coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
RafaKdziela    443

wychodzi około 3,9zł wyprodukowania kilograma wieprzowiny przy dzisiejszych cenach koncentratów i zboża.

mnie jedno ciekawi za na zachodzie wszystko jest droższe niż u nas jak koszty pracy paliwo żywność rożnego rodzaju opląty a wszystko co sprowadza jest sprowadzane do naszego kraju okazuje się tasze niż u nas o co tutaj chodzi

 

Odpowiedź jest prosta zawsze o to samo się rozchodzi o pieniądze .Kto za granicą wyprodukuje kilogram tucznika za 4 zł ,a dowieść to do fabryki w PL .Jestem święcie przekonany ,że dopłacają za granicą do produkcji ,może nie bezpośrednio ,ale w inny sposób ,żeby nie było afery.


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

ZM Skiba 5.40 netto za kl. E -10gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

3.8 zł/kg powiat rypiński. To co sie dzieje w tym kraju to są jaja. I dziwne  ze dwie partie "naczelne"  maja tak ogromne poparcie za to co robią. Ehhh w Rosji nawet takie rzeczy sie nie dzieja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

3.9zł netto.w Niemczech mają bardzo tanie paliwo rolnicze to wiem z pierwszej ręki o dopłatach wyższych nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

A ile wam wychodzi koszt prosiaka 30 kg, ale tak uczciwie policzony,nie na skróty.

 

jak kiedyś liczyłem to takie 27 kg wychodziły około 160 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam dawniej znajomy jezdził do pracy sezonowej w niemczech jak były jeszcze marki to baor mówił że jak ma za tucznika 176 marek to państwo tyle samo mu dodaje na konto tylko że to było dawno ajak jest  teraz to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liber    7

Do porównania w Niemczech dopłata do 1h plantacij winogrona wynosi 1000euro a w Polsce 100 zł.I o czym tu dyskutować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Przestańcie już płakać że w Niemczech mają dopłaty a my nie. Dopłaty nie są wcale lekarstwem dla naszego rolnictwo. Rolnik powinien wyżyć z tego co wyprodukuje. Znacznie lepszy system wsparcia rolnictwa jest w USA gdzie jest cena minimalna co jakiś czas aktualizowany czy dopłaty do eksportu. Niestety mamy rząd jaki mamy nie potrafią nawet embarga wprowadzić gdy w Niemczech wykryją antybiotyki to nic z tym nie robią. 

wracając do tematu

maciory 2.20zł

tuczniki 3zł 

ceny z vat-em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz93    6

jak kiedyś liczyłem to takie 27 kg wychodziły około 160 zł

 

Coś tanio. Teraz na pewno  za tyle się nie wyprodukuje. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Cena z czwartku  to 3.80 + wat   podobno szykują się obniżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

Coś tanio. Teraz na pewno  za tyle się nie wyprodukuje. :(

 

jak odsadzisz  poniżej 20 szt od maciory  to  na pewno a jak powyżej 25 to już inny wynik ekonomi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

jak kiedyś liczyłem to takie 27 kg wychodziły około 160 zł

 

Czyli na ten moment prosiak idzie po kosztach. Miesiąc temu za mniej więcej tyle kupiłem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz93    6

jak odsadzisz  poniżej 20 szt od maciory  to  na pewno a jak powyżej 25 to już inny wynik ekonomi

 

 

Wiadomo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Czyli na ten moment prosiak idzie po kosztach. Miesiąc temu za mniej więcej tyle kupiłem.

 

 

No dokładnie, dlatego póki co wszystko tucze. choć cena nie poprawi się wcześniej niż przed świętami wielkanocnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lipa się robi coraz gorsza. Dziś sprzedane do skiby po 5,4 kl E. Kutno 5,5 ale nie biorą, warmia to samo tyle że 5,4. Ciągną półtusze z zachodu po 5,8 i naszego nie biorą. Jak tak dalej pójdzie to sąsiedzi nas wykończą. A perspektyw brak i tylko będzie taniej. To nie jest niestety sianie paniki tylko fakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj