coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
henio2    545

4,50 netto oferta na dziś ale poczzekam jeszcze w końcu pisałem że w marcu będą po 5 to głupio się wyłamać i tanio sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

3.5 netto +10gr tyle tylko dziad podniósł, normalnie gorszego chama niema a obniżał po 40gr-trzeba go pognać bo sobie jaja z nas robi


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzwonił ojciec do sokołowa i wpisali nas w kolejkę na odbiór tuczników ze strefy. Ale kiedy ruszy skup to jeszcze sami nie wiedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Rozmawiałem wczoraj z pewnym weterynarzem który pracuje w pewnych zakładach mięsnych i pytałem go czy od czasu wprowadzenia embarga zmalała liczba ubojów trzody a on mi na to że przez trzy może cztery dni były niewielkie wahania. Zapytałem co z mięsem a on mi na to że żadnego nadmiaru nie ma wszystko wchłonął Polski rynek. Zakłady przestały kupować z niemiec (głównie dlatego że jest tam wyższa cena). Mówił również że ruski i chińczyki wolą nasze mięso czy niemieckie, belgijskie czy też duńskie. Zakłady mają się całkiem dobrze z tego co mi powiedział i to nie tylko nie te. A odnośnie płynącego statku z mięsem płynącego do Chin - to wcale nie został zawrócony tylko wszystko popłynęło do Hong Kongu tylko świadectwa zostały przepisane od nowa. 1/3 towaru z tego statku była właśnie z tych zakładów mięsnych.

Tak więc cena którą nam zafundowano to wynik zdzierstwa pośredników i zakładów.

A jeśli chodzi o inspekcje to oni nic nie robią. Z resztą widzieliście jak ten zastępca głównego weterynarza gadał w sokółce. Totalnie zlał rolników i całą tą sprawę ten tłusty wieprz (nie urażając niczyich świń).

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

Na dziś mialem promocję z 3,6 na 3,9 - nie skorzystałem. Podobno na eksport, w co nie wierze. I tak jak któryś z przedmówców pisał rezygnują z wysokiej marży, bo towaru zaczyna brakowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

nie ma sie co dziwić że rolnicy masowo wypychali żywiec jak w mediach trąbili że świnie lecą ostro na dół bo jak wiadomo nikt nie chciał stracić i wypychał co miał w panice.... ale żeby to tak kurde każdy rolnik był na tyle finansowo zabezpieczony że np jak cena leci w dół, nie sprzedać i chociaż 2 tyg przetrzymać to automatycznie z dnia na dzień ceny równały by sie z zagranicą.... ale niestety każdy z nas rolników wie jak to jest z tymi finansami... do mnie już drugi raz dzwonił odbiorca tuczników czy i ile będe miał tuczników na odstawe. także panowie głowy do góry i nie dajcie się skubać. u mnie w rejonie gość miał 500 sztuk do odstawy duńczyka. przyjechali i 3,7 mu chcieli dać. to jak sie delikatnie zdenerwował to spier...lali gdzie pieprz rośnie a po tygodniu przyjechali i 4,2 mu dali. i to pośrednik był także oni baaaaardzo dużo sie przyczynili do tych ostrych spadków cen poniżej 3,5. a rolnikom z buforowej naprawde współczuje i mam nadzieje że rząd chociaż wam jakieś rekompensaty zafunduje... bo rekompensat na całą polske nie puszczą napewno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Dzwoniłem do okolicznej masarni to 4,10netto ale było po przed niedzielą więc tendencja spadkowa była może się coś podnieśli. Moim zdaniem całe zamieszanie to gra zakładów do tego swoje trzy grosze dołożyli spekulanci i pośrednicy. Wykorzystali to całe ASF i embargo Rosji i stopniowo obniżali cenę chcąc po prostu zarobić i zapełnić sobie magazyny tanią wieprzowiną.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekj1994    141

Dzisiaj pojechało 19 sztuk po 3,8 +vat. Woj. Mazowieckie powiat sierpecki. Jak nam powiedział ile za nie uczyniło to aż łza sie oku zakręciła... Człowiek wgl nie cieszy sie ze sprzedaży bo musi jeszcze dołożyć do interesu.

I oni chcą dawać dodację na odbudowę pogłowia trzody w Polce... to jest śmieszne... Polskiego rolnika mają za nic. Jesteśmy tylko kukiełkami na światowym rynku i jak nam zagrają tak musimy tańczyć...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Ceny swiń nie przewidzimy , tak jak cene ziemniaków.

Ja tez myslałem że w lutym cena ziemniaków bedzie 15zł /15kg,,,,,,,,,,troszke się pomyliłem :huh:

Dobrze że sprzedałem po 11zł/15kg

a sadzeniak 100zł/100kg to sobie wyrównałem cene.

Cena małych 350/400zł parka a duże 3.5-3.8

Za co chować? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem w tamtym tygodniu 20 prosiakow po 120 zl, balem sie trochę ale teraz wiem ze wstrzeliłem sie z kupnem idealnie. Co do masowego wyprzedawania tuczników przez ostatnie tygodnie, to byl wielki blad rolników, znam pośrednika bo ma baze u mnie i porostu powiedział ze bardzo dużo zarobił przez ten miesiąc, prawie jak za normalny okres przez pól roku, tak wiec nie mozna postępować pochopnie i mieć swój rozum, tanio produkować, przeliczać wartości paszy i ewentualnie poprawic co jest nie tak a przede wszystkim trzymac sie ciągle produkcji, a nie skakac bo nigdy nic sie nie będzie oplacac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Co do masowego wyprzedawania tuczników przez ostatnie tygodnie, to był wielki błąd rolników, znam pośrednika bo ma bazę u mnie i porostu powiedział ze bardzo dużo zarobił przez ten miesiąc, prawie jak za normalny okres przez pól roku, tak wiec nie można postępować pochopnie i mieć swój rozum,

 

 

Łatwo powiedzieć może część sprzedaży wynikła z paniki, ale ja muszę sprzedać co 2-3 tygodnie pewną partie bo jeżeli nie sprzedam to gdzie wsadzę kolejne, lochy się proszą prosiak rośnie to nie jest zborze które idzie przetrzymać. 2 czy 3 lata temu przetrzymaliśmy rzepak 2 lata aby na nim zarobić ale trzody się nie da.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meer    5

nasze świenie były tak tanie że nawet niemcy je brali .. szkoda tylko że nie wykupili wszystkich .. wtedy ja bym smiał sie zakładą w pysk

 

obecnie coś ponad 4 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
psamian    3

Dzisiaj pojechało 19 sztuk po 3,8 +vat. Woj. Mazowieckie powiat sierpecki. Jak nam powiedział ile za nie uczyniło to aż łza sie oku zakręciła... Człowiek wgl nie cieszy sie ze sprzedaży bo musi jeszcze dołożyć do interesu.

I oni chcą dawać dodację na odbudowę pogłowia trzody w Polce... to jest śmieszne... Polskiego rolnika mają za nic. Jesteśmy tylko kukiełkami na światowym rynku i jak nam zagrają tak musimy tańczyć...

Do kogo sprzedawales ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

dziwie się trochę ze większość sprzedaje na wage zywa pośrednikom gdzie czasem jest możliwość sprzedaży na WBC po 20 szt samochod podjedzie a mniejsze ilości można dowieźć do sąsiada który oddaje więcej i 4.20 zl kg zywca z WBC przy mięsnych świniach powinno wyjść

KL E 5,3 + 2% S 5.4 +3%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt świń nie da rady dlugo przetrzymać bo albo przerosna albo trzeba miejsce na następne szykować ale wielu bylo takich co swinie po niecale 90 kg wypychali co bylo niporozumieniem. Trzeba również zauwazyc, ze cena niska byla przez 1 miesiąc, a poprzedni rok ? Teraz polowa rzucila swinie bo sie nie oplacalo przez miesiąc, ale w wakacje jak swinia podskoczy a zboże poleci to znów skoczkowie sie zabiorą za swinie, podobnie jest z ziemniakami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak euro bedzie po 6zł to warchlak zagraniczny bedzie po 500zł :D

to nawet by była recepta na odbudowe pogłowia loch, albo recepta na całkowite zlikwidowanie swin w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radziowlkp    3

4.10 plus vat południowa wielkopolska jakoś nie bardzo chciało mi sie wierzyć w wstrzymanie skupu przez ubojnie bo samochdów które odbierają jeżdziło wiecej niz przed wykryciem niby "wirusa" a dzisiaj sie dowiedziałem ze ubojnie cały czas pracują normalnie nie ograniczyły i nie ograniczają skupu tak jak to pokazują media jedna wielka ściema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj