coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Lesssiu007    186

ja nie wiem dlaczego my nie strajkujemy ??? Kolega wyżej napisał ze sie nie opłaca to to pojechaliście świnie po 4,2 +vat to ochłap. To samo mleko powiat świecki po 90 gr. wołowina jaka tania owoce warzywa a t tym zmanipulowanym tvp ciągle gadają jak chłop  ma dobrze bo dopłaty ma rzygać mi sie chce jak to słucham!!! co z tego że dopłaty jak to co produkujemy jest bez wartosci. A dopłaty sa dla MIASTA bo jak by ich nie było to jestem ciekaw ile ciagników by sie sprzedawało bez dostacji a ja bym wolał żeby nie było dopłat i tej całej uni i tylko ceny odpowiednie i ile wychowasz sprzedasz to masz było by sprawiedliwie i nie było by bzdurnych przepisów jakieś zazielenienia dajcie spokój dzis chłop na swoim mniej może niż za zaborów o wszystko sie pytaj i proś urzędników bo pare zł dopłat mamy. co z dzikami co z bobrami co niszczą pola i uprawy co z obrotem ziemią po 2016 ten rząd specialnie nic nie robi już 7 lat psl jest w rządzie a jest coraz bardziej źle wszystko tanie a wymogi wielkie. Blokują nas człowiek by chciał sie rozwijać a oni robią pod górkę z tym ubojem rytualnym po co to ruszali banda sku.....w !! Dziś przepisy na wieś robią ludzie co nie mają pojecia o rolnictwie co krowe na obrazku widzą, U kolegi ze wsi jeżdżą z weterynarii gnębią rolników mierzą poziom amoniaku w oborach nasłonecznienie czy za dużo sztuk w budynku nie stoi ;/ dziadkowie w szopach trzymali zwierzęta mleko recznie doili i byli zdrowsi niż teraz sa ludzie i było dobrze a dziś to takie bzdury wymyślają ze szok urzedniki i z nimi nie wygrasz bo jak za bardzo bedziesz podskawiać to po dopłatach. I zęby sie nie odezwali na forum że jak nie chcesz to nie gospodarz bo jest cudownie bo unia na dawała i że jest fajnie ! Ja chce gospodarzyć tylko wkur ... mnie po jakich pieniądzach sprzedaje swoją prace bo ma 10 tys dopłat za 11 ha. ja bym wolał ich nie mieć a być pewny że swinie po 5,5 /6 zł a byki po 8/9 zł a przenica po 1000 zł tona. Nie podoba mi sie aktualny stan rzeczy nie cierpie psl i tych telewizji publicznych co tylko propagande szerzą na okrągło. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Jaka frustracja. Chcesz z 11ha utrzymać siebie i rodzinę? Proponuję wyłączyć agrofoto, wziąć porządną dębową deskę i walić się w głowę dopóty nie zrozumiesz, że tak działa rynek. Nie umiesz produkować tanio czy w taki sposób żeby zarobić to po prostu znikasz z rynku. To od Ciebie zależy co i jak zrobisz bo to twoja ziemia, twoje życie i tylko Tobie powinno zależeć na tym żebyś miał za co kupić chleb.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

tanio to nie znaczy darmo ... jest chyba granica opłacalność ? jaki rynek ? spekulantów nazywasz rynkiem ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Tak, na tym polega rynek. Spekulantami śmiało można nazwać i rolników bo trzymając zboże w silosach, liczysz, że cena wzrośnie przez to. Rolnictwo jest kapitałochłonną branżą gdzie liczy się albo skala produkcji albo produkowanie czegoś, czego nie ma. Do tego konkurencja jest duża bo jak Lesssiu się obrazi na wszystkich to jego sąsiedzi w ciągu dnia zajmą miejsce na rynku.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

Do tego konkurencja jest duża bo jak Lesssiu się obrazi na wszystkich to jego sąsiedzi w ciągu dnia zajmą miejsce na rynku.

No i Masz rację teraz że jeden tylko czeka aż upadnie drugi i dlatego nie ma jedności, nic nie idzie wywalczyć i wszyscy biorą po d*pie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

zajmą miejsce ale w kolejce u komornika ..nie ma opłacalności nie ma produkcji i zysków i żadna skala produkcji  tego nie zmieni 

żadne obrażanie człowieku tylko  prosta ekonomia   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186
Krassus

  11 ha swojego ale ogólnie prawie 17 3a kl ziemi mam wszystko fakt nie nowe ale sprzęt mam  i radzę sobie, A ty cwaniaczku to jak chcesz to nawet po 2 zł tucznika możesz  produkować i kredyty brać a później przyje na aukcje twój ciągnik kupić jak ci komornik zabierze. Mam dokoła dużych mi małych rolników z różnych działów rolnictwa ogrodnictwo mleko świnie itp i wszyscy wkur że za takie pieniadzę robimy. A spekulantami sa ci co siedza na giełdach i ustawiają ceny :) a nie rolnicy wszyscy by chcieli by przenica kosztowała 900 zł ale nic nie zrobimy a na giełdzie jeszcze nie skoszą a już wiecą co to tony ile namłócą :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ja dzięki spekulantom kupiłem sobie nowy samochód więc ja im dziękuję.

 

@kozulek ekonimisto, rozejrzyj się dookoła i czy widziałeś w okolicy żeby komornicy nękali rolników nagminnie? Już 10 lat w UE jesteśmy, ludzie wieszczyli, że to koniec polskiego rolnictwa jest bardzo blisko. Więc pytam się, gdzie ten koniec bo nie mogę się go doczekać.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

Spekulantami śmiało można nazwać i rolników bo trzymając zboże w silosach, liczysz, że cena wzrośnie przez to.

Aha uważasz że powinni sprzedać spekulantom zaraz z pola najlepiej za grosze, bo tamci za mało zarobią. Zastanów się co piszesz, bo już długo nie powstrzymam się by ci nie nawciskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

   Więc pytam się, gdzie ten koniec bo nie mogę się go doczekać.

 

tobie gnido tylko o to chodzi ... bo nic więcej z twego pisania tu nie wynika 

 

od kiedy to producent jest spekulantem filozofie ? 

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Przez kilka miesięcy kryzysu komornicy od razu nie licytują. Ale nic nie zapowiada poprawy, a na dłuższą metę przy opłacalności bliskiej zero, a w niektórych rejonach i branżach to nawet o tym nie można mówić  to bankructwa się zaczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

@Korsarz, śmiało ubliżaj. Tylko to będzie świadczyło, że jednak pańszczyzna powinna trwać dalej.

 

@kozulek, sprawdź definicję spekulacji i popiszemy sobie wtedy.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Korsarz1,wez i sam sobie powciskaj, bo już długo nie wytrzymam by Ci nie nawciskać.

 

Następna oferma się odezwała, debilu jeden nie widzisz o czym tamten baran pisze!!!!!    

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15356

Pany każda branża chce się nachapać, więc spokojnie trzeba stać w kolejce aż przyjdzie pora nieurodzaju i wtedy się nie narobi a zarobi. Pamiętam jak kiedyś jeszcze ogórki się sadziło lata 80te i był przymrozek i pomarzło, dziadek mówił już po wszystkim a tatek nie ma co się martwić za skrzynkę więcej wezmę niż za wóz. I tak było zawiózł skrzynkę ogórków na błotniku a spowrotem przywiózł za tą kasę 5kę opsypnik do ziemniaków. A jakby był urodzaj to 2 wozy by mało było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

 

@kozulek ekonimisto, rozejrzyj się dookoła i czy widziałeś w okolicy żeby komornicy nękali rolników nagminnie? Już 10 lat w UE jesteśmy, ludzie wieszczyli, że to koniec polskiego rolnictwa jest bardzo blisko. Więc pytam się, gdzie ten koniec bo nie mogę się go doczekać.

 

Tak było i jest każdy mówi że małego zniszczą ale ja widzę że ten co myśli i pracuje to ciężko będzie Go zniszczyć.

Przykład z własnego podwórka dwóch rolników areał podobny (do 20 ha) sytuacja w gospodarstwie na przestrzeni 15-20 lat Kowalski stał słabo ale się nie wychylał i pracował zaś Nowak stał dużo lepiej ale chciało się troszkę lepiej żyć gospodarkę się pomalutku zaniedbało a chciało się troszkę pokazać i dziś sytuacja się odwróciła.

 

Każdy mówi że polityka , unia a ja mówię że myślenie jak i praca przynosi główne efekty.

Niejeden wymienia park maszynowy dla własnych potrzeb, zaś inny na pokaz.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

Korsarz1, widzę o czym Ty piszesz, czyli jaki masz pogląd na ten stan rzeczy,i jeśli ktoś jest tu debilem to Ty jesteś pierwszym w kolejce do tego tytułu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie zabieraj głosu chłopcze jak nikt cię nie pyta, durniu jeden. Następny się znalazł co pewnie żeruje na rolnikach i broni takiego samego chama.

Edytowano przez KORSARZ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj