coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Piechu    43

Najlepiej to ominąć pośrednika no ale niestety czasem jest to niemożliwe. Teraz zarabiają krocie na tym zamęcie na rynku. Nie dość że cena ostro w dół to jeszcze strach czy ktoś od nich kupi świnki. Dla mnie jest to chora sytuacja która po prostu z Rolnika robi niewolnika. Jak w żniwa cena zbóż była niska a świnki trzymały dobrą cenę to odrazu były protesty ( bo nikt nie liczył tego że niektórzy hodowcy kupowali drogie zboże przed żniwami). Moim zdaniem cena szybko nie poleci do góry....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena dzisiejsza 3.50+vat i będzie jeszcze taniej lipa całkowita weś tu człowieku się na coś nastaw ?

 

ma byc jeszcze taniej cena ma wrocic jaka kiedys panowala czyli okolo 3 zl !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Dziś pojechały po 4,40 + vat. Wszyscy sprzedający niezadowoleni i słychać było tylko zapytania czemu tak tanio. Odpowiedź: bo sprzedaż do Rosji stanęła. Tylko każdy potem dalej pytał, a która z tych lokalnych rzeźni sprzedaje mięso do ruskich. No to już nie było odpowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kammillo    18

Według mnie jakby nasz kochany rząd by chciał to cena by wzrosła tyle że oni wolą pierdołami zajmować niż rolnikami. Moim zdaniem musimy wszyscy się zjednoczyć i zrobić strajk ale taki z prawdziwego zdażenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

 

ma byc jeszcze taniej cena ma wrocic jaka kiedys panowala czyli okolo 3 zl !!!!!!

Ale tu wszystkich pocieszyłeś skąd takie info???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

Ludzie, jaki strajk?, kto ? gdzie ? kiedy? , jeśli nawet to nie ma organizacji któraby nas skupiała!, ponadto jaki mamy wpływ na ceny dyktowane przez zakłady , żadnego! , bo nie mamy tam żadnych udziałów, zakłady robią co chcą, jest zakaz eksportu do Rosji, cena w dół, bo każdy powód jest dobry , by cenę obniżyć, bez względu czy wysyła się mięso do Rosji czy nie.

Edytowano przez wiesio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazi1    0

może moje myślenie jest trochę nie normalne ale:

jak teraz każdy wyprzedaje świnie ile tylko sie da(wszystko co żywe i powyżej 90kg to idzie na skup - cytat z któreś poprzedniej strony)

to chyba kiedyś sie wyprzeda wszystko (tak do miesiąca) i wtedy chyba cena pójdzie w górę? pomijając oczywiście jakieś zmowy pośredników czy coś.

dobrze myślę?

 

Czego zachód nie sprzeda do rosji to zostawi u nas a my oddamy swoje do utylizacji i zbożem znów będzie palone w piecach.

Edytowano przez mazi1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomMak    1

Cała ta sytuacja na runku wieprzowiny to nic innego jak odwet za wtrącanie się w sprawy Ukrainy. Nasi politycy u siebie porządku nie potrafią utrzymać i dbać o gospodarkę narodową a na Ukrainie ład i porzadek chcą zaprowadzać. mieszają się w nieswoje sprawy! wielcy bohaterowie i zbawiciele świata!!! na majdanie politykują, a polskim rolnikom przychodzi za to pokutować!!! niestety taka jest prawda! ciekawe jak zachowa się cała UE? czy będzie solidarna wobec problemu czy wypnie się na polskiego rolnika. Nasz wspaniały minister pogłowie trzody chlewnej chce odbudować - właśnie mamy tego przykład jak dba i pamięta o polskich producentach!

Żenada!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

ludzie pzrestancie zwalac na Rosje i embargo jakie ono jest ? wiecie ? mało wiecie a bzdury opowiadacie ! fakt jest taki ze to embargo to strzal w kolano a nawet dwa europejskich sluzb weterynaryjnych bo nie mogą wystawiać swiadectw weterynaryjnychw związku z pomorem w unii europejskiej a zakłady to bezwzględnie wykorzystują bo przecież jesteśmy importerami wieprzowiny a eksport do Rosji to tylko % który normalnie jest nieproporcjonalny do obnizek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Cena umówiona na poniedziałek do Z.M. Ł-meat z Łukowa po 6,3 zł netto na wbc klasa E (wszystkie sztuki idą w klasie E bez rozgraniczania na klasy), tylko fakt, że wcześniej trzeba sie umawiac na odstawę bo rolnicy w taki szał wpadli, ze wypychają wszystko co tylko sie da i zakłady są zakorkowane, a to dalej potęguje obniżkę cen. Widzę po sąsiadach, że na skup do pośredników wywożą co tylko mogą, "najuczciwszy" z lokalnych pośredników próbował już zejsc w poniedziałek do 3,9 zł za żywiec ale rolników sie wystraszył ;)

A i takie drobne informacje zasłyszane z Pini Polonia z Kutna: do czasu wprowadzenia embarga przez ruskich ubijali ok 16 tys sztuk na dobę, a teraz musieli zwiększyc uboje do ponad 22 tys sztuk trzody na dobę bo nie wyrabiali, a większosc produkcji to eksport do zamożniejszych krajów typu Japonia i zachód Europy. Jak napisał wyżej @maxiben eksport do rosji to tylko niewielka czesc calego eksportu, a sami i tak nie jestesmy samowystarczalni...

Edytowano przez NHTC56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

niektórzy jeszcze pamiętają poprzednią epokę i myślą że jesteśmy od ruskich zależni.

Przecież logiczne że zm nie sprzedadzą taniej jak kupili a na panice ciemniaków tylko korzystają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Jak embargo potrwa dłużej to ta cena kiepska będzie długo. Z niemiec i dani bardzo dużo mięsa jechało do rosji. Jak im się mroźnie zapełnią to jak myślisz gdzie trafi część towaru? Polskie przetwórnie już dużo kupują za granicą, jak bedzie tam promocja to kupią jeszcze więcej. Od rosji jesteśmy bardzo zależni, a rosja od nas wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Cena umówiona na poniedziałek do Z.M. Ł-meat z Łukowa po 6,3 zł netto na wbc klasa E (wszystkie sztuki idą w klasie E bez rozgraniczania na klasy), tylko fakt, że wcześniej trzeba sie umawiac na odstawę bo rolnicy w taki szał wpadli, ze wypychają wszystko co tylko sie da i zakłady są zakorkowane, a to dalej potęguje obniżkę cen. Widzę po sąsiadach, że na skup do pośredników wywożą co tylko mogą, "najuczciwszy" z lokalnych pośredników próbował już zejsc w poniedziałek do 3,9 zł za żywiec ale rolników sie wystraszył ;)

A i takie drobne informacje zasłyszane z Pini Polonia z Kutna: do czasu wprowadzenia embarga przez ruskich ubijali ok 16 tys sztuk na dobę, a teraz musieli zwiększyc uboje do ponad 22 tys sztuk trzody na dobę bo nie wyrabiali, a większosc produkcji to eksport do zamożniejszych krajów typu Japonia i zachód Europy. Jak napisał wyżej @maxiben eksport do rosji to tylko niewielka czesc calego eksportu, a sami i tak nie jestesmy samowystarczalni...

To nie pisz że za E tylko z haka , ciekawe czy z wybojowością pokombinują ja dziś ładuję po 6 zł za E Sokołów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

Pawel to nie jest tak jak piszesz bynajmniej Dania najwięcej eksportuje do Japoni i to najlepsze wyreby za super pieniądze a reszta ochlapow żeby nie utylizować za grosze wypycha a Polak kupi i przerobi z cala chemia pod względem wieprzowiny może kilka zakladow jest zależnych od rosji ale my hodowcy nie powinnielismy tego az takim spadkiem cen odczuc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Ciekawe co będzie jak za jakiś czas zniosą embargo i czy cena wróci do normalności i jak szybko ale tak jak koledzy piszą wyżej, że embargo to tylko pretekst do sprawdzenia jak nisko można zejść z ceną tucznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

w poniedziałek oddawałem do PKM DUDA po 5,7 w E i przy wybiciu 79,9 % i mięsności 58,3 cena na żywą wyszła 4,49. Waga tucznika 119 kg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

tak czytam te wasze wypowiedzi i tak czytam i jedno wiem , mały % towaru idzie do Rosji to fakt , ale jak tylko Rosja lub Białoruś zamknie granice to cena leci w duł czyli nie mówcie że Rosja nie ma wpływu na cenę wiepszowiny i nie ważne kto to wykorzystuje , u mnie za E 5.50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobrze piszesz slawek może do rosji dużo nie idzie ale jesteśmy od niej bardzo zależni, wystarczy że Putin puści bąka a w Polsce już się robi wielki szum, teraz mięso za jakiś czas może tak być z owocami lub nabiałem a my możemy się tylko przyglądać. w rzeczywistości to my rolnicy najbardziej na tym ucierpimy. u mnie jeszcze w ubiegłym tygodniu 4.80 w tym jest 4.60 netto ja mam na poniedziałek kilka sztuk, ciekawe jaka będzie cena.

 

teraz to się nachapią zakłady i pośrednicy

Edytowano przez grzegorz210182

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Pawel to nie jest tak jak piszesz bynajmniej Dania najwięcej eksportuje do Japoni i to najlepsze wyreby za super pieniądze a reszta ochlapow żeby nie utylizować za grosze wypycha a Polak kupi i przerobi z cala chemia pod względem wieprzowiny może kilka zakladow jest zależnych od rosji ale my hodowcy nie powinnielismy tego az takim spadkiem cen odczuc

Artykuł sprzed paniki embarga. nie wiem skąd masz dane ale rosja mimo że cały czas eksport maleje nadal jest największym rynkiem zbytu unijnej wieprzowiny do tego jeszcze dochodzi białoruś która robi co jej putin karze http://www.agrodzien...ny-w-2013-roku/

A mięso to nie zboże że można wsypać do bina i czekać na lepsze czasy. Koszty magazynowania są dość duże, a że nasze zakłady przy okazji patrzą coś ugrać to wogóle mnie to nie dziwi, zawsze patrzą się smykać na hodowcy.

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrchomik    0

To nie jest wina rosi itd tylko po części nasza bo przestraszyliśmy się i wykorzystują nas jak tylko mogą bo jeśli maja towar pod dostatkiem to opuszczają cenny bo mają nadmiar muszą więcej przerabiać przechowywać koszty wzrastają pracownicy więcej pracują i oni zacierają ręce bo mogą sporo zarobić przez spekulacje i strach rolników. Jak nie ma towaru i rolnicy trzymają świnie muszą podnosić cenny ponieważ mogą przerabiać więcej a nie mają czego wiec poszukują chętnych podnosząc cenne. Proste??? Tak jak ze wszystkim jest spekulacje i spekulacje. A cenny łódzkim 4,50zł za kg żywej wagi:(

Edytowano przez Mrchomik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

4,5 z vatem -1% woj. mazowieckie

Edytowano przez kaj

Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy26    4

dzisiaj nz skupie szał dnia cena 3,80+VAT normalnie sobie w ..... lecą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lipali82    0

u mnie lubelskie wczoraj posrednik 3,70 +vat

 

A zobaczymy jeszcze jak bedzie gdy skonczy sie wspaniala olimpiada w soczi dopiero ruski pokaze różki w kazdej branzy za ta pomoc ukrainie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj