coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bandyta    11

To chyba mi się śni. Zeby cena w ciągu 2 tyg z 4,9 na 3,9. Ugrają na tym tylko zakłady które zarobią na rolnikach. oni dobrze wiedzą że to nie zboże że sobie przechowam. A tuczniki maja już po 120kg i muszę sprzedać we wtorek i za tydzień też co tu mówić o opłacalności jeśli za prosiaka się płaciło 270 do tego 300 kg zboża (210 zł) i 40kg koncentrat=525zł. To jeśli ceny są poniżej 5zł to dopłacamy do każdej sztuki. Rok temu sprzedałem po 5,4zł+vat czyli coś koło 5,8 za kg a teraz jak będzie po 4zł we wtorek to 4,28zł za kg czyli na 10 szt straciłem przeszło 1800zł a teraz właśnie mam największą obsadę.

Edytowano przez milanreal1
caps lock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

nic tylko usiąść się i płakać ma ktoś jakies info na otarcie łez? oby ta cena nie utrzymała się długo i jak inni mogą mówić że rolnicy mają dobrze chyba tylko obszarnicy a my producenci najwięcej się narobimy a najmnierj mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Nie narzekać tylko brać się do roboty żeby tuczniki były na sprzedaż jak cena wzrośnie a to nastąpi prędzej niż myślicie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekać tylko brać się do roboty żeby tuczniki były na sprzedaż jak cena wzrośnie a to nastąpi prędzej niż myślicie B)

 

 

Heniu ty juz nie prorokuj co bedzie juz moiwles ze cena wysoka u ciebie byla i ze nie spada nie mysl sobie jak embargo bedzie z rok to zobaczysz 3 z przodu na fakturze tylko i wielka oplacalnosc hahahhahahhaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

wydaje mi sie że henio ma racje... teraz zakłady zarabiają naprawde sporo na rolnikach ale jeżeli rolnicy zejdą ze stanu świń to i zakłady popadną wkońcu w tarapaty bo będą musieli ściągać żywy towar z zagranicy a tam napewno aż tak tanio nie jest jak u nas a do tego koszty transportu... także myśle że ten dołek się skończy i cena ruszy może nie ostro ale systematycznie w góre prędzej niż myślimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Jak ma racje to na co czekasz!.Piszesz jak typowy naciągacz który bierze za to kasę.Żerowanie na rolnikach w ostatnich latach jest na topie.Tucznik to nie prosiak którego mozna przetrzymać.By tucznik zdrożał musi się wydarzyć coś bardzo wyjątkowego a na to w najbliższym czasie się nie zanosi.Cena z niemiec na chwilę obecną nie ma nic wspólnego z ceną w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak ma racje to na co czekasz!.Piszesz jak typowy naciągacz który bierze za to kasę.Żerowanie na rolnikach w ostatnich latach jest na topie.Tucznik to nie prosiak którego mozna przetrzymać.By tucznik zdrożał musi się wydarzyć coś bardzo wyjątkowego a na to w najbliższym czasie się nie zanosi.Cena z niemiec na chwilę obecną nie ma nic wspólnego z ceną w Polsce.

 

ponoc jestesmy w unii i mamy równe prawa i szanse, swobodny przepływ kapitału i towarów, a wiec czemu cena u nas jest inna jak w niemczech ?

cos tu chyba sie nie zgadza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Ja tam nie patrzę na niskie ceny kryje następne loszki jak tucznik tani to mniej boli z drugiej strony nie wydaje sięę wam dziwne że tucznik 4 złote a maciory 3,50?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Ponoć jesteśmy i w tym cały problem.Kol.damian83 podał link ja bym prosił każdego by go odsłuchał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Jak ten wirus przedostanie się do polski to jest pozamiatane. A jak u kogoś w chlewni to jest jego koniec hodowli. Za to co ma dostanie pare groszy i kilka lat zakaz hodowli. I pocieszanie się niskimi kosztami nikomu nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krousik09    5

Panowie , nie byl bym taki pewny czy cena szybko wroci , zobaczcie przyklad Pini , normalnie bili 12 tys/dobe a teraz 22 tys/dobe to kazdy zaklad narobi zapasow , i bedzie dalej placil te swoje smieszne pieniadze , chyba ze macie juz pustki w chlewniach :D dobrego zarobku przed wakacjami jakos nie widze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ten cały pomór od dawna jest w rosji to jest tylko gra polityczna za którą my niestety płacimy. Rosja chce pokazać swoją wyższość w konflikcie unia Ukraina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

Jak ma racje to na co czekasz!.Piszesz jak typowy naciągacz który bierze za to kasę.Żerowanie na rolnikach w ostatnich latach jest na topie.Tucznik to nie prosiak którego mozna przetrzymać.By tucznik zdrożał musi się wydarzyć coś bardzo wyjątkowego a na to w najbliższym czasie się nie zanosi.Cena z niemiec na chwilę obecną nie ma nic wspólnego z ceną w Polsce.

 

Ja naciągacz? jestem rolnikiem który odstawia 700 sztuk rocznie także sam jestem zdegustowany tym co sie dzieje z ceną. Piszesz że by tucznik zdrożał musi stać sie coś bardzo wyjątkowego... Niby co takiego wyjątkowego miałoby sie wydarzyc co? trzeba czekać na rozwój sytuacji a nie odrazu likwidacja stada i koniec. przypomne jak było z bydłem... Polska wprowadziła zakaz uboju rytualnego... wszyscy płakali że cena spadnie do granic opłacalności, ZM Biernacki już zapowiadał że zwolni ponad połowe ludzi i ograniczy o 70 % skup bydła.... Sprawa ucichła, cena powoli powróciła do dobrego poziomu a przedstawiciele Biernackiego jeżdzą i szukają bydła u rolników... Jak jesteś kumaty choć troche to załapiesz o co chodzi... Także nie wydarzyło sie nic super wyjątkowego żeby cena powróciła na dobry poziom. myśle że jeśli w Polsce tego pomoru nie wykryją i Unia okaże sie fair względem Polski i nas nie zostawi to w pewnym okresie czasu otworzą sie dla nas jakieś nowe rynki zbytu tak jak w powyższym reportażu... a jeszcze lepiej jakby Rosja zniosła embargo.... dlatego ja jestem optymistą i będe czekał na rozwój sytuacji i jeżeli będe tracił naprawde dużo to świnie ogranicze do poziomu spożytkowania własnego zboża. zboże z pola sie skończy to i świnie sie skończą

 

a dodając jeszcze że jak każdy polikwiduje świnie i będzie wpuszczał na potęge bydło to cena będzie ciągle taka wysoka? napewno nie. i tak samo w kazdej dziedzinie bedzie sie działo. nastawi sie każdy na sprzedaż zboża to poleci na dół jak zawsze. to samo dzieje sie z hodowcami bydła mlecznego... w naszych rejonach duzo rolników sie szykuje na powiększanie produkcji mleka bo jak zniosą limity to będą produkować o wiele wiecej mleka... i cena z pewnością też spadnie... także nie ma co skakać za dużo po innych produkcjach bo czasem ciągle możesz na minusie wychodzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Ja nie mówie o likwidacji tylko o tym ze sugerujesz henia2 domysłami.Nawet jak Rosja dla uni zniesie a niemcy zrobią z Polski strefe buferową to zostajemy odizolowani i się dusimy z tym a i tak mamy zapasu na dwa miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

 

Ja naciągacz? jestem rolnikiem który odstawia 700 sztuk rocznie także sam jestem zdegustowany tym co sie dzieje z ceną. Piszesz że by tucznik zdrożał musi stać sie coś bardzo wyjątkowego... Niby co takiego wyjątkowego miałoby sie wydarzyc co? trzeba czekać na rozwój sytuacji a nie odrazu likwidacja stada i koniec. przypomne jak było z bydłem... Polska wprowadziła zakaz uboju rytualnego... wszyscy płakali że cena spadnie do granic opłacalności, ZM Biernacki już zapowiadał że zwolni ponad połowe ludzi i ograniczy o 70 % skup bydła.... Sprawa ucichła, cena powoli powróciła do dobrego poziomu a przedstawiciele Biernackiego jeżdzą i szukają bydła u rolników... Jak jesteś kumaty choć troche to załapiesz o co chodzi... Także nie wydarzyło sie nic super wyjątkowego żeby cena powróciła na dobry poziom. myśle że jeśli w Polsce tego pomoru nie wykryją i Unia okaże sie fair względem Polski i nas nie zostawi to w pewnym okresie czasu otworzą sie dla nas jakieś nowe rynki zbytu tak jak w powyższym reportażu... a jeszcze lepiej jakby Rosja zniosła embargo.... dlatego ja jestem optymistą i będe czekał na rozwój sytuacji i jeżeli będe tracił naprawde dużo to świnie ogranicze do poziomu spożytkowania własnego zboża. zboże z pola sie skończy to i świnie sie skończą

 

a dodając jeszcze że jak każdy polikwiduje świnie i będzie wpuszczał na potęge bydło to cena będzie ciągle taka wysoka? napewno nie. i tak samo w kazdej dziedzinie bedzie sie działo. nastawi sie każdy na sprzedaż zboża to poleci na dół jak zawsze. to samo dzieje sie z hodowcami bydła mlecznego... w naszych rejonach duzo rolników sie szykuje na powiększanie produkcji mleka bo jak zniosą limity to będą produkować o wiele wiecej mleka... i cena z pewnością też spadnie... także nie ma co skakać za dużo po innych produkcjach bo czasem ciągle możesz na minusie wychodzić...

Świnie to nie bydło nie jest tak prosto odbudować stado, materiał drogi a poza tym cena powinna być w miarę stabilna bo jest niedobór wołowiny na świecie . A z trzodą jest dokładnie tak jak mówisz świnie drogie to ludzie masowo duńczyki biorą i rozwijają hodowlę, przychodzi czas odstawy cena spada i tak to się będzie zawsze kręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrowojtek    3

Blicharski nie wyglądał na jakoś optymistycznie nastawionego do sprawy. Widać, że się facet przejmuje zaistniałą sytuacją i obawia się o przyszłość naszej hodowli. Póki co kuj-pom 4,1+vat :( Mam nadzieję, że to już koniec spadków :unsure: i że ten pomór nie dotrze do nas bo jeśli tak się stanie to strach się bać co wtedy będzie.


Od myszy po cesarza każdy żyje z gospodarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

BERMONT na dziś E- 5,90


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj