coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

saszeta    164

Jak embargo potrwa dłużej to ta cena kiepska będzie długo. Z niemiec i dani bardzo dużo mięsa jechało do rosji. Jak im się mroźnie zapełnią to jak myślisz gdzie trafi część towaru? Polskie przetwórnie już dużo kupują za granicą, jak bedzie tam promocja to kupią jeszcze więcej. Od rosji jesteśmy bardzo zależni, a rosja od nas wcale.

i wierzysz że niemcy sprzedadzą aż tak bardzo poniżej kosztów produkcji? Może. Ale za to dostaną tańszy gaz od kacapów a rolnikom umorzą podatki

 

Kiedyś ludzie bardzo panikowali że ruscy na ziemniaki embargo wprowadzili. I co się okazało? Że cena od ruskich za bardzo nie zależy. A największym exporterem do nich jest Holandia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haper    0

Dzisiaj pojechały po 5,9+premia+mięsność+limit wagowy na wbc do Animexu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak to jest na władzę narzekacie, ale na wybory nie pójdziecie, a jak pójdziecie to głosujecie na POPiS, dlaczego na PO? Bo nie na PiS, a dlaczego na PiS, bo nie na PO, poczytajcie trochę, zagłosujcie na KNP, wolny rynek, zakłady w rękach rolników, bo jak to mówi Janusz Korwin Mikke "kto lepiej zadba o rolnika niż sam rolnik", ale nie bo w pudełku z szybką powiedzieli, że Korwin to oszołom, więc na niego nie zagłosuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meer    5

W środe jeszcze było po 4,4 a jutro odstawiam to może bedą po 4,2 może .. heh jest źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

W założeniach nowego prow-u kładzie się nacisk na trzodę chlewną. W przypadku operacji realizowanej w ramach celu - rozwój produkcji prosiąt można otrzymać aż do 1 500 000 zł pomocy. Przy takich skokach cenowych to nawet jakby pomoc unijna finalizowała w 100% budowę nowego obiektu to nie wiem czy znajdą się chętni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

po prostu trzeba zacząć produkować syf który nawet za 3 zł będzie się opłacał dla rolnika jak w ameryce w której rolników jest mało ale mają po parę tyś ha ziemi i wielką fermę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
estyl88    0

Dzisiaj odemnie odbierali 3.50 +vat zakłady mięsne dobrosławów.

Edytowano przez estyl88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

Jakoś w żadnych wiadomościach, informacjach itp. nie widziałem materiału na temat sytuacji na rynku trzody chlewnej, chyba pora się przypomnieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9908

U nas tj wlkp okolice Piły Zakłady miesne H.Stokłosy 4 zł + vat w terenie i 4.10 + vat w zakładzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

W założeniach nowego prow-u kładzie się nacisk na trzodę chlewną. W przypadku operacji realizowanej w ramach celu - rozwój produkcji prosiąt można otrzymać aż do 1 500 000 zł pomocy. Przy takich skokach cenowych to nawet jakby pomoc unijna finalizowała w 100% budowę nowego obiektu to nie wiem czy znajdą się chętni...

chętni byli i sa nadal a ja wśród nich wiec nie rozumiem twojego pesymizmu bo cena spadla a ostatni rok co zapomiales czy przyzwyczailes się do dobrej ceny a teraz krzywda się dzieje spokojnie przeczekajmy to, kto wypadnie ten już znacząco liczyc się nie będzie a ci najlepsi i wytrwali pojda w sile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

chętni byli i sa nadal a ja wśród nich wiec nie rozumiem twojego pesymizmu bo cena spadla a ostatni rok co zapomiales czy przyzwyczailes się do dobrej ceny a teraz krzywda się dzieje spokojnie przeczekajmy to, kto wypadnie ten już znacząco liczyc się nie będzie a ci najlepsi i wytrwali pojda w sile

Ro temu miałem ceny w przedziale 5,0-5,5 + vat. Z miesiąc może było prawie 6 + vat. Wiesz taka cena nie robi na mnie wrażenia, ponieważ na poziomie ponad 5zł to dostawałem dokładnie 16lat temu gdzie środki do produkcji trzody chlewnej na pewno nie były tak drogie jak teraz.

Czy Twoja teoria dotycząca tych najlepszych jest dobra tego nie wiem. Wiem tylko, że mający po 3-4 lochy i odstawiający kilka sztuk w miesiącu na pewno nie upadną. W mojej okolicy jest takich trochę. Odpadli tylko Ci co mieli 20-30 loch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Już tyle razy na forum było pisane, że opłacalnosc w hodowli świn trzeba rozpatrywac w dłuższym okresie czasu...raz jest gorzej raz lepiej ale ostatecznie nie ma na co narzekac. Gdyby faktycznie było tak żle, to ci co utrzymują trzodę nie kupowali by nowych maszyn, ciągników i nie inwestowali by w hodowle. Jeżeli ktos dobrze liczy koszty, to i przy obecnych cenach zarabia (produkując w cyklu zamkniętym) ja osobiscie nie narzekam choc nie powiem wolałbym wysze ceny, ale trzeba przeczekac ten okres jak inne które nas dotykały.

Co do inwestycji w trzodę jestem akurat podobnego zdania jak kolega wczesniej, że kto chce się rozwijac i tak bedzie to robił, a okres niższych cen własnie po to jest by zwiększyc obsadę i móc wiecej zarabiac przy wyższych cenach. Z ojcem mamy około 80 loch w cyklu zamkniętym, stopniowo stado zacznamy wymieniac na hybrydy, żeby za jakis czas móc sprzedac od tych samych loch wiecej tuczników i z optymizmem patrze na ta planowaną unijną pomoc dla producentów prosiąt, no i przygotowuje wszystkie pozwolenia pod budowę chlewni która pozwoli mi znacznie zwiększyc obsadę bo stopniowo przejmuje gospodarstwo i planuje jego dalszy rozwój.

Z tego wszystkiego najmniej jest mi żal tylko tych którzy wolą przepłacic kupując duńskiego niż polskiego, tanśzego warchlaka który wcale nie jest gorszy przy odpowiednim poziomie hodowli. A ci bynajmniej w moim terenie tak zachłysnęli się cenami za ostatnie dwa lata, że na potęge kto mógł wstawiał warchlaki, a teraz przyjdzie im dopłacic do interesu bo za samego warchlaka w wadze 31 kg płacili już po 330 zł netto...

Edytowano przez NHTC56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meer    5

W czerniejewie koło gniezna ? u mnie dzisiaj poszły po 4,2 .. ręce i cycki opadają u kobiet rzecz jasna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Na farmer piszą że po wprowadzeniu embarga, w Rosji ceny wieprzowiny wzrosły 15-20% w zależności od regionu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

wczoraj w czerniejewie po 4 +vat

Do kogo odstawiasz bo cena masakra wczoraj za maciory u nas płacili 3,40 a tucznik4,20 Danpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj