coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

maxiben    23

w tym tyg oddane jeszcze po 5.8 KL E ale w przyszłym tyg na pewno zapikuje w dol a to ze się produkuje taniej to proste chyba jest ze się zarabia więcej lub traci mniej

panie moderator pan chyba swin nie hodujesz temat oczywiście jest o cenach trzody ale dla nas hodowców wszystko się z nia wiaze mi i podejrzewam wielu innym nie przeszkadza pisanie o pomoze czy oplacalnosci wlasnie trzody np. forum trzoda chlewna kilkadziesiąt roznych postow o świniach dziennie w temacie o cenach i nikomu to nie przeszkadza a tu jeszcze te reklamy musze ogladac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

3,50 Z TEGO TYGODNIA.maxiben pisz z przecinkami i kropkami bo czytam twój post kilka razy i nie wiem o co w nim chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

miałem zaplanowaną odstawę 40 sztuk na ten poniedziałek(17.02)odwołali mi skup najwcześniej 3 lutego

 

 

http://farmutil-hs.p...nnik-zywca-2014

a masz umowę z Farmutilem ? bo do mnie przyjeżdzają w poniedziałek a mieli w czwartek ._. i mówili że cena od poniedziałku znowu w dół chcą polskich hodowców wykończyć inaczej nie idzie tego wyjaśnić 0 pomocy od państwa ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie zapraszam wszystkich hodowców na protest który odbędzie się 24.02.2014 o godzinie 11 w miejscowości Lipnica kujawsko pomorskie powiat wąbrzeski będziemy blokować drogę krajowa nr 15 wszystkich zapraszamy kto może niech przyjedzie

Edytowano przez jan2130

Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LonelySoul    141

jak wszyscy rzucili się do wyprzedzaży świń to zakłady korzystają ... swoją drogą kupiłem wczoraj łopatkę w małym ZM , cena 13zł/kg , taka sama cena jak w momencie kiedy świnia była po 6 zł/ kg. kto zarabia widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

Protest jak najbardziej ale może lepiej zablokować Wiejską niż krajówkę, bo gdyby tak połowa hodowców się tam zjechała to by się przestraszyli tak jak ktoś wspomniał górników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik98465    0

Witam panowie nie ważne gdzie czy droga krajowa czy ul. wiejska ważne żeby to trwało przez czas dopóki nie zmieni się obecna sytuacja, bo jednodniowa ogranizacja protestu jest poprostu bez sensu, nawet żadne media się tym nie zainteresują. Obecnie w mediach non stop jest ukraina, nawet trynkiewicz przestał być ważny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meer    5

Tak to niestety nie działa blokowanie drogi nic nie da , gdyby rządowi zależało na tm coś by zrobili a tu co nic .. barany z wiejskiej ukrainców uczą a na własnym podwurku burdel mają

 

cena bardzo duzo poniżej 4 zł za kg ostatnio 3,90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie zapraszam wszystkich hodowców na protest który odbędzie się 24.04.2014 o godzinie 11 w miejscowości Lipnica kujawsko pomorskie powiat wąbrzeski będziemy blokować drogę krajowa nr 15 wszystkich zapraszamy kto może niech przyjedzie

Tak z ciekawości zapytam, dlaczego dopiero za 2 miesiące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

U nas zaś obniżka cen , kolega z pracy sprzedał po 3.7 :(

A dowiedziałem się że taki drastyczny spadek cen zywca to wszystko przez tego znalezionego dzika , bo Rosja wprowadziła jakieś embargo czy cos takiego .....i chcą upierdzielić polskiego rolnika.

Ktoś maczał w rządzie w tym palce .

A ten chory dzik to było odgórnie zaplanowane , poszła kasa i zrobiła sie afera z tego .

A tak na prawde to pewnie ten dzik był zdrowy i nie miał żadnej choroby .

Dla mnie to wymysł by urąbać polskiego rolnika.

Kolega mi to tłumaczył ale dokładnie nie pamietam jak to mi mówił , ale mówił że to było umyślnie zrobione "pod afere"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Powinni wystrzelać dziki to zatrzymają Afrykański pomór świń [ i uprawy będą bezpieczne ] . Takie mam zdanie , a jeśli Ktoś ma inne to już jego sprawa.

Problem w tym że inne zdanie ma minister, główny lekarz weterynarii i jeszcze kilku rządzących.

Na poniedziałek 5,2 za E, nie dawno tyle na żywą było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arson    1

U mnie tez 3 zl+vat panowie to jest horror tak nie może być trzeba się przeciwstawić trzeba zorganizować strajk, jak tak dalej będzie to po nas

 

Przyłączam się!! Nie będą złodzieje na nas żerować !! Trzeba strajkować i to szybko!! ceny poniżej 3 zł spadają poniżej kosztów produkcji :/ Dłużej tak być nie może!!!

 

Niech cała polska strajkuje to może ten nasz minister weźmie sie w garść a jak nie to niech wyp******* z tego stołka bo nic dobrego tu jeszcze nie wymyślił!!! Wymyśli tylko zakazy wędzenia szynki Tradycyjnymi sposobami albo każe nam zabawki świniom kupywać i muzyke właczać, niech sie zajmie gospodarką zamiast jakieś chore prawo tworzyć!!!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

100kg koncentratu idzie na tydzień nie licząc zboża. Z czego to kupić, a tu wiosna za pasem.

 

Weź sobie jaj nie rób tyle to mi idzie na pół dnia :)

Cena wytargowana na dziś 4,3 netto

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kornas    0

dziś coś słyszałem o strajku na rondzie w lipnicy na drodze krajowej nr 15 (kuj-pom) o godzinie 11.00 w poniedziałek 24.02.2014

Edytowano przez kornas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

Dzisiaj pojechały po 3,80 netto żywa, ale żadnej sztuki więcej niż zgłoszone pośrednik nie chciał wziąć. I jak tu się nastawić na jeden kierunek produkcji? Gdybym nie miał byków i nie pracował dodatkowo w biurze to bym na nawozy nie miał, bo dopłat oczywiście nie ma na czas.

@henio2 przed zakazem uboju rytualnego były niższe ceny? Idź się lecz człowieku. 1000 zł na każdym opasie jestem w plecy. Szkoda słów na takich jak ty.

Edytowano przez dabaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

koledzy prawdopodobnie 27lutego będziemy strajkować na krajowej 16 zalerzy wszystko od tego jak się potoczą rozmowy dotyczące ceny świń

 

 

najgorsze co można zrobić.

Zatamujecie ruch na drodze i ludzie zamiast sie z nami utożsamić zaczną na nas złorzeczyć, ze im nie damy w spokoju dojechac do pracy czy wrócić do domu.

 

Blokowanie dróg to słaby pomysł.

lepiej jakis urząd państwowy zablokować albo wylać pod niego gnojówke

 

 

żeby nie było zupełnego offtopu.

w miniony wtorek oddawałem po 4,1 netto, na najbliższy mam zaplanowaą kolejną odstawę i jak dziś dzwoniłem z ciekawości jak zachowuje sie cena, to juz ponoc ponizej 4:/

Edytowano przez nunu85
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Znowu usnąłem kilkanaście postów. Zostawiłem tylko o strajku ale w drodze wyjątku, załóżcie temat o strajku i tam organizujcie. Tym razem bez ostrzeżeń, musiałbym połowie uczestników tematu dać bana.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj