coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
RafaKdziela    443

3.90+vat kujawsko-pomorskie

 

Kolego mieszkasz w tym Raciążu koło Tucholi ?W zeszłym tygodniu dostałem 4,2 netto w piątek.


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

No ciekawe u kogo trójka z przodu pęknie pierwsza.

 

Długo nie trzeba było czekać.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byczek1996    7

Smak mięsa z własnego śwniaka znam dobrze ale tak pytam czy takiego cichociemnego prosiaka można gdzieś legalnie do jakiejś ubójni sprzedać czy coś :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

To zaraz będzie dwójka z przodu. No to jak Pany żyć? Od dziś idą na samo zboże, chociaż gówno na pole będzie i na nawóz nie wydam grosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

U nas już po 3.5 +vat. Trzeba do germańskiego się zwrócić by w ramach rewanżu za kupione przez Polaków drogie dżondyry, fendy, klasy i inny sprzęt kupił nadwyżkę taniej polskiej świni i wsparł Polską gospodarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

dziś po 4,20 +vat masakra wykończą nas powiat bydg. podobno naweźli taniego miesa z holandii i niemczech do zakładu co sprzedaje ogólnie miały być w zeszły tydzień sprzedane ale nie przyjeli !!! Zworzą szmelc z zagranicy a krajowego nie chcą. O to chodzi żeby  rynek zbytu z polski zrobić wszystkie wieksze załady zachud ma i dyktuje warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

lubelskie 3.80 zł + vat , powariowali , dopóki ruscy nie będą brali nie będzie ceny :(


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kManiek    0

Do Sokołowa ciągną mięso z Danii a rolnikom mówią  mówią że mają za dużo towaru to jak mają ceny podnieść ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter94    11

W piątek Skiba 5,6+ VAT kl. E

 

 

Rosja cały czas bierze tylko wszystko najpierw idzie do Białorusi a potem do Rosji, to tylko takie gadanie

Edytowano przez Piter94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

a nie dosyć że biorą tuczniki z holandi czy danii to jeszcze polski rolnik kupuje od nich prosięta to nasze co gorsze? u nich hodowla sie kreci a u nas za jakiś czas nie bedzie nic . smutny to kraj kiedy przedsiębiorcy we własne gniazdo srają .. a potem sie dziwić że państwo biedne na nic nie ma , jak ma być skoro duża cześć polskich pieniedzy idzie na zachód , to jest kur... chore


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Kolego Michalmeer to nie jest chore to tylko skutek pracy naszych kochanych polityków od początku lat 90. Skoro nasze Państwo istnieje teoretycznie to moim zdaniem jesteśmy tylko Państwem kolonialnym a co za tym idzie rynkiem zbytu czy chociażby źródłem taniej siły roboczej. Bo weźmy np. możliwość rejestracji samochodów z Anglii czysty i chory absurd a chodzi po prostu o to żeby nie płacić niepotrzebnie za złomowanie samochodu taniej przecież sprzedać polakowi. Podobnie zrobili Niemcy zamiast złomować czołgi co by kosztowało kupę kasy lepiej sprzedać Polsce. Jest to ciężki rok bo niedość że wszystko tanie to jeszcze ta niepewna przyszłość. A co mają zrobić Rolnicy gdzie zamiast rekordowych zbiorów mieli suszę i np kukurydze do kolan. W telewizji ciągle tylko mówią o biednych sadownikach. Dlaczego my jako producenci trzody chlewnej nie dostaniemy odszkodowań przecież też straciliśmy na embargu i śmiem twierdzić że straty z tego  powodu są większe aniżeli ponieśli sadownicy. Przepraszam że nie na temat.. Cena na dziś to 3.80 a nie tak dawno maciory były po 4.20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

 , jak ma być skoro duża cześć polskich pieniędzy idzie na zachód , to jest kur... chore

 

Ale część społeczeństwa własnymi rękoma dorobiła zachód, rozejrzyj się wokoło jaki sprzęt jest na polach.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Do Sokołowa ciągną mięso z Danii a rolnikom mówią  mówią że mają za dużo towaru to jak mają ceny podnieść ? 

 

Nie ma się co dziwić że tak robią. Z tego co wiem to jest zakład właśnie duński więc przerabiają po prostu swoje świnie.

U nas jest taki problem że rolnicy nie mają swoich zakładów. Dając na przykład prywatyzację młynów Stoisław która się ciągnie i ciągnie, w końcu przejmie to zagraniczny kapitał bo posmaruje $$ i będzie to samo co z Sokołowem.

Zresztą wiele jest takich prywatyzacji gdzie zagraniczne firmy przejmują państwowe przedsiębiorstwa a później zamykają żeby zlikwidować konkurenję. I patrząc na naszą władzę to nie zanosi się aby coś się zmieniło w tym temacie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Witam.Kilka słów ode mnie.PANY przestańmy udawać że nic się nie dzieje!.Żarty sie skończyły!.Jeśli będziemy tak bierni to za rok nikt z nas się nie pozbiera a te małe grupki producentów znikna jak sen.Tu idzie nowe niespotykane na tak potężną skalę zagrożenie i niech nikt sobie nie mysli ze jak ma 10 000 czy 20 000 to sobie sam poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Nie ma się co dziwić że tak robią. Z tego co wiem to jest zakład właśnie duński więc przerabiają po prostu swoje świnie.

U nas jest taki problem że rolnicy nie mają swoich zakładów. Dając na przykład prywatyzację młynów Stoisław która się ciągnie i ciągnie, w końcu przejmie to zagraniczny kapitał bo posmaruje $$ i będzie to samo co z Sokołowem.

Zresztą wiele jest takich prywatyzacji gdzie zagraniczne firmy przejmują państwowe przedsiębiorstwa a później zamykają żeby zlikwidować konkurenję. I patrząc na naszą władzę to nie zanosi się aby coś się zmieniło w tym temacie..

 

HUberto89 a dlaczego tak jest że Polski chłop nie może zabić tucznika zawołać weterynarza żeby przebadał i potem sprzedać swój wyrób... Dlaczego Niemieccy, Duńscy i Szwajcarscy rolnicy tak mogą a my nie, wiem co mówię mam znajomych, rodzinne w tych krajach i tam nikomu nie przeszkadza, że zaraz jest ubój przy budynkach gospodarczych. Tak działa lobby dużych zakładów mięsnych kierowanych przez polityków, byle nie dać zarobić chłopu a żeby chłop oddał za psie pieniądze do zakładu niestety taka to nasza rzeczywistość.

Tak samo rzecz się ma z pszenicą dlaczego Ukraina może do nas bezcłowo wysłać pszenice i zapełniać nasz rynek? Co my im jesteśmy winni? oni potrafili nałożyć embargo na nasze mięso... Mało naszych zbóż się ,,kisi" w magazynach nawet nie ma kto 600 zł dać za tonę. Taki to nasz wolny rynek ...

Sorry że odbiegam od tematu ale taka mnie wena natchnęła u nas 4,80 plus vat lokalna ubojnia.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj