coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Napisano (edytowany)

zebys henio tylko po 4.2 sprzedal hehheheheee

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5
Napisano (edytowany)

Albo jeszcze niżej ;/

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Widzę że jesteście handlarzami i się tak nakręcacie w żniwa tacy też krzyczeli że rzepak nas zaleje po 900 zł tona a teraz po 1600 płacą i jakoś nie sprowadzają po te 900 ceny będąą stabilne panika szybko minie w marcu na pewno ponad 5zł będzie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Jak ruski embarga nie zniosą to o cenie 5 zl możemy zapomnieć w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Myślę że nie potrzebnie ten cały szum robią to tak jak była ptasia grypa policja łabędzi pilnowała babciom mandaty dawali że kury sobie spacerowały a potem wszystko ucichło i spokój przy tak małym pogłowiu trzody żadna nadwyżka nie istnieje jak nie wezmą od nas to muszą kupić gdzieś indziej i na jedno wychodzi jak mogą być skupy zasypane tucznikiem chyba sami nie wierzycie w to co piszecie tucznik to nie zboże czy rzepak że ładujesz na przyczepę i jedziesz do skupu podobnie było ze zbożem miały być spadki a cały czas w górę są wachania cen ale tendencją do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No własnie,jak sam zauważyłeś to nie zboże żeby kolejnego bina dostawić i trzymać z nadzieją na lepsze czasy. Póki co to cała unia ma zakaz eksportu więc nadwyżka będzie i to duża. U ruskich nikt się zwykłym człowiekiem nie martwi, a bogacze jedzą kawior i homary a nie wieprzowine. A nasze zakłady mięsne nie zapłacą nawet grosz więcej niż cena u Niemców. Także lepiej żeby je znieśli jeszcze w tym tygodniu bo w przyszłym moze być nie ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2414

cena na dziś 4,80+vat, Prosiaczek, kujawsko-pomorskie, widzę że duże różnice w cenie, poprzednicy piszą coś o 4,30+vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek01    5

dzis sprzedane 4,55 plus vat wielkopolska okolice kalisza , nieciekawie białorus tez granice zamknela, ale mysle ze tylko chwilowo bo cos jesc musza


zetor 52-11 i ursus c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cena na dziś 4,80 netto narazie bez zmian. zazdroszczę koledze Heniowi tak optymistycznego podejścia do tematu. ale jak nie oddasz po niżej 4,8 to co z nimi zrobisz? do lata przytrzymasz?. jeśli chodzi o zboża to ceny spadły w ostatnim czasie ok 20 zł na tonie przynajmniej w mojej okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Widzę że jesteście handlarzami i się tak nakręcacie w żniwa tacy też krzyczeli że rzepak nas zaleje po 900 zł tona a teraz po 1600 płacą i jakoś nie sprowadzają po te 900 ceny będąą stabilne panika szybko minie w marcu na pewno ponad 5zł będzie B)

 

Rzepak cena z dziś to 1540 zł/t netto i 30 dni termin płatności (niech leży zobaczymy czy się zarobi czy straci).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Jak ruscy nie zniosą embarga to bedzie lipa z trzodą, złotówka nisko stoi bo jak by euro było tańsze to by jeszcze z zachodu ciagneli półtusze do polski


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

cena na dziś 4,80 netto narazie bez zmian. zazdroszczę koledze Heniowi tak optymistycznego podejścia do tematu. ale jak nie oddasz po niżej 4,8 to co z nimi zrobisz? do lata przytrzymasz?. jeśli chodzi o zboża to ceny spadły w ostatnim czasie ok 20 zł na tonie przynajmniej w mojej okolicy

20 zł na tonie to zmiany kosmetyczne tu obniżą tam podniosą ale nie jak tu jedni piszą że cena z godziny na godzinę spada to co w piątek będą po 3 zł ja mam takie 100 kg i sporo kiszonej kuku to jeszcze miesiąc mogą spokojnie postać i na pewno na tym nie stracę wróćmy do dzisiejszych postów za miesiąc wtedy będzie wiadomo kto miał rację ,na razie jak kolega pisał 4,80 stabilnie a pośpiech wskazany tylko przy biegunce i łapaniu pcheł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

4.4O netto spadek 20gr.henio2 nie masz racji że pośpiech nie wskazany.Tą cene dostaniesz tylko dzięki woli zakładowi ale tylko teraz bo za kilka tygodni mozesz dostać tyle co za warchlaka i będziesz zadowolony że sprzedałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

20 zł na tonie to zmiany kosmetyczne tu obniżą tam podniosą ale nie jak tu jedni piszą że cena z godziny na godzinę spada to co w piątek będą po 3 zł ja mam takie 100 kg i sporo kiszonej kuku to jeszcze miesiąc mogą spokojnie postać i na pewno na tym nie stracę wróćmy do dzisiejszych postów za miesiąc wtedy będzie wiadomo kto miał rację ,na razie jak kolega pisał 4,80 stabilnie a pośpiech wskazany tylko przy biegunce i łapaniu pcheł ;)

h

 

enio normalnie smiac mi sie chce co ty piszesz ze mozesz kizonka z kuku karmic myslisz ze jak ktos ma kupe swin nawet z 50 czy 200 bedzie karmil w koryta ciagle kuku normalnie jak za czasow kamienia łupanego hehehheeeee cena leci na jutro przymiarki u sasiadow -10 centow Rusek pokaze co potrafi zrobic z unia !!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejl    2

Podoba mi się podejście henio2 ponieważ uważam że za bardzo wszyscy panikujemy i zakłady po prostu to wykorzystują Odnośnie kiszonej kukurydzy nie rozumiem dlaczego musi być koryto ? Oczywiście mam na myśli kiszone ziarno kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

No Matoperator 7 jest zbyt młody żeby o czymś takim słyszał mam karmniki i daję 40% i jeszcze myślę zwiększyć ale czytanie ze zrozumieniem to widać dla niego zbyt trudne jak będzie to się przekonamy za miesiąc a panika nic tu nie pomoże może on brał warchlaka po 350 zł i tak go to nakręca ja świnie hoduję 25 lat i już nie jedno wahanie cen przeżyłem dlatego dziś podchodzę do tego tak spokojnie

 

Kurczak drożeje to nam trochę pomoże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

h

 

enio normalnie smiac mi sie chce co ty piszesz ze mozesz kizonka z kuku karmic myslisz ze jak ktos ma kupe swin nawet z 50 czy 200 bedzie karmil w koryta ciagle kuku normalnie jak za czasow kamienia łupanego hehehheeeee cena leci na jutro przymiarki u sasiadow -10 centow Rusek pokaze co potrafi zrobic z unia !!!!!!!

a myślałem że to właśnie ci rozwojowi wracają do koryt mający i po parę tysięcy swiń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy85    0

u nas skup mial byc jutro ale przeniesiony na przyszly tydzien to znaczy ze napewno cena poleci na pysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

matoperator wlasnie się odkryles z wiedzy na temat trzody podobnie jak jurmiczek widać brak lat i doświadczenia widocznie ja z heniem co nieco przezylismy i tu się z nim w pełni zgadzam spokojnie wiadomo ze sa miesiące gorsze i lepsze które nadejdą ja oplacalnosc licze z całego roku albo kilku lat i tak jak napisałem wcześniej jeszcze pare milionow swin tych drogo hodowanych musi w Polsce wypasc ,bo jakie to polskie narzekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek256    0
Napisano (edytowany)

Dzisiaj po 4,40 netto lubelskie ( -10gr)

Edytowano przez jacek256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

h

 

enio normalnie smiac mi sie chce co ty piszesz ze mozesz kizonka z kuku karmic myslisz ze jak ktos ma kupe swin nawet z 50 czy 200 bedzie karmil w koryta ciagle kuku normalnie jak za czasow kamienia łupanego hehehheeeee cena leci na jutro przymiarki u sasiadow -10 centow Rusek pokaze co potrafi zrobic z unia !!!!!!!

 

No teraz się nie popisałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/import-wieprzowiny-z-ue-do-rosji-nie-wczesniej-niz-za-dwa-miesiace,96623.html

Też byłem zdania że nie ma co ulegać panice i nie uległem. Będzie mnie to kosztować ze 20 dychy, ale panice nie uległem. Ci co ulegli się śmieją. Chcą nas wrzucić do jednego worka i zamknąć granice na pare lat. Na pewno za dwa tygodnie cena podskoczy,tylko nie wiem z jakiego poziomu będzie podskakiwać. Jedyna nadzieja że zachód będzie słał do rosji a my na zachód. Ale to dopiero za 2 miesiące. Na razie ruskie mają ubaw po pachy z zamieszania jakie zrobili podrzucając te dwa dziki na litwe. Wszyscy będą zadowoleni z takich podróży po świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No teraz się nie popisałeś.

 

za to ty sie popisales wspaniale piszac na temat henio raczj ty zacznij pisac ze zrouzumieniem bo nic nie piszesz ze chodzi o ziarno kuku wiec mam byc wrozka czy ???/ a co kiszone ziarno kukurydzy na drzewie rosnie czy jak ze jest za darmoche ?????

 

ruskie przykrecili kurek na dwa miesiace to jest pewne i ceny nie bedzie wiec wliczcie sobie dwa miesiace pracy za darmo !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Skończcie już z tym kto się popisał a kto nie itp. bo się czytać tego nie da. Każdy ma trochę racji i nie ma co się spierać.

Podobno zakłady mięsne przed wykryciem pomoru na Litwie nabrali się po taniości mięsa z tamtąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

nie no zenujace miał napisac ze nie daje kiszonki od krow fakt trzeba być wrozka aby się domyslic!!!

dość ze nie piszesz ze będziemy przez 2 miesiące dokladac do interesu niejedno zalamamie cen [bo chyba o nich piszemy ? ]w swoim 17 letnim gospodarzeniu przetrwalem to i teraz dam rade i dalej będziemy godnie zarabiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj