coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

maxiben    23

uznam to za zart i nie komentuje

Niemcy +8 centow na 1.60 euro kl E

Edytowano przez maxiben

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Maxiben może i kalkulować umiesz ,ale tak jak kolega wyżej pisze pokory i szacunku to Tobie brak ,jak nie pasuje temat to w nim nie zabieraj głosu i nie prowokuj do sprzeczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Maxiben piszać prawde w żaden sposob chyba nie prowokuje do sprzeczki. U nas lódzkie 4.60 netto podstawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

 

Masz już trochę postów a takie głupoty piszesz.

 

Jak locha da rocznie 16-18 prosiąt to wyhodowanie jednej sztuki będzie nas kosztować załóżmy 200 zł

Jak da 23-25 prosiąt to koszty na sztukę wyniosą 150 zł

A jak da 30 sztuk rocznie to koszty będą ze 110 zł

 

CZY TO TAKIE TRUDNE DO ZROZUMIENIA??

 

i teraz załóżmy jak ty masz 16 sztuk to i przy cenie 6 zl będziesz wychodził na zero, a ja majac np 26 sztuk na zero będe wychodził dopiero przy cenie 4,5 zł.

 

Da się?

 

Acha cena na wczoraj 4,9 netto

Tylko jest jedno ale... ja bym tego tak nie liczył.

Zakładając, że odsadzasz prosięta w wieku 4 tygodni jak locha ma 8 sztuk to jaką mają wagę w tym wieku?

Zakładając, że locha ma 14 sztuk jaką wagę mają w tym wieku? I czy na start tam gdzie jest mniej nie mają większej wagi i co za tym idzie szybciej będą gotowe do sprzedaży. Zatem nie liczyłbym tak kosztów odchowu prosiąt, bo ilość sztuk odsadzonych to nie jest jedyny koszt. Zakładając, że locha odchowa 16 prosiąt nie wierzę, że będą gotowe do sprzedaży w tym samym czasie co jeśli miałaby 8 skoro już na starcie będą dużo mniejsze.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ja myślę inaczej ,każdy produkuje jak chce i podejrzewam że najlepiej jak umie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

locha która ma 8 prosiąt w duzym gospodarstwie nie za długo by tam pobyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

@Darekpol w tej sprawie trzeba spojrzeć jeszcze szerzej - czemu ta locha ma tylko te 8 prosiąt. Czy tyle sie urodziło, czy po prostu z 15 stopniały nam do 8. Jeśli ta druga opcja, znaczy, że prosięta są po prostu kiepskie (zakładam odpowiednią dbałość i żywienie) i takiej lochy nie ma co trzymać. U mnie po ostatnich odsadzeniach były dwie takie, urodziły kolejno 11 i 13 prosiąt a odsadzonych po 8. Ta starsza już dawno miała wycieczkę do rzeźni, druga z racji, że pierwiastka, dostała drugą szansę (na plus działa też u niej to, że odsadzone prosięta mają dobre przyrosty). Hodowla polega na tym, że cały czas staramy się polepszać produktywność naszego stada podstawowego, nie można się więc rozczulać nad jednostką, która ma kiepskie wyniki, nawet jeśli to jedna na 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

locha która ma 8 prosiąt w duzym gospodarstwie nie za długo by tam pobyła

Nie chodzi o opłacalność lochy, która ma 8 prosiąt tylko o fakt że to, iż jeśli będzie miała 16 i je odchowa nie oznacza tego, że zysk z tej lochy będzie dwukrotnie większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

uznam to za zart i nie komentuje

Niemcy +8 centow na 1.60 euro kl E

 

Maxiben daj linka do strony, gdzie sprawdzasz notowania cen u Niemców..

 

Dziś sprzedane po 6,3E netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nakłady na tę lochę która da 2x więcej prosiąt również będą dużo wyższe (genetyka, organizacja produkcji, żywienie, warunki środowiskowe i wiele innych). Więc takie proste licznie że ta co ma 16 prosiąt da 2x więcej zysku od tej co ma 8 jest delikatnie mówiąc niepoprawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Niekoniecznie, stado żywisz praktycznie tak samo, pracochłonność ta sama, jedynie można lepsze lub wymagające tego lochy premiować podczas żywienia. Ale poza tym jak sie ma już przystosowany budynek, to nakłady są praktycznie te same. Albo sie dba o stado albo sie nie dba wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Nakłady na tę lochę która da 2x więcej prosiąt również będą dużo wyższe (genetyka, organizacja produkcji, żywienie, warunki środowiskowe i wiele innych). Więc takie proste licznie że ta co ma 16 prosiąt da 2x więcej zysku od tej co ma 8 jest delikatnie mówiąc niepoprawne.

 

Żywienie jest praktycznie takie samo, inseminacja jest taka sama, obsługa jest taka sama, prąd woda, amortyzacja budynków również jest stała. Fakt że trzeba pracować nad genetyką i opieką nad stadem ale to nie generuje 2x większych kosztów.

 

Kolega wyżej pisał że prosięta będą mniejsz. na to też są sposoby bo prosiaki w czasie gdy są przy matce można dodatkowo dokarmiać mlekiem lub różnymi innymi specyfikami i różnica przy odsadzeniu bedzie nieznaczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

to był zart .. trudno jest coraz bardziej schodzić z kosztów kiedy juz nie ma z czego .. kiedys już było wyrabianie 200% normy i jakoś na dobre to nie wyszło


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

ja nie pisze o zadowoleniu z niskiej ceny ale jak już w końcu zauwazyles sa gorki i dolki swinskie i stale powtarzam aby nie biadolić dziś przy cenie niskiej i nie bujac w chmurach przy tej wysokiej a brac caloroczna

a tanio produkować to trzeba się nauczyć liczyc a żeby liczyc to trzeba mieć wiedze o swoim stadzie czyli notowac wazyc kalkulować

Maxiben, nie żebym coś mówił, ale faktycznie trochę interpunkcji mógłbyś używać w swoich postach lepiej będzie się czytało. Tym więcej, że jesteś bardziej doświadczonym na tym forum, trzeba dawać przykład młodszym. :P

Edytowano przez jaco25

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik65    0

Ale o co ten cały szum? przeciez jest styczeń, podajcie mi rok gdzie cena na początku stycznia była wieksza niz 5.20 + vat za zyciwec, dzis pojechały do Animexu po 6.40+vat WBC na kontrakcie,

BartekM napisz czy 6.4 to za U czy za E klasę i czy w tym jest premia za umowę, czy netto? Ile sprzedałeś sztuk? Też mam umowę z Animexem i w piątem mam zgłosić 25 szt do odbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szpawel50    0

witam.masz kontrakt czy wolny rynek?

wolny rynek bez żadnej umowy .

Edytowano przez Szpawel50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

uznam to za zart i nie komentuje

Niemcy +8 centow na 1.60 euro kl E

Nie wprowadzaj ludzi w błąd, niemieckie notowania dopiero jutro będą znane na przyszły tydzień. Ta cena to giełda internetowa, a tam akurat handel marny więc nie wielkie to ma odniesienie. A jak już to w porównaniu do ostatniich aukcji które były przed swiętami cena spadła z 1,63. To tak żeby było wszystko jasne co u niemców będzie musimy poczekać do jutra.

A odnośnie tego co piszecie na temat wydajności loch. Zysk z lochy mającej 16 a 8 prosiąt nie będzie 2 razy większy, a pewnie 3 lub 4 razy, a może i więcej. Z lochy która da 8 prosiąt nie będzie żadnego zysku,lub minimalny. A przy niewiele większym nakładzie taka która da 16 przyniesie 2 razy większe przychody i o jakiś zyskach można już wtedy myśleć. Mylicie panowie pojęcie przychodu z pojęciem zysku, a hoduje się dla zysku a nie przychodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

masz racje pszepraszam tez sam siebie wprowadziłem w blad oficjalna cene poda jutrzejszy vion miejmy nadzieje ze będzie do góry !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proponuję Wam spróbować sprzedawać na wbc (bo widzę że zdecydowana większość sprzedaje na wagę żywą). Nawet na tłustej świni będziecie do przodu.

Edytowano przez snickers_2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

u mnie podstawa za wagę zywa na dzis to 4,5

w porównaniu do minionego tygodnia -0,1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

Koledzy proponuję Wam spróbować sprzedawać na wbc (bo widzę że zdecydowana większość sprzedaje na wagę żywą). Nawet na tłustej świni będziecie do przodu.

 

 

Nie powiedziałbym.... Jak będzie mięsność poniżej 55%, czyli już nie klasa E tylko U, i jesteś do tyłu. Nawet jak masz wszystkie w klasie E, a nie mieszczą się w przedziale wagowym, to masz jakieś tam potrącenia i już jesteś do tyłu. A na żywą nie ma różnicy czy kaban waży 130 czy 100kg, jedna cena. FAkt, że ja od niedawna sprzedaję poubojowo i mam niewiele doświadczenia. U mnie mięsność za ostatnią sprzedaż wyszła 58,5%, więc w porównaniu z żywą jestem napewno do przodu. Średnia waga WBC - 89kg.

Edytowano przez jarekmalina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj