coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

kojot2385    57

Zachodnia Wielkopolska, powiat Wolsztyn. Znajomy mówił dzisiaj że sprzedał po 3.50 netto. Ja też dzisiaj zawoziłem ale do zakładu gdzie mam umowę i biorą tam tylko na WBC to najwyższa klasa była po 5,5 jeśli dobrze pamiętam. Kolejka w tej chwili na 3 tygodnie. Jeszcze 20 sztuk do wypchnięcia potem na szczęście trochę przerwy... Więc panowie jest nadzieja, bo zawsze kiedy mam do sprzedania świnie to cena leci na dół a jak mam już sprzedane to wtedy idzie w górę <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

W FOOD-SERVICE wbc klasa E 5zł netto


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandyta    11

witam!

województwo małopolskie ceny od 3,20zł max 3,80zł w sobotę ma zejść poniżę 3zł Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Pomału sytuacja będzie się uspokajać. Dlatego nie należy zbytnio panikować i przeczkac ten najgorszy okres jaki teraz mamy, zakłady mięsne czekają na takie zamieszania na rynkach aby po smiesznej cenie zapełnić magazyny.

Pół. Mazowsze 3.7+vat.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

witam!

województwo małopolskie ceny od 3,20zł max 3,80zł w sobotę ma zejść poniżę 3zł Pozdrawiam!

Skąd takie info bo ja słyszałem że poniżej 2 zł a maciory coś po złotówce ,wczoraj gościu do mnie dzwoni czy tucznika bym mu nie sprzedał bo rzeznik na sobotę uzgodniony mówię ok po 4,30 plus Vat a on że po 3zł są to mówię jak są niech bierze a jeszcze miałem 20km go zawieśćć to mu mówię na paliwo z 30 zeta ma dożucić a on mi że na plecach mam mu przynieść dobrze że nie był blisko bo bym go rozumu nauczył :D :Dmówię wiessz wychoduj sobie sam to będziesz miał darmo i się rozłonczyłem

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

Malopolska -nowy sacz 3,70 brutto dzis a jeszcze niedawno bylo 6 zl ma spasc na 3 zl a to z tego powodu ze za chwile ci z dani i niemiec beda musieli nawet ze strata wcisnac gdziec tysiace swoich ton.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Nie przesadzaj w tamtym roku to raczej nikt nie dokladał i można było coś odłożyć na takie czasy jak teraz.

Na takie czasy jak teraz tak. A co jeśli to potrwa 6 -12 miesięcy? Ze świni nie było zysku 150 na sztuce przez cały rok a teraz przyszedł czas tyle dołożyć żeby wyszła na zero a wkrótce będzie 200. I teraz pomnożyć to razy sprzedaż i już widzisz czy starczy ci do końca roku kasy na koncie czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

3.6 +VAT Tyle co za prosiaki jesienią.... a co dalej ? ;[ byki też z 7 na 6.2 przez 3 tyg. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

dziś poszły 4.90 za E, pośrednik z mojej okolicy płaci 3.50- ceny netto, polatałem troszkę po fakturach i 10 września sprzedawałem maciory po 4.40 netto - to już chyba nie wróci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CALUMET    2

pomorskie 3,30+vat szok !!!!!całe szczęście że sprzedałem ostatnie szt przed obniżkom 4,80 .Zastanawiam się jak to się skończy .Co z rolnikami co kupowali duńczyka za 300 zł netto.

Co musi się stać aby polski rolnik ruszył te swoje cztery litery i zaczoł walczyć o swoje .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

W poniedziałek mówili mi, że 3,90 netto, a dostałem 3,50 :< Ojca nigdy takiego nie widziałem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radiosiek    0

3.60 zł/kg - centralna Wielkopolska. Cały czas mam nadzieje że to ,,przejściowe,, ceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

3,4 netto czyli -40gr przez tydzień :blink:


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

ZM Skiba już nie obniży ceny?? Zgadujecie czy macie jakieś konkretne informacje? Ostatnio sporo polecieli z 5.6 na 5.0 za E na WBC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja nawet o pierwszych podwyżkach słyszałem że 5,5 się pośrednicy wyłamują z ceną za całe auto a nawet 5,7 ale w tą cene coś mi się wierzyć nie chce. Oczywiście za klase e ta cena. Odnośnie moderatora też dostałem dwa bany i posty znikneły bo przecież nie na temat były. Nie mówie jakieś wulgaryzmy usuwać albo kłótnie, ale sprawy związane ze strajkiem i asf to dla wielu z nas teraz być albo nie być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj