coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

sajgon    12

też tak słyszałem na temat ubojni Netter. Znam duże gospodarstwa które musiały długo czekać na kasę więc zakończyły współpracę. Teraz sprzedają do Brańska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

No i widzicie panowie mamy wspólny rynek w niemczech francji dani holandii świnie do góry do zywca nie ma w polsce ceny w dól .. nawieźli dziadostwa z zachodu zniszczyli rynek oni sie cieszą a my klepiemy biede ..brawo unia .. zebyś kidyś zapłaciła za polską krzywde

  • Like 2

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukgr85    0

No i widzicie panowie mamy wspólny rynek w niemczech francji dani holandii świnie do góry do zywca nie ma w polsce ceny w dól .. nawieźli dziadostwa z zachodu zniszczyli rynek oni sie cieszą a my klepiemy biede ..brawo unia .. zebyś kidyś zapłaciła za polską krzywde

A kto w dół ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

przed wczoraj spadły z 4,60 na 4,40 czyli w dół


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LonelySoul    141

No i widzicie panowie mamy wspólny rynek w niemczech francji dani holandii świnie do góry do zywca nie ma w polsce ceny w dól .. nawieźli dziadostwa z zachodu zniszczyli rynek oni sie cieszą a my klepiemy biede ..brawo unia .. zebyś kidyś zapłaciła za polską krzywde

 

jakimś entuzjastom unii nie jestem ale gadasz bzdury .. nikt nie karze naszym zakładom kupować zachodniego mięsa, to polscy pseudo przedsiębiorcy liczący tylko na zysk nie patrząc na jakość to napędzili . i zamiast ciągle narzekać jak to źle jest zastanowcie się co zrobić żeby tak nie było. jak czytam że ktoś oddaje do skupu to wcale się nie dziwie że opłacalności nie ma, nie zarobicie wy ale pośrednik jak najbardziej.

Edytowano przez LonelySoul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

a co ja napisałem .. czytajcie ze zrozumieniem


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lol2525    0

jakimś entuzjastom unii nie jestem ale gadasz bzdury .. nikt nie karze naszym zakładom kupować zachodniego mięsa, to polscy pseudo przedsiębiorcy liczący tylko na zysk nie patrząc na jakość to napędzili . i zamiast ciągle narzekać jak to źle jest zastanowcie się co zrobić żeby tak nie było. jak czytam że ktoś oddaje do skupu to wcale się nie dziwie że opłacalności nie ma, nie zarobicie wy ale pośrednik jak najbardziej.

 

no to jak to poprawic???? wszystkiemu winne sa ceny paszy jak by byla tansza to i zaraz koszt wychowanie prosiaka zmalal by i kupowali bysmy polskie tansze prosiaki i mozna by bylo konkurowac z zachodem troszke. a tak posrednicy caly zysk zabieraja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

pisałem już wiele razy i napisze jeszcze nie raz według mnie aby produkcja trzody byla oplacalna nie zależy tylko od ceny skupu zywca a od tego za ile go możemy wyprodukować i wtedy nie biadolimy a liczymy ze cos zarobimy nawet w swinskim dolku a pytanie jak to poprawić? odpowiadam taniej produkować ja wyznaje 4 podstawowe zasady które w mojej chlewni sa najważniejsze

1 dobra genetyka [ min 25 prosiąt odsadzonych w wysokiej wadze od statystycznej lochy rocznie szybko rosnący tucznik wysoka miesnosc]

2 najwyzsza zdrowotność

3 odpowiednie zywienie[ niskie zużycie paszy]

4 dobre utrzymanie [temperatura wentylacja pojenie karmienie]

mozna dolozyc do tego 5 punkt - ilosc ,jeżeli chocby jedna z nich będzie nie tak oplacalnosc maleje i nawet wysoka cena skupu nie zrekompensuje nam utraconego dochodu z powodu zlej hodowli

odnośnie ceny Niemcy 3 centy do góry u nas ten tydzień po sataremu 6,1kl E WBC netto + premia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

@maxiben tylko tak dobra genetyka kosztuje, za dobra loszkę pewnie trzeba zapłacić 1500zł a za knura ok 2000-2500zł jak nie wiecej, najwyższa zdrowotnosc- leki i szczepionki tez kosztuja sporo, odpowiednia pasza też kosztuje urzadzenia dobre które ograniczaja nie potrzebne zużycie paszy to też nie mały wydatek podobnie z wentylacja, zgodzę sie z Tobą ze pewne koszty można ograniczyć ale pewne sa stałe i jak je ograniczymy to spadnie wydajnosć tak jest w każdej dziedzinie

  • Like 1

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

dzisiaj sprzedane 4.4 + vat powiat sieradzki woj. łódzkie


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie w środę pojechały po 4,70+vat kujawsko pomorskie powiat wąbrzeski


  •  


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Proponuje panowie przenieść się do tematu strajk .. Chciał bym poznać wasze opinie

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

@maxiben tylko tak dobra genetyka kosztuje, za dobra loszkę pewnie trzeba zapłacić 1500zł a za knura ok 2000-2500zł jak nie wiecej, najwyższa zdrowotnosc- leki i szczepionki tez kosztuja sporo, odpowiednia pasza też kosztuje urzadzenia dobre które ograniczaja nie potrzebne zużycie paszy to też nie mały wydatek podobnie z wentylacja, zgodzę sie z Tobą ze pewne koszty można ograniczyć ale pewne sa stałe i jak je ograniczymy to spadnie wydajnosć tak jest w każdej dziedzinie

gratuluje podejscia ile ty masz lat 60 ty bys chciał wszystko za pol darmo kosztow stalych nie da się zbytnio ograniczyć a się dzieli je na wyprodukowana jednostke i w moim przypadku np. czy locha da 20 czy 30 prosiąt robi roznice ja wyznaje tez zasade aby wyjac to trzeba wlozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Narazie bez zmian 4.40

 

każde gospodarstwo jest inne i w każdym inaczej się liczy .prawda jest taka ze gdyby za kazdym razem ograniczac koszty kiedy cena spadnie to za jakis czas swinie beds chodowane ma pastwisku I pily wodę z rowu.. Zamiast ubiegać się o swoje tylko ciągle ograniczać wychodzi na to ze kiedyś tak nas docisna ze nie będzie z czego się utzymac a co dopiero rozwijać


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Tu trzeba się wziąść ostro do roboty.Strajkować to już nie te czasy,nikt nie pójdzie, a Ci co pójdą to będą wyśmiani przez reszte. I przed kim chcecie strajkować? ZM są prywatne, co ma rząd kazać im więcej płacić? Dopłat żadnych nie bedzie bo nie można i nie ma za co. Po pierwsze to trzeba zacząć wszystko liczyć. Jak sie nie da nic poprawić i w dłuższym czasie bedzie bez zysku to zrezygnować z hodowli bo znaczy to że nie jesteśmy do tego stworzeni i nie potrafimy tego robić z zyskiem. Michałmeer jakie masz wyniki u siebie? Masz lochy to ile Ci wychodzi urodzonych, odsadzonych, sprzedanych na jedną? Jakie zużycie paszy na kg przyrostu w poszczególnych grupach? Jaka mięsność i średnia cena za poprzedni rok? Jeśli tego nie wiesz to skąd wiesz że się nie opłaca?

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

@Michał matematyka jest jedna i wyniku nie oszukasz ,przede wszystkim do kogo odstawiasz bo jeśli do pośrednika to jusz masz w d..ę min.10-30 gr/kg a nie wspomnę tu o szczepieniach itd jak wyżej pisał maxiben

cena za E kl 5.90 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Zdecydowanie zgadzam się z poprzednikami i też wiele razy to pisałem.

Cena tucznika to tylko jedna z wielu składowych tego co nam zostaje w kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    125

W poniedziałek świń nie skupują bo ich nie ma !!

Dzisiaj na skupie byłem zobaczyć to cena bez zmian 4,5 zł

Świń było tylko 15 widać że świń nie ma a cena stoi w miejscu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

gratuluje podejscia ile ty masz lat 60 ty bys chciał wszystko za pol darmo kosztow stalych nie da się zbytnio ograniczyć a się dzieli je na wyprodukowana jednostke i w moim przypadku np. czy locha da 20 czy 30 prosiąt robi roznice ja wyznaje tez zasade aby wyjac to trzeba wlozyc

 

@maxiben jak byś był bardziej inteligentny to byś wiedział że nie mam 60lat tylko 34l bo w przeciwienstwie do Ciebie mam wiek podany w profilu, i czytaj ze zrozumieniem bo ja nie chce nic za "poł darmo" jak piszesz tylko mówie ze wszystko co dobre (genetyka, pasza, wyposazenie) to kosztuje i to dużo kosztuje, pewne koszty można ograniczyć ale pewnych sie nie da tak jest w każdej dziedzinie gospodarki i kazdy z rolników ma inne koszty w swoim gospodarstwie ale do wszystkiego trzeba podchodzić rozsadnie i umiem liczyć koszty jednostkowe i wiem że jest róznica 20 czy 30 prosiat, Ja nie trzymam trzody ale sie interesuje hodowla , na koniec chciałbym Ci pogratulować wyniku jeżeli od loch srednio odchowujesz rocznie 30 prosiat


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj