy? Mają takie samo podejście jak większość ich wyborców - byle dla mnie starczyło.
Inną sprawą pozostaje to, że nikt nie chce jakoś wskazać jakiej marki ciągniki mieli przez te lata rolnicy kupować, toż polskiego ciągnika do dziś nie ma. Mieli pozostać mistrzami kierownicy na 60-tkach? Na całym świecie istnieje import i eksport i nikt od niego nie ginie. Prosta kalkulacja - czegoś na rynku rodzimym brakuje, to kupuje się za granicą. Nikt z Was pewnie nie zajmuje się tym skąd pochodzi soja czy śruta słonecznikowa i inne komponenty w koncentratach jakie stosujecie. @Rolnik1973 nie od dziś plecie jak najęty, sam nie widząc całego bezsensu tych wypocin. Tu leje na "dżondyry" a sam chce kupować "Ursusa" w którym będzie miał - Uwaga! Uwaga! - GERMAŃSKIE podzespoły!! Do pary z brytyjskimi i włoskimi. Wyprowadzanie pieniędzy z Polski takie samo, tyle że przez pośrednika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj