coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nie    2062

02.02. Gołdap (PAP) - Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gołdapi (Warmińsko-Mazurskie) wydał rozporządzenie ustalające obszar tego powiatu za zagrożony wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń. Ma to związek z pojawieniem się tej choroby na Litwie i możliwością przeniesienia jej na terytorium Polski.

Informacja o rozporządzeniu, uznającym obszar powiatu gołdapskiego, jako zagrożonego wystąpieniem choroby ASF, ukazała się w niedzielę na stronie internetowej Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gołdapi wydał je 31 stycznia, w związku z niedawnym stwierdzeniem dwóch przypadków zachorowań dzików na Litwie, w odległości 70-80 km od polskiej granicy.

Rozporządzenie wprowadza czasowe ograniczenia dotyczące hodowli świń. Zakazuje m.in. targów i wystaw tych zwierząt oraz wnoszenie produktów pochodzących z dzików na teren gospodarstw utrzymujących świnie. Trzoda ma przebywać w zamkniętych budynkach, a pasze muszą być zabezpieczone przed innymi zwierzętami. Przed chlewniami mają też być wyłożone maty dezynfekcyjne.

Powiatowy lekarz weterynarii w Gołdapi Stanisław Karkosiński powiedział PAP, że podległy mu powiat jest pierwszym w woj. warmińsko-mazurskim objętym takim rozporządzeniem. Jak przypomniał, przy gminie Dubeninki - położonej w północno-wschodniej części tego powiatu - stykają się granice polska, rosyjska i litewska.

Już w ub. roku podobne obostrzenia wprowadzili wojewodowie ze wschodniej Polski, co miało związek z wystąpieniem choroby ASF na terenie Białorusi. Przeprowadzane są też systematycznie badania świń w rejonie przygranicznym. Dotychczas wszystkie badania laboratoryjne próbek wykazały wynik ujemny.

Chorobę ASF po raz pierwszy opisano w 1921 r. w Kenii. Do Europy (Portugalii) wirus przywędrował w 1957 r. W Europie Wschodniej choroba ta pojawiła się w 2007 r. Jest ona trudna do zwalczania, bo nie ma na nią szczepionki. ASF nie jest groźna dla ludzi, ale pociąga za sobą duże straty materialne. W Polsce nigdy tej choroby nie było.(PAP)

 

może być niewesoło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

4,7+vat narazie bez zmian ale podobno mają iść w dół powiat toruński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Jeśli ASF nie będzie dalej rozpowszechnial się na kolejne kraje UE to może nie będzie tragedii. Rosja w niedługim czasie powinna cofnąć zakaz. Choć podobno amerykanie mają znowu zacząć exportowac wieprzowinę do Federacji Rosyjskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Moim zdaniem potrzebny jest pilny nakaz strzelania do dzików

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

W naszym kraju to wszystko się robi po fakcie. Jak znajdą jakiś przypadek u nas to będą strzelać. Ale co nam to wtedy pomoże. Dzisiaj 6,4 6,5 za E, pośrednicy do kutna. A rano jeszcze o 6,7 mówili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

No głupoty to dzieciom opowiadaj na dobranoc nie ma takiej ceny :D :D po 4,80 dziś sprzedałem powiat świecki B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

nie dramatyzujcie czas było przywyknąć do zagrywek zakladow miesnych Niemcy i Dania bez zmian a u nas im taniej się kupi tym dla zakładu lepiej a posrednicy ; propaganda i przerażenie robi swoje w Polsce jest jeszcze za dużo swin hodowanych zbyt drogo i czesc takich hodowców wypadnie z rynku wiem ze za chwile będę zbluzgany ale tak uważam i zdania nie zmieniam produkujmy taniej bo wpływ na to mamy a na cene już nie bardzo

5.10 za zeszly tydzień dostałem i do interesu nie dokladam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheKakal26    26

Śląskie dzisiaj były po 4.60 jutro u nas w wsi to powiedzieli ze nie dadzą więcej niż 4.50 Ja mam pare sztuk do sprzedania nie wiem co robić Rosja zblokowała eksport i ceny polecą w duł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

u nas 4.40 ale nie wiem czy przypadkiem nie zrobili celowego zamieszania skoro od ameryki chca brac a od nas nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34
Napisano (edytowany)

Moim zdaniem potrzebny jest pilny nakaz strzelania do dzików

Ja bym raczej zaczął odstrzelać posłów-osłów na wiejskiej w pierwszej kolejnośći tą tusko-bande

A cena nadal 4,3 netto

Edytowano przez walkol

Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

nie dramatyzujcie czas było przywyknąć do zagrywek zakladow miesnych Niemcy i Dania bez zmian a u nas im taniej się kupi tym dla zakładu lepiej a posrednicy ; propaganda i przerażenie robi swoje w Polsce jest jeszcze za dużo swin hodowanych zbyt drogo i czesc takich hodowców wypadnie z rynku wiem ze za chwile będę zbluzgany ale tak uważam i zdania nie zmieniam produkujmy taniej bo wpływ na to mamy a na cene już nie bardzo

5.10 za zeszly tydzień dostałem i do interesu nie dokladam

Ja w ubiegłym tygodniu miałem 5,25 oferte,a teraz szlak mnie trafia że z niej nie skorzystałem. Jak ruskie nie odblokują a wszystko na to wskazuje, że teraz amerykanom dadzą zarobić to bida z nędzą będzie cena. Niemcy opuścili tonies -5, jedynie zmp bez zmian, ale zobaczymy co w piątek zrobią. Obstawiam duży minus jak się sytuacja z rosją nie zmieni. Oby moje czarnowidztwo się nie sprawdziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No głupoty to dzieciom opowiadaj na dobranoc nie ma takiej ceny :D :D po 4,80 dziś sprzedałem powiat świecki B)

 

henio dziecko to z ciebie jest zaraz bedziesz sprzedawal ponizej 4 zl !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

A może Ty kupował żal mi takich ludzi, pewnie w sklepach też po 6 zł będzie za chwilę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy85    0

w srode wyjada po 4,60 + VAT . - 10 gr od zeszlego tygodnia powiat Grudziadzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

 

Ja bym raczej zaczął odstrzelać posłów-osłów na wiejskiej w pierwszej kolejnośći tą tusko-bande

A cena nadal 4,3 netto

Brunon Kwiecień chciał wysadzic w powietrze tych nierobów, ale mu się nie udało. Pewnie stałby się bohaterem narodowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może Ty kupował żal mi takich ludzi, pewnie w sklepach też po 6 zł będzie za chwilę

 

henio dziecko drogiecena swin to cena swin cena w sklepie to cena w sklepie

jak swinia w dol to w sklepie stoi w miejscu

jak swinia w gore to w sklepie w gore taka mamy zaleznosc

cena 4.2 niedlugo pewnie bedzie wszedzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

4.30 + vat . Powinnismy podziekowac naszym kochanym polityka ze sprowadzaja Polskie rolnictwo na dno (a tak sie chwala co to oni nie robia dla rolnictwa) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Bzdura ludzie panikę robią a świń ogólnie brak na przyszły tydzień ci co obniżyli to podniosą ja mam umówione po 4,80 niżej nie sprzedam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj