coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Tomasz78    1029

Moze też by trzeba zrobic zmowe cenową i nie sprzedawac przez np. miesiąc ani jednej szt. Jest to realne?

 

To nie zboże że przetrzymasz ,każdy dzień zwłoki powoduje straty .

Panowie piszcie na temat ,przenieśmy się z dyskusją do tematu 'Czy opłaca się chodować'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat o pomorze już jest, koniec kropka. Kolejne pkt poleciały, posty usunąłem. Jak nie pomorze będą bany i okresowe zamknięcie tematu.

 

Chłopcze, do Twoich umiarkowanie szerokich zaintresowań postaraj się dołożyć naszą ortografię. Studentem UWM wszakże jesteś.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

Moze też by trzeba zrobic zmowe cenową i nie sprzedawac przez np. miesiąc ani jednej szt. Jest to realne?

 

 

To jest Polska kolego, widziałeś co się działo w tamtym tygodniu?? Po 90kg ludzie kabany sprzedawali żeby tylko sprzedać, a Ty mówisz o miesięcznej przerwie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hanssz    2

dziś lubuskie 3,6 + vat , a delikwent który tak "dobrze" płaci podniósł ceny w hurcie na mięsa szlachetne o 5% tylko kiszka i podroby spadły u niego-słowem żniwa:)

za pół roku będzie płakał że nie ma żywca i że musi importować, choć przecież on woli polskie.

do momentu kiedy rolnicy nie będą mięli przetwórstwa w swoich rękach takie przejawy wykorzystywania bez mydła będą powszechne.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja uważam koledzy że było by trzeba zorganizować strajk ale ogólnopolski bo to co się dzieje z cenami świń i jeszcze ten afrykański pomór to tylko patrzeć jak w polsce przestanie się chodować trzode chlewną

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

Na zorganizowanym przeze mnie dziś szkoleniu na temat produkcji prosiąt prowadzący dr. nauk wet. dostał od kumpla sms-a że w lubelskim pośrednicy dali cenę 2,75 netto za żywą. Czy to prawda? Wczoraj jeszcze przekonywał tych moich hodowców, że wprowadzając europejskie normy i systemy produkcji i odchowu prosiąt można nieźle zarobić, a dzisiaj rano rozpoczynając wykład powiedział: "i co ja mam państwu kur...a dziś mówić, chyba jak przekształcić chlewnię w oborę i produkować mleko". Szok. P.S. moje świnie mają po 110 kg i miałem ochotę je dziś do lasu wygonić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    111

już dzisiaj słyszałem że spadły na 3,50 netto, ojcu animex czy jakis podobny zaklad dawał coś tam więcej oczywiście, miał umówiony odbiór okołu czwqartku a dzisiaj jak zadzwonił momentalnie wszystko wstrzymane i nie biorą... podobno wszystko zapchane full ludziska na raz zaczeli w panice sprzedawac ze cena spadnie o pomór, handlarze kupują za bezcen i sprzedają na zakłady taniej niz zakłady dawały rolnikom wiec od rolników nie biorą....paranoja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

chyba takiej przeceny to jeszcze w historii Polski nie było, z 6zł na 3zł !!!!

bezczelne chamstwo i kpina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrowojtek    3

Dzisiaj pojechały po 4,05 zł +vat kuj-pom. W porównaniu do ceny sprzed Bożego Narodzenia na każdym tuczniku 100 zł mniej ;[


Od myszy po cesarza każdy żyje z gospodarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

chyba takiej przeceny to jeszcze w historii Polski nie było, z 6zł na 3zł !!!!

bezczelne chamstwo i kpina

była już taka przecena ale nie w tak krótkim czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

No własnie znajomi wczoraj mi mowili ze odbior wstrzymany do odwolania bo nie daja rady wypchnac elementow i nie bedzie skupu bo magazynowanie w niektorych zakladach jest juz praktycznie niemozliwe Cena za wieksze ilosci okolo 4,1 na zywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzychu18    6

Województwo pomorski powiat kościerski w poniedziałek świnie po 4,2 dziś po 3,8 śmiech na sali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

5.40 E wielkopolska tydzień temu mówili w radiu ze żywa waga dojdzie do 2.80 zaczynam w to wierzyć to chyba początek końca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karloss    0

Lubelskie - skup tuczników w miejscowosci Borki Radzyńskie , cena 3,60 zł z VAT na dzień 19.02.2014r .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wanpawel    0

Kolego Karloss jaka firma tyle płaci morze Dobrosławów ?

Cena ZM Łuków S-5,6 zł E1-5,3 zł E2-5,5 zł przez tydzień spadek o 0,8 zł

Edytowano przez wanpawel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrowojtek    3

Skoro już mamy ten cały pomór w naszych granicach, to teraz trzeba uszczelnić wszystkie granice na napływ mięsa i żywych tuczników zwłaszcza z Niemiec i Danii, w celu ochrony polskiego rynku, polskich producentów trzody i przetwórców mięsa przynajmniej na pół roku tak aby wyhamować spadek cen i upłynnić na rynku wewnętrznym towar zgromadzony w chłodniach. Przy spadającym pogłowiu trzody pozwoliłoby to na uregulowanie rynku na jako takim poziomie cenowym. Tylko, który z naszych polityków ma teraz na tyle odwagi aby się UE przeciwstawić i obronić naszą gospodarkę, bo jeżeli upadną hodowcy i zakłady to łańcuszkiem polecą kolejne gałęzie takie jak przemysł paszowy, producenci zbóż, spedycja obsługująca ZM itp.

  • Like 1

Od myszy po cesarza każdy żyje z gospodarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

To jest strzał w kolano, bo póki co KE wspiera Polskę i nie chce włączenia jej w strefę buforową. Słowem - uznaje nasz kraj za wolny od ognisk ASF. Wprowadzając zakaz importu sami dajemy sobie taki status. To w interesie zakładów jest upłynnienie nadwyżek w chłodniach, a kto inny jak nie one sprowadza mięso z zachodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

tak tylko nie możemy zamknąć granic dla importu,obowiązują nas umowy - wypowiedź z wczoraj ministra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

dziś oddane jeszcze po 5,80 KL E i pewne ze zapikuje w dol bo inni tak uczynili najbliższy czas to nerwowka i wśród hodowców jaki ZM bo ci co eksportują maja dużo do stracenia cena w niemcowni to ok.6.50 z haka czyli roznica spora wiec import sam w sobie się ograniczy a na samozaopatrzenie zywca za mało wiec później wcale nie musi być az tak tragicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj