coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lol2525    0

a ja cały czas sprzedaje na żywą wage. waże auto przyjeżdza laduje znowu waze wage mnoze razy cene pisze fakture i dowidzenia. a n wbc to zaklady moim zdaniem cuda robia. i miesnosc mierza tak jak im pasuje zmierza za malo i cena w dół wybojowosc tak samo. jak moga dobrze i utrzciwie zmierzyc jak tego nie widzisz? napiszcie coś o nowych cenach na przyszły tydzien jak ktoś coś wie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Ja bym tego dzieleniem sie wiedzą nie nazwał tylko wychodzeniem z zalozenia że ja mam racje bo mam racje i koniec i nikt inny nie może jej miec. Co do cen trzeba wstrzymac sie do po południa. A co do wag to z każda mozna robic cuda. Sam sie o tym przekonałem ostatnio. Twoja wage akceptuje ubojnia?

A co ma do tego ubojnia?Waga jest po to abym wiedział ile tucznik ważył jak opuszczał moje gospodarstwo i na tej podstawie wyliczam wybojowość i cenę jeśli sprzedaję na żywo to albo kupujący akceptuje moją wagę albo odjeżdża z niczym ;)

 

Jurmiczek jeśli ktoś umie wychodować warchlaka to raczej z tuczem nie będzie miał problemów w drugą stronę to już bywa różnie a co do ceny i głodzenia uzasadnij Bartas swoje wywody bo można głodzić tylko wytłumacz po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

O tucz mi tyle nie chodziło tylko o zbyt by nie dołożyc do interesu a z tym miał juz problem i napewno nic nie zyskał patrząc na jego posty ze sprzedawał po 11.50 netto warchlaka 27kg.ale to już jego problem nie mój.A co do głodzenia to kazdy ma rózne zdanie,jeden mówi ze paszy zaoszczędzi,inni ze powinny być głodzone przed sprzedażą także każdy ma swoje zdanie,ja karmików nie zamykam i tak rankiem w zimie są głodne.

Edytowano przez Jurmiczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie wiem jak wam to wychodzi ale ja jak sprzedam obżarte to mam wybojowosc na poziomie 76-77% dodajac do tego to ze niepotrzebnie jedzą w tym ostatnim dniu to wychodzi jakby nie liczyć że jestem okolo 10zł na każdej sztuce w plecy. Ale skoro wam to wychodzi bez głodówki to pogratulowac. Może dajcie namiary na rzeźnie w których to wychodzi to zaczne tam sprzedawać i wtedy bedzie pewnie z 82% a to kolejne złotówki do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Jak sprzedajesz na żywą to Ci 3% odciągnie po 5 zł to daje 15 zł niech zje 3 kg paszy po 0,90 zł to masz 2,70 reszte sam sobie policz B)

 

Co do zakładów to sprzedaję dosyć duże tak130 do 150 kg

 

Nie wiem czym te świnie karmisz że 10 zł dziennie żywienie Ci wychodzi jeśli tak jest to ja bym ten tucz szybko zakończył B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Nie wiem jak wam to wychodzi ale ja jak sprzedam obżarte to mam wybojowosc na poziomie 76-77% dodajac do tego to ze niepotrzebnie jedzą w tym ostatnim dniu to wychodzi jakby nie liczyć że jestem okolo 10zł na każdej sztuce w plecy. Ale skoro wam to wychodzi bez głodówki to pogratulowac. Może dajcie namiary na rzeźnie w których to wychodzi to zaczne tam sprzedawać i wtedy bedzie pewnie z 82% a to kolejne złotówki do przodu.

Chłopie sam siebie oszukujesz.Jak możesz być 10 zł do przodu jak świnia może zjeść maks 4 kg dziennie? Sprzedaż zimą do odległego zakładu, pojadą z 15 godz, nie zdąrzą dojechać, ubój przełożą na następny dzień i 10 to możesz być najwyżej w plecy. Chyba ty wogóle nie wiesz o co chodzi w wbc że takie pierdoły wygadujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

I tym postem wlasnie potwierdziłes swoja wiedze a w zasadzie jej brak na temat tego typu sprzedaży. Niech w ostatnim dniu zje te 3kg to jest około 3zł i do tego należy jeszcze doliczyć to ze masz 77 a nie np 79czy 80% wydajnosci co daje około kilograma czystego mięsa za które Ci płaca czli okolo 7zl brutto na dzis a 3+7 daje 10!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A co ma wydajność do wartości tucznika? Zadzwoń do zakładu gdzie sprzedajesz niech Ci to wytłumaczą bo mi się nie chce. Już tu jeden taki ekspert był co przeliczał z wagi żywej na wbc jak z ceny brutto na netto. Teraz następna teoria.

Co do cen u Niemca to +4 centy, euro 5 gr do góry czyli z 20 gr by musiała podskoczyć cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

W dniu może i zje ale jeszcze rano nie spotkałem tucznika co by na śniadanie zjadł 3 kilo paszy no ale Tobie tłumaczyć to jakbym chciał się z koniem kopać :D

 

No może te mrozy coś cenie pomogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

a nie mowilem aczkolwiek sam to sprowokowałem ' walnij w stol a nożyczki się odezwia ' przepraszam jeśli uraziłem określeniem pseudohodowców.

bartas tylko z jednym się z toba zgodze ze faktycznie sa lepsi hodowcy ode mnie do których ja chce się rownac i oni tak jak ja tez wszystkiego nie wiedza najlepiej caly czas się uczymy mi wierzyc nie musisz do niczego cie przecież nie przekonuje szanuje wszystkich i pokory mnie nie brak zwłaszcza do hodowli które prowadze 16 lat samodzielnie z dobrym rezultatem ale o chłopaka się nie gniewam

jurmiczek o jaka ci flustracje chodzi bo ja bynajmniej jej nie mam a warchlaka czesc sprzedaje i nie po 11 .5 a po 10.50 moglbym sprzedać wszystko bo zbyt mam kijenci zawsze wracają nowych nie przyjmuje bo i towar........ co bym nie napisał i tak zle to odebierzesz tak wiec proszę cie nie pisz bzdur na mój temat jak mnie nie znasz a jeżeli uważasz ze sztuka nie jest wychodowanie dobrego warchlaka [ temperatura u mnie w odchowalni lekko pow 20 st] a tucznika to cuz ...tez nie komentuje zycze ciepla pozdr.

Edytowano przez maxiben

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Każdy i tak robi jak chce i jak jest jego zdaniem najlepiej. U nas cała grupa głodzi bo nie wyobrazaja sobie inaczej a odstawiamy około 4samochodów tygodniowo. Nawet na sotkaniu z nowym odbiorca uslyszelismy ze musza byc swinie odpowiednio przgotowane bo sie po prostu nie wybija co dla każdego bylo zrozumiałe.

No to jak głodzone wam się tak wybijają to dawaj na żywą bo tylko na nich tracisz nie wierzę aby można w dzisiejszych czasach znależć jeszcze grupę takich naiwnych ludzi jeden rolnik też mnie przekonywał że on już dzień przed sprzedażą nie karmi to ma super wybojowość B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dyskusje uważam za bezsensowna i zakończona. Tylko żebys za chwile nie płakał że się nie opłaci. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

To zrozumiałe że wasz ,odbiorca wam takie rzeczy mówi.Zapłaci wam kiepsko, przeliczycie sobie na wagę żywą głodne świnie i będziecie zadowoleni, że za kilogram dobrze wyszły. Proponowałbym wam od wagi zywej głodzonych świń odejmować sobie 5% skitki, bedziecie mieli jeszcze wyższą cenę za kilogram, ale na wartość świń wpływu to nie ma.

Przy sprzedaży na wbc cena za kg półtuszy w danej klasie x waga półtuszy. Wybicie nigdzie w tym mnożeniu nie występuje, premii za wybicie nie dają. A może taka najedzona świnie jak postoi kilka godzin z 300 gram mięsa wrzuci i pasza się wróci :)

,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Włłącze sie do dyskusji ale nawiązując do wiadomości ze świata . kontrakt na wieprzowine do chin. epidemia sr**zki w kanadzie i usa. apś na litwie i białorusi . spodziewam sie że ceny ruszą i to ostro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co do ceny to nie powiedziałbym ze jest kiepska porównujac ja z tymi o których tu piszecie a jesli twoim zdaniem wybicie nie ma wplywu na wartosc swini to zycze dalszych sukcesów w sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Na poniedziałek umówione po 4,6 + vat czyli +10 gr :)

I nie wykluczone że coś dołożą bo chyba potrzebują świń !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja jeszcze w tym roku nie sprzedawałem,a w przyszłym tygodniu liczę na 5.3 najmniej bo w tym znajomy za 5,2 popchnął. Wytłumacz mi ten wpływ bo sprzedaje pare sztuk rocznie (tys :) ) i każdy grosz by był ważny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

pawel kolega bartas mi zarzucal ze tylko ja mam racje a klepie stale to samo bez rzeczowych argumentow a chwile wcześniej napisał ze dyskusja jest zakonczona chlopie dotrzymaj słowa tym bardziej uszanuj innych jak to pisales trochę pokory chłopaku

wybojowosc wpływa po przeliczeniu tylko na cene z wbc na zywa a nie na wartość swini bo albo sprzedajesz na wbc albo na zywa również zycze sukcesow i tym z mojej strony zamykam temat bo jest o cenie i nie mam zamiaru sprzeczać się o sprawy dla mnie oczywiste a każdy niech robi i liczy jak chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Zobaczymy jak nam ruski podziękują za popieranie Ukrainy. Ciekawe jak dalej to się rozwinie ale po igrzyskach mogą nam granice przyblokować- powód już znajdą-, Oby nie. Cena z środy 4.80 +vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja też wiem że mam racje, bo to oczywiste, tylko go podpuszczam żeby usłyszeć jego argumenty. Ale masz racje, uznajmy temat za zakończony, my wiemy, inni też a kolega niech sobie tłumaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

Witam, wiecie może jak płaci Kazmar z Opoczna? Tzn. czy terminowo

 

Dzisiaj Animex 6.05 podstawa na wbc . Bez zmian.

 

 

A nie przypadkiem 6,5 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snickers    6

Są przesłanki do wzrostów cen: Niemcy podnieśli 4 eurocenty, kurs euro wzrósł, no i ten duży mróz ogranicza dostawy. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj