coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Michalmeer    483

jest tragedia na rynku typowo rolniczym a my co siedzimy i czekamy   na co ? za jakiś czas nie bedzie już nic


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

powiat oleski, lokalna ubojnia dzis 4,30 + vat i jak czytam to widze ze nawet dobrze dostalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

Jak tak dalej pójdzie to w Polsce za rok będzie 5 mln sztuk trzody. W tv ciągle tylko o sadownikach i ogrodnikach (rozumiem, że ponieśli straty, ale przecież nie tylko oni). W naszym przpadku emabrgo na mięso jest już od początku roku i jakoś nikt nie mówi o rekompensatach. Co z tego, że będą dawac do 900 tys. na produkcje prosiąt itp W latach 80 tych czy na początku 90-tych nie było dopłat i rolnicy sami z powodzeniem stawiali chlewnie, bo była godziwa cena. A najlepszym paradoksem jest to, że po upadku komuny zniszczono spóldzielczość i zakłady mięsne, ( bo to relikt komuny ) a teraz wmawia się nam, że trzeba zakładać grupy, żeby utrzymac się na rynku. Z czołowego producenta staniemy sie czołowym importerem, a rządzący nie widzą problemu, nie pamiętam kiedy słyszałem jakieś propozycje zmian odnośnie rynku trzody.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

U nas w pobliskim skupie pośrednik płacił w ubiegłą środę 4,10 + VAT Podlaskie powiat kolneński


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

"Niby nic", ale zawsze to tendencja wzrostowa.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandyta    11

SPRZEDALI NASI WŁADCY ZAKŁAD NAJWIEKSZY POLSKI CHYBA OSTATNI  W SOKOOWIE I 7 PODLEGŁYCH MU TO SOBIE ROBIĄ DUŃCZYCY CO CHCĄ Z NAMI KUPIŁA TO JAKAŚ FIRMA DUŃSKA DENISH CRAMP CZY COŚ TAKIEGO WIĘC NARAZIE CENA U NAS MAŁOPOLSKA 3,9 + VAT PORAŻKA KOLEGA KUPIŁ DUŃCZYKI MYŚLAŁ ŻE ZAROBI NA KREDYT :) PŁACIŁ PO 320ZŁ ZA SZTUKĘ A TERAZ W TYM TYGODNIU SPRZEDAŁ PO 4 ZŁ  .NAJLEPIEJ ŻEBY EURO POSZŁO NA 4,5 TO WTEDY NASZE BY RUSZYLI POZDRAWIAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj