coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Rolnik1973    15375

Lipa się robi coraz gorsza. Dziś sprzedane do skiby po 5,4 kl E. Kutno 5,5 ale nie biorą, warmia to samo tyle że 5,4. Ciągną półtusze z zachodu po 5,8 i naszego nie biorą. Jak tak dalej pójdzie to sąsiedzi nas wykończą. A perspektyw brak i tylko będzie taniej. To nie jest niestety sianie paniki tylko fakt

Nauczyli się od chłopa że najgorsze zagraniczne lepsze niż najlepsze Polskie. Teraz chłop zobaczy jak to dobrze kupować nie swoje. Jest dobrze nowy tydzień 3.7 bez obniżki się zaczął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loldek37    4

Dziś sprzedane po 3.90 netto spadek od zeszłego tygodnia o 10 gr tylko kupujący się cieszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaP    185

Na skupach cena spada,co tydzień niższa.

3.80zł +Vat .

Pow.Włocławek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Dziś sprzedane po 3.90 netto spadek od zeszłego tygodnia o 10 gr tylko kupujący się cieszą

 

Kolego do kogo sprzedawałeś ?


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Nauczyli się od chłopa że najgorsze zagraniczne lepsze niż najlepsze Polskie. Teraz chłop zobaczy jak to dobrze kupować nie swoje. Jest dobrze nowy tydzień 3.7 bez obniżki się zaczął.

 

Niczego się nie nauczyli, tylko dobrze wiedzą, że z 1kg duńczyka czy holendra rzeźnik zrobi 3kg wyrobów, z polskich świń takich cudów nie ma, to i cena i popyt w branży gorsze. Polecam czasem zdjąć końskie klapki z oczu i przełączyć się już w końcu na XXI wiek

 

Na skupie 4,0+Vat od ponad miesiąca

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

3,7 netto -zachęca do rozwijania produkcji


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Niczego się nie nauczyli, tylko dobrze wiedzą, że z 1kg duńczyka czy holendra rzeźnik zrobi 3kg wyrobów, z polskich świń takich cudów nie ma, to i cena i popyt w branży gorsze. Polecam czasem zdjąć końskie klapki z oczu i przełączyć się już w końcu na XXI wiek

 

Na skupie 4,0+Vat od ponad miesiąca

 

 

 

A uważasz że z polskiego takiego wyniku nie osiągną.

 

Kolego z 5 lat a może więcej oglądałem program gdzie już wtedy w zakładzie robili z 1 kg mięsa 3 kg wędliny, uważam że przez 5 lat coś dopracowali i robią już 4 kg wędliny !!!!!!!!.

 

5,3 zł/netto WBC

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Każde mięso można nastrzykiwać, ale nie wyjdzie im z tego piękna szyneczka i inne wędzone/podsuszane kiełbasy, do tego potrzebna jest już ingerencja w genetykę. To tak samo jak z hipertrofią mięśni u bydła mięsnego, tyle, że o sztuczkach z genetyką świń, która wykorzystywana jest w zakładach mięsnych głośno się nie mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

3,7 netto -zachęca do rozwijania produkcji

 

nie wiem czy z twojej strony  to prawdziwe słowa czy irytacja     nie mniej jednak  potwierdzam ze w tym czasie co nas nie zabije to nas wzmocni  bynajmniej ja nie odpuszczam  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

cena 3.70 wstyd i hańba .. sporowdzaja na ogrom z zachodu i tak wykanczają polskie rolnictwo , w polsce nie ma gospodarza i nie bedzie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15375

To jak u Was po 3.6- 3.7 to co będzie po niedzieli u mnie? Zagraniczne widać lepsze i na dłużej starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ciekawe skąd macie te informacje o tym że od groma z zachodu sprowadzają??

W Pini może 1-2 tyś sztuk biją z zagranicy reszta polskie więc tak jak zwykle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

3.8 +vat a świń jak na lekarstwo


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Sąsiad dzisiaj 5 sztuk po 3.40zł z vat bo miały po 150kg. Normalnie płacił 3.90zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

U mnie dzisiaj 3,8 netto cena to kpina czas na blokady dróg ,bo tak dalej nie może być .Karmicie może soję z własnej uprawy ??? .Czytałem na necie ,że jest szkodliwa i trzeba ją przetworzyć ? To jak to jest ?.


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

U mnie dzisiaj 3,8 netto cena to kpina czas na blokady dróg ,bo tak dalej nie może być .Karmicie może soję z własnej uprawy ??? .Czytałem na necie ,że jest szkodliwa i trzeba ją przetworzyć ? To jak to jest ?.

 

Ja kilka lat temu dawałem soje, do 10% w skład mieszanki i nic się nie działo, po za lepszymi przyrostami..


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj