coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jurmiczek    11

Nie masz bliższych do wyładowania się???.Każdy twój post jest pisany z myslą o zbyciu swojego warchlaka.Cały grudzień pisałeś że zywiec w styczniu zdrożeje nie patrząc nawet na MEGA ceny jakie były w tym czasie bo były po 5.50!ZNAFCO od siedmiu boleści!Żal mi ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Piszcie na temat! Chyba ze ktoś chce dostać ostrzeżenie.

Z rozmowami na inne tematy, znajdźcie sobie odpowiedni dział.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

pisze o cenach w polowie grudnia 6.40 KL E staniało do 6.10 i od polowy styczna wzrost o 20 gr i spodziewany był dalszy wzrost ale niestety embargo i pomor zrobil swoje i zakłady to wykorzystują a rolnicy w panice wyprzedają tym bardziej ze w dużych mrozach dostawy były nieco wstrzymane teraz czas pokarze jak będzie się ksztaltowala cena i najwazniejsze co zachod zrobi

na ten tydzień 6.20 + 2 % premia KL E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A sprzedajesz za tą cene czy słyszałeś że taka jest? U mnie duży zakład na D po odmawiał ludziom odbiory. Znajomy miał zgłoszone na piątek i go cały czas przekładają i w tym tygodniu nie wiadomo czy mu odbiorą. A ma 500 szt w słusznej wadze od 110 do 150 kg. Cena 6,4 do 6,5 za E tylko nikt tej ceny nie gwarantuje nawet na jutro. Panika to się dopiero zacznie jak przyjedzie promocja z zachodu. Na razie towar zatrzymany na białoruskiej i ruskiej granicy został u nas bo z powrotem puste samochody wracały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

taka jest cena na ten tydzien i zakład jej nigdy z dnia na dzień nie zienial ja oddaje w piatek i po tyle powinienem dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

U mnie jest też taki zakład który nigdy ceny ustalonej nie zmienia, nawet teraz. U reszty już tak dobrze nie jest. Może i Twój zachowa się odpowiednio co warto zapamiętać gdy sytuacja się kiedyś odwróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

A u mnie spadki w porównaniu z zeszłą środą 30gr

Obecnie 4.50 z vat i świń sporo bo raz że straszą ceną dwa ostatnio była słaba pogoda i mało dowieźli. Więc się trochę skumulowało z zeszłym tygodniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel12xd    10

W poniedziałek oddawaliśmy tuczniki do Święciechowy (pow. Leszczyński, wlkp) Cena - 6.20 zł/kg za klasę E, dzisiaj cena za tą klasę to 5.50 zł/kg u nich ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli jak teraz juz cena jest 5.5 za klase t oychodzi okolo 4.3 wiec caly czas w dol gdzie jest henio co gadal bzdury !!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hanssz    2

mój znajomy odstawiający bardzo duże iliści miał na dzisiaj kontrakt na 5,6 powiedzięli że na dziś max 4,6 mogą zapłacić,

drugiemu mięli wziąść30 szt dziś po 4,5 i nie zjawili się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545
Napisano (edytowany)

czyli jak teraz juz cena jest 5.5 za klase t oychodzi okolo 4.3 wiec caly czas w dol gdzie jest henio co gadal bzdury !!!!!!!!!!!

Kolego gdzie ja pisałem że od dziś podrożeje?Nie pal tego zioła tyle bo się wykończysz na dziś 4,80 u stałego odbiorcy

 

mój znajomy odstawiający bardzo duże iliści miał na dzisiaj kontrakt na 5,6 powiedzięli że na dziś max 4,6 mogą zapłacić,

drugiemu mięli wziąść30 szt dziś po 4,5 i nie zjawili się.

A co to za kontrakt że gwarantowali 5,60 a dawali 4,60 bo jeszcze o takim nie słyszałem ,jak macie takie niskie ceny to wstawcie fakturę a nie piszecie kolega- kolegi ,znajomy znajomego miał dostać myślę że ci co tak piszą to pośrednicy którzy na embargu chcą kieszenie sobie napchać jak ktoś musi trudno niech sprzedaje ale kto może niech się wstrzyma pomorze sobie i nam wszystkim

 

+1pkt i masz urlop na 7 dni

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Dla starej unii zakaz zostaje powoli znoszony, z zakazem zostaje Litwa, Łotwa, Estonia, Polska, Słowacja i Rumuny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haper    0
Napisano (edytowany)

W piątek pojechały po 6,15 podstawa na wbc .Jutro jadą w tej samej cenie do Animexu. Z Litwy cały czas ciągną tucznika i warchlaka.

Edytowano przez haper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hanssz    2
Napisano (edytowany)

Kolego gdzie ja pisałem że od dziś podrożeje?Nie pal tego zioła tyle bo się wykończysz na dziś 4,80 u stałego odbiorcy

 

 

A co to za kontrakt że gwarantowali 5,60 a dawali 4,60 bo jeszcze o takim nie słyszałem ,jak macie takie niskie ceny to wstawcie fakturę a nie piszecie kolega- kolegi ,znajomy znajomego miał dostać myślę że ci co tak piszą to pośrednicy którzy na embargu chcą kieszenie sobie napchać jak ktoś musi trudno niech sprzedaje ale kto może niech się wstrzyma pomorze sobie i nam wszystkim

henio ty taki mądry jak stołowe giery, żeby nie powiedzieć dosadniej!

Jak masz do sprzedaży kilkaset sztuk tygodniowo to jak się na kogoś wypniesz i wystawisz f-rę za cenę kontraktu to w drugą stronę też to zadziała.

Trzymaj sobie te parę sztuk aż po 300kg będą miały to napewno dobrze na tym wyjdziesz.

Jesteś K....A pi....ym malkontentem.

Problem jest w tym że przetwórstwo nie jest w rękach rolników, na rynku są tylko dwie emocje strach i chciwość.

Jest okazja to jedni się boją a inni są chciwi i obniżają ceny za bardzo, a inni mają firmy eksporujące tylko na wschód i co oni mają powiedzieć?

Ja mam tylko kilkanaście ha i 200szt rocznie odstawiam i rolę traktuję jako hobby bo do pracy trza iść, ale głupocie i populizmowi zawsze powiem nie!

 

+1pkt za obrażanie

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23
Napisano (edytowany)

to szalu nie robi ale i dramatu tez , ciężko teraz prognozować cene na przyszly tydzień

Edytowano przez maxiben

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

4.60brutto, mazoweieckie. Robi się nie ciekawie, całe szczęscie że większość poszła 3tyg. temu bo dołożyłbym do interesu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

dzisiaj pojechalo 102 szt holendra po 6,30 wbc netto,srednia waga zywca 132kg.ciekawe jak to wyjdzie przy takiej wadze :wacko: .


Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

To troche za długo na cene czekałeś. 5 powinny wyjść. Następne wstawiasz bo są ludzie którzy nadal śmiało wstawiają po 320 duna i mówią że sytuacja się wyjaśni zanim urosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Pewnie ze sie wstawi, kto to może wiedzieć co będzie za 3 miesiące przy naszym rynku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj