coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PawelWlkp    726

Dokładka prawie pewna. Ja poczekami 100 taniej wstawie. Będzie większa szansa zarobić, a mniejsza dołożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek3110    239

u mnie dziś 4,50 + vat (nie wiem dokładnie bo to znajomy ojcu gadał - co najmniej przez 3 ludzi przeszło..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

Cena na jutro ma byc niby 4,5+ Vat ale ile bedzie ostatecznie to sie okaże. Spadek o 20 gr w ciągu tygodnia.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483
Napisano (edytowany)

Trzody brakuje i to słyszałem juz od wielu ludzi .. To co sie teraz dzieje to zagrywka wykozystali to ze ruski nie biorą mięsa .. Cena leci ostro dla mnie to dziwne .. Mam nadzieje ze kiedys te wielkie koncerny będą się prosić o świnie .. Przyjdzie taki czas .. Zobaczycie

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosić to się może świnia. Poradzą sobie sami, własna baza surowcowa to domena coraz większej liczby ubojni i zakładów mięsnych.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

Łódzkie zakład przetwórstwa mięsnego "Rzeźnik" 4,5 + vat za żywą. Food Service 5.8 za klasę E. Wczoraj jeszcze po 6.1 były...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haper    0

Ruskie dzisiaj częściowo znieśli embargo na produkty przetworzone.Pośrednicy robią kasę.Pewnie Putynowi pomnik postawią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Zakłady dają do zrozumienia że zakaz nie dotyczy tylko zakładów ale także hodowców czego inni nie rozumieją lub nie chcą zrozumieć i krytykują zakłady które nie są nic winne blokady eksportu.Fakt że dodyczy to tylko zakładów eksportujących a nie małych lokalnych masarni które na tym żerują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Oj żerują półtusza z takiego zakładu lokalnego dochodzi nawet do 9 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincc360    70

Dolnysląsk 4.40 plus vat

odbiorca mówił wczoraj że odemnie weźmie po tej cenie a od dziś po 4 zł masakra..


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie wczoraj pojechały po 4,70+vat kujawsko pomorskie powiat wąbrzeski spadek o 20gr podziękowała nam Rosja za czyny udział na majdanie


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Tylko zwe zakład zejdzie z ceny i moze jeszcze nie dołozy a nami kto sie zainteresuje, jak nasz minister kochany juz walczy o rekompensaty dal przedsiaebiorców a nie producentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

czytając te posty to wesoło nie jest. ale tak jak ktoś już wyżej pisał, zysk ze świń powinno sie liczyc z całego roku a nie z danego tygodnia. ja świnie trzymam juz od kilkunastu lat, a od kilku lat zaczalem sie bawić w duńczyki bo wszystkie lochy musialem zlikwidowac bo od pewnego rolnika przywiozłem sobie nosoryjówke. rocznie odstawiam 700 sztuk a od grudnia kupuje zboże. co prawda teraz nie ma zysku wcale bo żeby z duńczyka chociaz na chleb zostało to musi byc co najmniej 5 zł. ale biorąc pod uwage rok poprzedni gdzie można powiedziec wiosną latem i jesienią cena była super przy swoim zbozu, przy warchlaku za 300 zł, spokojnie 200 zł zostawało w kieszeni. także naprawde szło zarobić tym bardziej jak ma sie stalego odbiorce i dostawce warchlaków. a jak w każdej dziedzinie, nadszedł kryzys, niewiadomo czy chwilowy czy nie ale trzeba przetrwać. ja tydzien temu sprzedalem duna za 5 zł takze na chleb mi zostalo a w poniedziałek ma przyjechac po reszte i juz we wtorek wchodzi kolejna setka. ja sie nie poddaje i nie martwie sie tym że ludzie przestawają świnie trzymać bo dla mnie to lepiej;). do tego trzymam 40 szt bydła także idzie żyć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja poczekam ze wstawieniem aż się sytuacja wyklaruje. Zboże sobie może poleżeć do żniw daleko. Jakby nie daj boże te dziki przyplątały się do nas, a nie na litwe to jest pozamiatane. A dzików to ostatnie lata mamy urodzaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

4,3 netto i połowa świń ze skupu do domu bo nie potrzebne, ale dziady , chyba trzeba pognać tego kupca bo wali w h*ja na całego


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

czytając te posty to wesoło nie jest. ale tak jak ktoś już wyżej pisał, zysk ze świń powinno sie liczyc z całego roku a nie z danego tygodnia. ja świnie trzymam juz od kilkunastu lat, a od kilku lat zaczalem sie bawić w duńczyki bo wszystkie lochy musialem zlikwidowac bo od pewnego rolnika przywiozłem sobie nosoryjówke. rocznie odstawiam 700 sztuk a od grudnia kupuje zboże. co prawda teraz nie ma zysku wcale bo żeby z duńczyka chociaz na chleb zostało to musi byc co najmniej 5 zł. ale biorąc pod uwage rok poprzedni gdzie można powiedziec wiosną latem i jesienią cena była super przy swoim zbozu, przy warchlaku za 300 zł, spokojnie 200 zł zostawało w kieszeni. także naprawde szło zarobić tym bardziej jak ma sie stalego odbiorce i dostawce warchlaków. a jak w każdej dziedzinie, nadszedł kryzys, niewiadomo czy chwilowy czy nie ale trzeba przetrwać. ja tydzien temu sprzedalem duna za 5 zł takze na chleb mi zostalo a w poniedziałek ma przyjechac po reszte i juz we wtorek wchodzi kolejna setka. ja sie nie poddaje i nie martwie sie tym że ludzie przestawają świnie trzymać bo dla mnie to lepiej;). do tego trzymam 40 szt bydła także idzie żyć ;)

200 zł na świni :blink: ? Większość rolników nawet swojego zboża nie ma za darmo

 

 

kilka razy próbowałem policzyć jaki jest zysk z prosiaka po 300zł żywionego nawet swoją mieszanką paszową. Pełnoprcjowych z zakupu chyba niewielu stosuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Duzi często stosują pełnoporcjowe. Zyski to można sobie wyliczać. Jak chcesz komuś wyliczać zysk jak bladego pojęcia nie masz o jego kosztach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

tak. 200 złotych była na świni jak dostałem po 6,20 za żywą wage we wrześniu i początku października... a długi czas cena powyzej 5,5 sie utrzymywala takze szło zarobić. czasem po 10, 15, 20 tys na odstawionej setce oczywiście odliczając kilka stówek na upadki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj