coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

maxiben    23

macie racje przez wygode i z braku inwestycji w matecznik nie ma loch a z drugiej strony urodzone na zachodzie prosięta gdzies utuczyć trzeba i to większego wpływu na cene nie ma tyle ze transport droższy bo tucznika mniej wejdzie na samochod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Najwięcej wejdzie gotowych przodków, po odcięciu szynek i schabu. Gdyby nie te sprowadzane to chyba wogóle już by w Polsce świń nie było, bo nie było by żadnych ubojni płacocych jakieś sensowne ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Leszno, południowa wielkopolska 4,60+vat, i czekałem tydzień aż przyjadą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

 

Pretensje to miej sam do siebie bo ciągniesz prosiaka zagranicy i nabijasz kieszenie tamtejszym rolnikom. Może lepiej się zastanowić nad swoimi lochami, sprzedać mniej sztuk w roku i mieć większy dochód. Cena zboza w tym roku jest niska, chyba ze ktos idzie na wygode i kupujepelnoporcjowke. Za luksusy trzeba placic.

A to się szczycą że trzymają po 1000 sztuk i więcej duńczyków czy holendrów a dochodu zero albo na minusie. Zakłady specjalnie to robią bo chcą wykończyć takich sezonowców. Teraz to tylko czekać jak z primiarzamizrobią porządek. Przez takich to właśnie hodowca polskichświń dostaie po d*pie.

Cena od 4,60 do 4,8 + vat.

 

A ciągnik to z jakiego kraju kupiłes? Dlaczego nie ursus? nabijasz portfel zachodnim producentom. Jak nie przyjedzie warchlak to przyjedzie półtusza z zachodu.. Nie kazdy ma dar by trzymać swoje lochy. Uważacie ze u nas w karaju tak łątwo prosięta kupic? Tylko ciekawe jakbyscie się zachowali jak macie umówioną partię kupna a dzwoni tel ze sprzedane bo kupiec dał 50gr za kg więcej. Jak z zachodu kupujemy to umawiamy się na cene i taka jest a u nas to róznie bywa. NIe wrzucam oczywiście wszystkich producentów do jednego worka. Podziwiam też za odwagę tych co biorą kredyty na swoje lochy tak jak mixben. Wolę zarobić troszke mniej ale może spokojniej, i jak sprzedam 1200 w ciągu roku zachodniego to wyjdzie podobnie jak 600 od swoich loch, a poza tym nie wszędzie są juz tereny ze mozna takie inwestycje robic bo wieś na widłach Cię wyniesie..

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lol2525    0

daro 20 po1 liczyłeś ty kiedys ile kosztuje wyprodukowanie jprosiaka z wlasnej lochy, i czy liczyłes ile jest upadkow swojego prosiaka i pieniedzy na szczepionki dla macior prosia knura, a niech sie jakas pozadna choroda wkradnie to juz cale stado trzeba wymieniac. a nie wspone o robociznie bo chyba wlasne zdrowie i czs tez sie ceni, chyba ze swojej robocizny nie liczycie. po 2 znajdz mi w polsce zdrowego z jednym kolczykiem i rownego warchlaka tak 30kg zeby mia,l i rusł 3 miesiace do konca tuczu z 1% upadku.fermowe to może i tak znajdzie sie w polsceale kosztuje tyle samo co zachodni, i nie boj sie jak bym dobrze na polskim wychdzil to pieniedzy za granice napewno bym nie pchal. teraz lochy to mozna trzymac ale min 300 szt i do produkcji prosiaka na chandel a nie bla siebie.po 3 to za wlasnego prosiaka zaklady na skupiedadza 4.50 a zachodniego lub fermowego 5.50.

Edytowano przez lol2525

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

zachodnie warchlaki i tak wyjdzie dużo drożej gdzie u nas na targu parka kosztuje około 400 zł a zachodni nie duzo mniej trzeba dac za sztuke ....


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

daro 20 po1 liczyłeś ty kiedys ile kosztuje wyprodukowanie jprosiaka z wlasnej lochy, i czy liczyłes ile jest upadkow swojego prosiaka i pieniedzy na szczepionki dla macior prosia knura, a niech sie jakas pozadna choroda wkradnie to juz cale stado trzeba wymieniac. a nie wspone o robociznie bo chyba wlasne zdrowie i czs tez sie ceni, chyba ze swojej robocizny nie liczycie. po 2 znajdz mi w polsce zdrowego z jednym kolczykiem i rownego warchlaka tak 30kg zeby mia,l i rusł 3 miesiace do konca tuczu z 1% upadku.fermowe to może i tak znajdzie sie w polsceale kosztuje tyle samo co zachodni, i nie boj sie jak bym dobrze na polskim wychdzil to pieniedzy za granice napewno bym nie pchal. teraz lochy to mozna trzymac ale min 300 szt i do produkcji prosiaka na chandel a nie bla siebie.po 3 to za wlasnego prosiaka zaklady na skupiedadza 4.50 a zachodniego lub fermowego 5.50.

Gdzie tak jest, że zakłady za polskiego płacą 4.50 a za zachodniego 5.50? Pierwszy raz słyszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    513

Ooooo... widzę pretensje do mnie od kolegów kupujących prosięta z zagranicy.

Do @BartekM no ale jaki Ty masz ciągnik polski? Przecież to wszystko jest chińszczyzna! Kolego Ty nie bujaj w obłokach, bo 50 loch spokojnie by Ci wystarczyło..

 

Do lol2525 ja na razie nic nie liczę bo nie mam czasu przez studia i hodowle ale znam hodowców co mają podejście że nie opłaca trzymać się loch, a ja na to że ci co sprzedają prosięta to jakby nic z tego nie mieli to już dawno daliby sobie spokój. Jak choroba Ci się wkradnie to czy masz cykl zamknięty czy kupujesz prosięta to tak po wszystkim.

Nie wiem dlaczego wszyscy podniecają się tym jednym kolczykiem.. Ja z pszenicy robię mąkę, a nie daje pszenicę świniom. Wolę dać owsa z niską zawartością łuski niż walić pszenicę i lepiej na tym wyjdę.

Widzę, że mój komentarz wzbudził niepotrzebną agresję, więc rozmowę uważam za zakończoną.

 

W mojej okolicy ceny trzody spadają (4.50) , ale wczoraj w propagandzie o 12:10 mówili, że zaczyna się poszukiwanie tuczników przez zakłady mięsne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ale tak jest moze nie 5.5 ale 5.2 to napewno przebitka jest minimum 60 gr


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Ooooo... widzę pretensje do mnie od kolegów kupujących prosięta z zagranicy.

Do @BartekM no ale jaki Ty masz ciągnik polski? Przecież to wszystko jest chińszczyzna! Kolego Ty nie bujaj w obłokach, bo 50 loch spokojnie by Ci wystarczyło..

 

Do lol2525 ja na razie nic nie liczę bo nie mam czasu przez studia i hodowle ale znam hodowców co mają podejście że nie opłaca trzymać się loch, a ja na to że ci co sprzedają prosięta to jakby nic z tego nie mieli to już dawno daliby sobie spokój. Jak choroba Ci się wkradnie to czy masz cykl zamknięty czy kupujesz prosięta to tak po wszystkim.

Nie wiem dlaczego wszyscy podniecają się tym jednym kolczykiem.. Ja z pszenicy robię mąkę, a nie daje pszenicę świniom. Wolę dać owsa z niską zawartością łuski niż walić pszenicę i lepiej na tym wyjdę.

Widzę, że mój komentarz wzbudził niepotrzebną agresję, więc rozmowę uważam za zakończoną.

 

W mojej okolicy ceny trzody spadają (4.50) , ale wczoraj w propagandzie o 12:10 mówili, że zaczyna się poszukiwanie tuczników przez zakłady mięsne.

mielismy lochy i wiemy jak to jest, ostatnia sprzedaz tuczników po 5+vat, dokładki jeszcze nie ma..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No więc właśnie.Wszyscy którzy tuczą warchlaka mieli kiedyś maciory i jeszcze nie słyszałem żeby ktoś do nich tęsknił i wracał do cyklu zamkniętego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

no i sami na wlasne życzenie tuczymy coś co nie jest nasze .. ludzie myślą co jest teraz a nie co bedzie potem

  • Like 1

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

każdy ma swoje racje ja mam lochy od nich sprzedaje warchlaki i tuczniki o takich jak pisze lol2525 wiec odpowiadam zarazem na pytanie ja licze tzn.program mi liczy wszystkie najważniejsze parametry wiec wiem co i jak należy poprawić lub likwidować lochy słabsze i wiem ze się da wyhodowac lepszy towar od zachodniego tyle ze w mniejszych ilościach dlatego potrzebne jest to wsparcie na odbudowę loch a jeżeli ktoś nie ma podejścia i czasu do loch bądź slabe wyniki to sila ekonomi będzie likwidowal wiec albo dobrze tuczy albo szuka innego zajecia

a co do ceny to nie ma 1 zl roznicy bo za dobry krajowy towar tez dobrze zaplaca a jak będzie ilość to tyle samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

To lepiej moze jakis kredyt preferencyjny, bo tak na dotacji takiej co tez jacys cwaniacy co nie powinni skorzystac a skorzystaja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

dlatego trzeba walczyc aby dotacja trafila do prawdziwych rodzinnych gospodarstw a kredyty preferencyjne się skoncza a ostatni to dostałem ze udział wlasny wyniosl 50% albo w gotowce w materiale lub komercyjnym kredycie wiec nie było latwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Mogliby też np. dopłatę do prosiaka zrobić czy też cos podobnego, bo jak dadzą tak do budowy to materiał budowlany podrozeje i też bedzie nie ciekawie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj