coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slawek1234    18

5.50 netto za E, a co do tzw skoczków to pewnie po części macie rację ale wątpię żeby takie wahania cen były z ich winy, przecież mamy wolny rynek

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

A co tam mam po dzieciach trochę zabawek :P może prosiaki nauczą się budować z LEGO,chyba ta unia nam bokiem wyjdzie ,

Maxiben czyżbyś narzekał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil07147    9

no i sprzedane w sobotę 5 zł + vat wagi żywej 1% strączki niestety cena wyjściowa na rzeźni od wtorku to już 4,2....


Case 5150 💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

przepraszam a po ile kiełbasa nadajaca sie do jedzenia ? 20zł 30zł za kg ?

potaniała ?

przepraszam co ?

potaniała ?

przepraszam co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Podziękujmy naszym politykom z PO i PIS-u. To dzęki ich wyjazdom na Ukrainę mamy zablokowany export do Rosji. Co wywalczyli? Cena w tydzień 50 gr w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Klasyka. Zamiast kleić biznes z chłonnym wschodnim rynkiem to nasi politycy pędzą całować po rękach zachód. Tam nic nie ugramy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Nasi politycy zmartwili się losem Ukraińców ale naszym losem to nawet się nie zainteresowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

 

Maxiben czyżbyś narzekał?

nie narzekam ale zadowolenie mniejsze bo faktycznie nie spodziewałem się - 30 gr poki co nie dokładam spokojnie przeczekam a cena będzie dla mnie dobra bo liczy się caly rok bo ja mam ten komfort ze mam cykl zamkniety

co do niskiej ceny to nie Rosja jest winna a unijna ustawa weterynaryjana i oczywiście pretekst zakladow które to nie dziwiąc się wykorzystują bo eksport na Rosje to ok 3% produkcji dla nas producetow to zle dla przetworcow dobrze bo maja tanszy surowiec ale jak wejdzie pomor to zakłady odczują dużo bardziej bo eksport zupełnie przestanie istnieć a i import się automatycznie ograniczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Tylko przez cały zeszły rok nie było tak niskiej ceny jak jest teraz.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Jak już wszyscy zlikwidują hodowle to będziemy jeść,, mięso z biedronki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

W piątek sprzedane 8 szt. odbiór z podwórka 2% strączki ,cena 4,75 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
estyl88    0

Cena dzisiejsza 3.50+vat i będzie jeszcze taniej lipa całkowita weś tu człowieku się na coś nastaw ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

gdzie taka cena ? jak będą po niżej niż 4 zł to czy to w ogóle ma sens ale tak to jest jak świniak po prawie 6 zł to każdy lata kupuje prosiaki ale nikt nie pomyśli że potem będą tanie bo każdy tego będzie miał,w tamtym roku jeśli dobrze pamiętam cena najniższa było to 4.70 + vat przynajmniej u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Na cennikach jest już 3 z przodu znajomy miał za tydzień sprzedać 460 sztuk duńczyka, kabany mają już po około 120 poczeka jeszcze z dwa tygodnie liczy na wzrost cen ale ja w to wątpie. Tak to jest jak się nie chciało trzymać swoich loch tylko poleciało się na łatwizne i kupować prosię po 260 za sztuke. A jeszcze w grudnu mówił o budowie nowej tuczarni na 1000 sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

jak sprzedawałem pszenżyto jeszcze jak tucznik stał 4.90 + vat to syn z ojcem właśnie przerabiali stary dom na maciory wcześniej o tym nawet nie myśleli bo kupowali od polskich rolników prosiaki nie trzeba było pilnować szczepić poszedł co dwa dni wsypał i miał spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kujawsko-pomorskie 4.40+vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Niestety Panowie żyjemy w takim kraju a nie innym, nie którzy wolny rynek za bardzo sobie wzięli do serca i robią co im pasuję do tego politycy dołożyli swoje trzy grosze i mamy to co mamy. Każdy robi po to żeby coś zostało ale jak można coś planować jak w odstępie 4 miesięcy cena leci o 10-20% gdzie w tym sens??? Widział teraz ktoś by kiełbasa o 20% potaniała? a jak cena taka utrzyma się cały rok 2014 i 2015 to ile nam zostanie z tucznika? na chleb czy to nawet nie??? Mam nadzieje że ceny podskoczą ja nie mam dużo tuczników na rok oddaję max 100 sztuk mam swoje lochy i zboże ale jak cena będzie się dalej tak utrzymywać to nawet tak nie opłaci się tuczniki trzymać. Dlatego mam jeszcze 25ha ozimin na sprzedaż w razie takich wahań by tylko nie się utrzymywać z dochodów jednego źródła.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

A jak pisałem w grudniu, a może i w listopadzie jeszcze(można wrócić kilka stron wstecz) że po nowym roku będzie 3 z przodu to nikt mi nie wierzył i każdy za durnia mnie uważał, że takich cen już nie będzie. A tu jednak prawda. Tamten poniedziałek 4.5, a ten 4.0. A dziś odwołany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

Rolnik1973 ales ty madry tak jak i ja tyle ze ja prognozowałem od polowy stycznia wzrost i tez mi nikt nie wierzyl a mimo to bylem bliższy bo nikt przecież wtenczas nie przewidział embarga Rosji a ceny 3 zl z przodu bynajmniej sprzedając bez pośrednika nie ma i raczej nie będzie

KL E 5.80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Nie każdy może sprzedać bez pośrednika a prosto do zakładu. Bo zakładu w pobliżu nie ma.

 

Nie każdy może sprzedać bez pośrednika a prosto do zakładu. Bo zakładu w pobliżu nie ma, a handlarz płaci za wagę żywą od 95-140kg w 1kl. A jak nie pasuje do do domu wieź.

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

3,50zł śmiech na sali. U nas 4,40 w jednym punkcie. Wątpię aby ktoś w okolicy płacił mniej. Ten co daje 3,50 w tej chwili to zwykły naciągacz, który żeruje na rolnikach. Ludzie na jednym skupie życie się nie kończy. Widocznie ma sporo towaru to klei cwaniaka. A gdyby tak mu nie sprzedać? Podejrzewam, że w krótkim czasie cena by u niego skoczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj