coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Jurmiczek    11
Napisano (edytowany)

Niezła jazda,niezły cyrk,terapia szokowa trwa dalej

Edytowano przez Jurmiczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

niechby wreszcie przyszla prawdziwa wiosna to chlopy zaczna myslec o czym innym i wezna się za inna robote a ze swin niech zrezygnują po co biadolić bo dla niektórych choćby były po 5zl będzie mało

mój odbiorca zawsze w sobote miał nowy cennik a teraz cos mocno się zastanawia czy cene obnizyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
Napisano (edytowany)

@maxiben Dziwna ta twoja wypowiedź. Prawdopodobnie twój odbiorca zastanawia się czy dać Ci 3.90 czy 3.80. Powodzenia... już się zastanów w co zainwestować twoje "zyski". Na pewno przy obecnej cenie sporo zarabiasz.

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

sory pomyliłem się miałem na myśli 6 zl ale przy 5 zl jeszcze zarabiam a zyski iwestuje w dalsza rozbudowę chlewni bo jak wy zrezygnujecie ja musze zwiekszyc nie sprzedaje na wage zywa i do posrednikow dziś oddane po 6,20 kl E + premia wiec ok 5 zl na zywa powinno wyjść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Maxiben Wy pisze się z dużej litery ,a w temacie jak wszyscy zrezygnują z hodowli to co, będziesz produkował na cały kraj ?Rusek przecież każdego cwaniaka wykończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

jakiś zbyt drobiazgowy jesteś jak policjant Panie Wy Tomasz tak dobrze?, ja produkować będę więcej czy mniej bo póki co nasza podaż nie pokrywa popytu także jak sam piszesz niepoprawnie " Rusek" a dla mnie Rosja mało mnie obchodzi sami rolnicy popadli w panikę wydzwaniając idopytując o cene a zakłady a tym bardziej pośrednicy to wykorzystują. Ja jestem spokojny będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Jakby nie sprowadzały zakłady mięsne żadnego szajsu z zagranicy a bardziej opierali się na lepszej wieprzowinie krajowej to przy dzisiejszej produkcji tuczników rynek polski by to wchłonął i nie potrzebny byłby niepewny eksport z Rosją.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

No ale jak się chciało Unii i wspólnej polityki rolnej to ma się wieprzowinę całej wspólnoty na głowie. Więc skąd taniej to biorą tańsze czyli wolny rynek. A stara Unia jak i Rosja nasz kraj mają wiadomo gdzie. Tak jak i rząd nas rolników.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2470

@kafar191 a co Cie interesuje gdzie sprzedaje maxibex cała polska rzeczywistosc interesować sie kimś zastanów sie gdzie Ty sprzedaz


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

wojtal24 nie ciebie się pytam to po pierwsze więc się nie wtryniaj. Po drugie ja mam umowę z zakładami mięsnymi i nie muszę się zastanawiać gdzie sprzedam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2470

@kafar191 zarejestrowałęś sie wczoraj napisałeś 2 czy 3 posty z błedami ortograficznymi i myślisz że jestes najmadrzejszy i wszyscy Ci wszystko musza powedzieć gdzie za ile itd jak masz umowe to sie nie interesuj innymi w handlu czesto obowiazuje tajemnica handlowa


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

nie mam tajemnicy wręcz musimy sobie pisać gdzie jakie sa ceny choć one sa bardzo podobne ja teraz oddawałem do ZM SKIBA ale oddaje tez do Stoklosy i jeszcze nie ustalili ceny na przyszly tydzień a Prime Przechlewo 18 gr w dol

wojjtal nie ważne czy ktoś się zarejestrowal wczoraj bo to nie oznacza ze się dopiero urodzil i nic o zyciu nie wie może być wręcz przeciwnie kolega może mieć duże doświadczenie z ktorym moze się z nami podzielić a to się okaze i nie badzcie tak drobiazgowi odnośnie pisowni bo chyba nie w tym rzecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

maxiben

mozesz mi powiedziec ile rocznie sprzedajesz swin ?

i czy prosiaki masz od swoich macior czy kupujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

mam 75 loch i od nich 26,5 prosiaka odsadzonego z czego ok 3o % tucze reszte sprzedają warchlaka 25-30 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

warchlaka sprzedajesz rozumiem polskim rolnikom?

czy za granice ?

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

woj. łódzkie

Był u mnie wczoraj powiatowy lekarz weterynarii i mówił że świnie w przyszłym tygodniu spadną po 40gr. Już w lokalnych ubojniach cena się spadła o jakieś 50 gr w tym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ventador, a słyszałeś Ty kiedyś żeby polskie prosiaki za granice jechały? Z małymi wyjątkami ukraina troszke brała i na tuszki do marketów jak były po 50 dych to kierunek podrózy prosiąt jest do Polski a nie z Polski. Moje czarne scenariusze sprawdzają się w szybszym tempie niż myślałem. Na skupach pod koniec tygodnia 3 z przodu zagości i jak się nic pozytywnego nie wydarzy zostanie na dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weris    44

Powracają lata 2006 i 2007 cena średnia 3,3 do 3,6 dopiero połowa 2008 wzrost do 0,5 dopiero 2009 cena 4,6 w 2010 spadek dopiero 2012 i 2013 powyżej 5 aż po6 ale koledzy nie denerwujcie się szkoda zdrowia wykonujemy taką pracę i nikt nie potrafi zrozumieć że cena dla nas jest też ważna aby wyżyć i prosperować każdy tylko wytyka nam że w sklepach jest tak drogo .Miejmy nadzieje że cena tucznika nie będzie niższa niż kości. Miłej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer08    3

Zgadzam się z przedmówcą, tak samo to postrzegam co do wykresu cen. W 2010 i 2011 dużo rolników polikwidowało całkowicie hodowle świń. Ci co mieli ok 100 ha poszli w co inne, a ci co mieli po parę sztuk zaprzestali całkowicie. Boli mnie tylko to, że jak ceny spadają to po 10, 20, 30, 40. a nawet 50 groszy w kilka dni, a odbudowują się miesiącami. Ale co się dziwicie! Nasi politycy najpierw z szabelkami jadą do Ukr..ny, a potem my mamy za nich za swoje. Z resztą tyle padliny jest w Unii to niech nawiozą do nas, my zawsze wszystko gó.no weźmiemy. Cena ok 5 zł. Ale spadaaaaa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj