coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

ffox    0

Dziś sprzedałem 5 sztuk po 4zł/kg + vat. Kujawsko-pomorskie powiat Lipno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

Wczoraj poszły po 4.1 +vat .Jeśli nasz rząd był by mądrzejszy to już dawno przyblokował by import i żaden pomur nawet nie zbił by cen!

Edytowano przez karolci13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ffox    0

Zablokowanie exportu spowodowałoby, że w polsce zostaloby więcej świń... Chyba, że chodziło Ci o import, a nie eksport?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf235angol    7

Przydało by się trochę tego zawieść ...

Morze w końcu by się wzieli za kąkretne rzeczy  a nie tylko afery 

W Rosji Afrykański Pomór świń trwa od 2005 roku  :)

A nas się czepiaja o kilka przypadków to jest tylko wojna polityczna która uderza w polskie Rolnictwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

w poniedzialek na wage bita ciepla 5,7 brutto,jedna z ostatnich ubojni pod krakowem.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

Ffox słuszna uwaga pomyliłem pojęcia

A jeszcze tak apropo tych strajków jeśli my byśmy tak zrobili to juz widzę te kary jakie by się posypały najpierw to trzeba by zacząć od stworzenia jakiegoś związku rolników i jak górnicy mogli byśmy strajkowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek01    5

dziś sprzedane 4 zł plus vat okolice kalisza ale tendencja spadkowa , szkoda gadac


zetor 52-11 i ursus c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

4+vat okolice bydgoszczy a pośrednik mówił że styczniu po 3,50 mają być

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liber    7

I kąpiel w gnojowicy by nic nie zmieniła,tak to jest jak nasz kochany żad ma klapki na oczach i patrzy tylko na wprost.Myśleli że Ruskie to forever,a teraz big problem i nie wiadomo co dalej z nadprodukcją robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

4.1  netto z wczoraj kilka szt zachodnia wlkp .prawdopodbnie cena spadkowa w najbiżych dniach :(

 

Kto tak płaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

w tzw markiecikach mięso nie z naszych zagród oczywiście i za tą  cena niemiec woli taniej wypchnąć do nas niż magazynować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

4+vat okolice bydgoszczy a pośrednik mówił że styczniu po 3,50 mają być

 

To weź mu powiedz że jak chce dalej wozić świnie, to niech sam już zaczyna sobie hodować.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpion    2

Rząd to tu sobie może... poskakać....,  ceny wolnorynkowe w całej UE i tyle...

może żeby Kijowa demokracji tak mocno nie edukowali i nie zbawiali to też i wschód by nie był taki zacięty. (ale to gruba polityka)

cała UE jest zapchana i tyle, u Holendrów i Duńczyków robi się problem z warchlakami (przecież PL kupuje rocznie ok 3 mln warchlaków) i co ?...

Lipa jest w UE we wszystkich branżach rolniczych, mleko, wołowina, trzoda, owoce czy warzywa i kupa innych są zatkane na główny rynek zbytu czyli wschód. PL musi znaleźć nowe rynki zbytu. ale to też znacznie wyższe koszty transportu chociażby.

A zastój w rolnictwie osłabia gospodarkę bo nikt nie porywa się na nowe inwestycje

tylko na razie nikt nie mówi o tym że gdy już nie będzie hodowców trzody to producenci zbóż dostaną po d..., paszarnie .... dostawcy rozwiązań maszyn i innych...
bezrobocie wzroście. rolnik jak ma dochody to inwestuje a jak inwestuje to kasę wydaję czyli ktoś zawsze na tym zarobi.  a tak będzie coraz większy zastój bo rolnicy zatrzymują inwestycje i czekają jak mogą co dalej.
Mazowieckie E 5,30 zł netto z dnia 19/11/2014 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skorpion dobrze napisałeś. Rynek dyktuję cenę, a że jest zapchany przez embargo, to możecie lać gnojowice...hmmm na pole tylko. Takie same problemy mają na Zachodzie Europy tylko są cwańsi, bo potrafią wypchać towar do Polski. Pan Minister Sawicki, co ma wprowadzić zakaz imprtowania mięsa? Zaraz by złamał jakieś prawo handlowe UE. Najgorzej, że taka sytucja będzie odbijać się pośrednio na innych sektorach rolniczych...,a szans na poprawę nie widać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj