coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Zombi330    49
Napisano (edytowany)

no właśnie nikt nie każe chować świnek a na zach hodowli poniżej 500 szt. rocznei praktycznie to nie ma i u nas się to porobi to samo jest już z krowami - powstaną kombinaty, gupy itp takie wysokodotowane przez unię i budżet PGR tylko, że literka P znaczy obecnie prywatne. W tych układach mały nie ma szans jest systemowo i systematycznie likwidowany. Jużo becnie funkcjonują u nas dwa zupełnie odrębne rynki chciaż odbiorcy sa ci sami tj. dla małych na którym ceny są niepewne i niskie i dla dużych dla których ceny są stałe i wyższe. Myslicie, że kto dostał po tyłku na ASF duży nie on się śmieje z tego.

Edytowano przez Zombi330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś z forumowiczów dobrego kupca na maciorę z moich okolic tj. Brodnica, Nowe Miasto Lubawskie, Iława. Stały odbiorca leci w kulki i miesiąc już jedzie. Może być na priv. Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

Zombi330 wytłumacz mi proszę dlaczego duży się śmieje z ASF a mały nie bo nie pojmuję. Wg mnie zarówno duży jak i mały odczuł skutki ASF. I nie wiem gdzie Ty się dopatrzyłeś dwóch rynków. Obudź się mamy gospodarkę wolnorynkową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

maxiben zapewniam cię że nie tuczysz taniej ode mnie i twoja bajka z grudnia o cenie w styczniu była mocnym niewypałem o czym każdy sie przekonał.Zombi330 znam ludzi co tuczą tylko raz w roku i radzą sobie dobrze,znam też ludzi co sprzedają samodzielnie bezposrednio do zakładu po kilkadziesiąt w rzucie po najwyższej cenie w kraju więc nie jest regułą że czym wiecej tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

a czy ja pisałem ze jestem jasnowidzem i przewidze w grudniu ze w styczniu czy lutym ktoś podrzuci nam padle dziki z ASF które wszelkie premyslenia obala ? wiec ciut odpuść !

a co do twojej hodowli to nigdy nie napisles ile i jakiej trzymasz trzody tylko zawsze co ja napisze krytykujesz ja ci nie będę udowadnial bo chyba nie chcesz tego zrozumiec ze moje obecne swinie taniej produkuje niż te które posiadalem 2 lata temu a one tez zle nie były ale jednak to robi znaczaca różnicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

Moze nie każdy mały odczuł równo to jasne zalezy kto kiedy akurat sprzedawał jeśli w największym dołku to na pewno jeśłi w strefie to też dostał. Duzy z kolei nei odczuł ponieważ ma kontrakt a popatrzecie że ceny na kontrakty znacząco nie spadły a obecnie juz dawno wróciły do normy. Dlatego duze fermy przeszły przez ASF praktycznie bezboleśnie- jeszcze wykorzystały moment na zakupy tańszej paszy lub zboża od małych rolników i raczej tylko zyskały na tym całym zamieszaniu z ASF. To nie jest moje twierdzenie o 2 rynkach to obiektywny fakt - nie skoądinad mali hodowcy likwidują a duze fermy powiększają skalę produkcji - budują nowe superdrogie/ wypasione chlewnie czy gdyby nie mieli gwarancji zbytu i ceny robili by to- no raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Prosiąt coraz więcej się pokazuje to cena pewnie w dół niebawem o ile fermówka jeszcze cenę trzyma to rynkowe mocno na dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal150    1
Napisano (edytowany)

Wujek we wtorek sprzedał 115 sztuk holendra do zm w okolicy mińska mazowieckiego po 6,95 zł/kg półtusz z haka plus wat, tylko termin płatności 30 dni.

Edytowano przez Rafal150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Zombi330 nie wiem gdzie Ty widziałeś tańsze zboża u mnie w okolicy ceny jake były takie są żadnych spadków nie było. A co do ferm to ASF mogły nie odczuć te fermy których właścicielami są zagraniczni właściciele. Natomiast jeśli chodzi o nasze gospodarstwa to nikt się z takiej sytuacji nie cieszył.

wracając do tematu u mnie spadki względem ubiegłego tygodnia z 4.7 zł na 4.6zł z vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byk1995    6
Napisano (edytowany)

A jaka cena w woj. pomorskim?

Edytowano przez Byk1995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Moze nie każdy mały odczuł równo to jasne zalezy kto kiedy akurat sprzedawał jeśli w największym dołku to na pewno jeśłi w strefie to też dostał. Duzy z kolei nei odczuł ponieważ ma kontrakt a popatrzecie że ceny na kontrakty znacząco nie spadły a obecnie juz dawno wróciły do normy. Dlatego duze fermy przeszły przez ASF praktycznie bezboleśnie- jeszcze wykorzystały moment na zakupy tańszej paszy lub zboża od małych rolników i raczej tylko zyskały na tym całym zamieszaniu z ASF. To nie jest moje twierdzenie o 2 rynkach to obiektywny fakt - nie skoądinad mali hodowcy likwidują a duze fermy powiększają skalę produkcji - budują nowe superdrogie/ wypasione chlewnie czy gdyby nie mieli gwarancji zbytu i ceny robili by to- no raczej nie.

Troche idziesz na skróty, z tych podpisanych kontraktów prawie żadna firma się nie wywiązała i poszły w większości po cenie dnia plus pare groszy, ewentualnie jakaś kara umowna dzielona na pół. Teraz dawają kontrakt z karą umowną 10 zł więc śmiech na sali taka umowa. Te chlewnie co się budują to chyba nie myślisz że ich właściciele wpadli na ten pomysł w lutym.Przygotowanie całej papierologi trwa koło roku, a minimum pół więc już chyba wiesz kiedy te decyzje inwestycyjne zapadły i jakie były wtedy ceny. A jak machina ruszyła to już przerwać się nie da bo banku asf nie interesuje.

W temacie, ceny lekko w dół 10 do nawet 20 groszy na wbc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldas27    1

Witam. Jaka cena na poniedziałek w okolicach Gniezna mi zaproponowali 4.8 -2% plus vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kordas    0

pośrednik 4,50 żywa 10 groszy w dół

skiba 6,20 wbc bez zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Okoliczny skup 4.70. i żadnych perspektyw na podwyżki a najlepiej to jakby wcale tuczników nie było. Tomasz78 te bajeczki to dziecku na dobranoc powiedz a nie forum o cenie i sam sobie tucz w grudniu bo ja nie mam zamiaru dokładać do twojego skupu.

A co Ty masz do mnie ,bajek nie piszę tylko prognozy ,a jak ci tak zle to zlikwiduj i po sprawie ,też z cen nie jestem zadowolony ale nadal produkuję .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

4,60 + vat pojechały wczoraj powiat poznanski :) odnośnie tuczników pośrednik mówił że niema problemu z znalezieniem, to logicznie po co będą podnosić cene :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk2411    30

Witam mam pytanie. Czy wiecie kto skupuje knury w powiecie iławskim i okolicy?


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

ZM Skiba nie dość że płacąc najmniej w kraju (chyba) to jeszcze obniżkę sobie zrobili w tym tygodniu. 6.1 kl E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArturBar    0

Witam. Wczoraj sprzedane 80 szt. przez pośrednika po 4.80 + vat. Opolszczyzna.


Gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Dziś 4,50 +vat kasa na drugi dzień - a trochę dalej 4,90 + ale kasa w ciągu 30 dni. Maciory po 3 zł +vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj