coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

piotrek912    7

Ja nie jestem hodowcą trzody chlewnej ale ceny u nas spadły do 3.50zł+vat a o uszy obiła mi się cena 2.70zł+vat więc współczuje wszystkim hodowcą trzody chlewnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxior    0

milanreal1 wrzuć na luz

 

+100 pkt

 

czekam na bana

 

na specjalne życzenie.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Co? Czy to mozliwe co niektorzy pisza ceny po ok 3,5zł? maciory czy tuczniki ? no bo sorry przeciez to złodziejstwo w biały dzień i wmawianie ASF i cena w dół a co ma ta choroba do spadku tak drastycznie ceny? Zmowa cenowa? puszczanie plotki? itd. a co za soba niesie cene na poziomie lat 90' gdzie wszystko było o połowe tańsze paliwo,pasza, nawóż itd.

Dlaczego Polska nie wprowadzi krajowych kwot "świńskich" aby jakoś nad tym zaponować i ustalenie stałej opłacalnej ceny uzaleznionej od zboża

Na prawde współczuje obecnym hodowcą :( mielismy kiedys takze sporo swinnek ale od dawna cena trzody nie rozpieszczała i nadeszedł kres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Jestem ciekawy przy jakiej cenie rolnicy wyjdą na ulice? Bo jak czytam niektórych to wychodzi, że cena może dojść do 2,70, to już nawet nie jest śmieszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

na dzień dzisiejszy za maciory 3.40 netto , tucznik u pośrednika 4.00 netto , a pobliska ubojnie gdzie odstawiam za klasę E płaci 5.40 netto. Ceny niewesołe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

tez coś słyszałem w radiu ze cena ma zejść żywa waga do 2,80 a jak narazie 5,60 E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszPlata    0

Witam

 

Jestem z woj. małopolskiego chciałbym poinformować że na dzień 26 lutego wyznaczono ogólnopolski strajk rolników więcej informacji na stronie protestrolnikow.pl. Prosił bym o rozesłanie informacji dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer08    3

Dla formalności: tuczniki 4.30-4.60, maciory 3,20 zł.

Co do wezwania do strajku to np. http://www.agrofoto.pl/fakty/polska/rolnicy-z-s-zapowiadaja-na-26-lutego-ogolnopolski-protest,49279.html, ja akurat nie widzę tam nic o trzodzie. Głównie rozbija się to o obrót ziemią. Na stronie protestrolników.pl to wyczytałem -"Obecnie szczególnie istotnymi problemami są – niekontrolowany przepływ ziemi rolniczej w ręce obcego kapitału, brak działań Rządu RP w kwestii wyrównania warunków konkurencji polskich rolników wobec starej „Piętnastki” oraz braku możliwości sprzedaży bezpośredniej w i z gospodarstwa." Poprawcie mnie jak się mylę! gdzie tu piszą o trzodzie ??? Przyłączę się chętnie jak będzie strajk odnośnie naszej kwestii również, a nie tylko o sprzedaży i kupnie ziemi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Cena do ZM Łuków na jutro miała byc po 6,0 zł za klase E, dzis automatycznie zjechała na 5,5 zł za E i odbiór przesunięty na piątek. Pini podobno płaci po 5,8 za klase E ale są zablokowani trzodą, a Sokołów z tego co wiem nie przyjmuje dzis swin na zakład, a załadowane samochody stoją przed bramą bo zawiesili uboje. Jest naprawde nie wesoło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meer    5

cena leci na łeb na szyje teraz niech w temaci wypowiedzą sie ci zeby jeszcze taniej produkować .. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie będą narzekać bo przecież można produkować za 4 zl za kg. Ja sprzedałem wczoraj po 5,7 za E a dzisiaj nie dzwonie nawet się spytać o cenę bo nie chce się denerwować. Rozmawiałem wczoraj z dalszym sąsiadem, prawie płakał na te ceny bo wybudował nową chlewnie za kredyt. Tacy będą mieli najgorzej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Co nas nie zabije to nas wzmocni. Poniżej 5,5 zł na wbc ?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Zakłady i skupy są zapchane towarem ze zorganizowanej przez nadgorliwych rolników wyprzedaży to i cena leci na łeb na szyję, tu nie ma się co dziwić, to zwykła reakcja rynku z wykorzystaniem sytuacji przez handlarzy. Zapowiada się na świński dołek w niedługim czasie, zobaczymy jak będzie wyglądała cena wtedy.

Ktoś zna bieżące ceny żywca w śląskim/opolskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

Dziś po 4,50+ vat, ale to jest cena sprzed dwóch tygodni, bo zakład zalegał z obiecanym odbiorem tuczników. Na dzień dzisiejszy to cena 4,00+ vat. Ciężko będzie jak tak dalej pójdzie i jeszcze ten pomór... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Chyba trzeba by zacząć działać, bo to lekka przesada. Rozumiem, że wolny rynek, ale to nie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj