coolman111

Ceny trzody chlewnej 2014

Polecane posty

Michalmeer    483

ja szajs z dani 5,00 zł a za dobrą polską świnie 4.20 .. brawo .. co ja poje... kraj


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Maxiben Nie dopiero poszło 90 szt, zostało jeszcze 400. Sprzedajemy do Zielińskiego miejscowość Iżykowice

Edytowano przez kamil496

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogus56    45

Ktoś tu w naszym kochanym kraju niezły numer nam odstawia z tymi świniami. Wlkp 4,4 + vat. Niech jeszcze ceny koncentratów i premiksów podniosą. ;[ Pewnie starych zmiotków nakupili na zachodzie i na nasze krajowe mają wyj...ne.

Edytowano przez bogus56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Cena w skupie 4,73 zł. podlaskie


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424

Zależy im na tym aby wykończyć finansowo rolników, a gdy spadnie drastycznie populacja trzody zaczną masowo sprowadzać z zagranicy i powiedzą no wicie rozumicie nasi rolnicy zaprzestali chowu co nam począć, Jednym słowem banda zaprzańców, dopóki w tym kraju nie dojdzie do rewolucji to nie będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

widze za nowego zapewne młodego formulowicza trochę ponosi zwłaszcza z rewolucja i komu zależy by nas wykonczyc ? sami się nie ktorzy wykończycie bo nie umiecie tanio wyprodukować zamiast biadolić jak niska jest cena to może kolega zastanowilby się nad tym jak efektywnie produkować swinie i zauważy ze ogolnie nie liczy się najnizsza ani najwyzsza cena skupu tylko srednia z roku a nawet kilku lat oraz koszty produkcji na które wpływ mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Zobaczymy co będzie u niemców na przyszły tydzień, ale na wielkie podwyżki nie ma co liczyć raczej w najbliższym czasie. Były czasy dobrych cen i się skończyły. Może wrócą szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424

Maxiben naucz się najpierw pisać poprawną polszczyzną, a potem dopiero pisać posty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

ty mnie pisac postow uczyc nie bedziesz a co ci w mojej polszcyznie nie pasuje bo w twoim poscie piszesz " wicie rozumicie ... banda zaprzańców" to jest polszczyzna ? co brak ci argumentow na temat produkcji trzody? a pokory to ja mam i dystans do tego co robie mysle i pisze

wiem ze trudno wam się pogodzić z tym ze w dobrych gospodarstwach trzoda ma się dobrze i się rozwija nie patrząc na wahania cen a w tych mniejszych lub nawet dużych ale przy zlej efektywności produkcji nawet przy cenie 6zl za kg zywca oplacalnosc będzie znikoma i tam swinie przestana istnieć chyba ze maja skad dolozyc

Edytowano przez maxiben

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

tanio wyprodukować ? no to trzeba świnie nauczyc żeby na słomie rosły samj to wtedy bedzie tania produkcja i bedzie sie opłacać ;)


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Znałem dobre mniejsze i większe gospodarstwa gdzie zaprzestano produkcji trzody chlewnej. Po prostu owe gospodarstwa podjęły decyzję o przekwalifikowaniu się na inną gałąź produkcji. Z obserwacji to mogę tylko powiedzieć, że każdą recesję cenową przetrzyma tylko taki co ma kilka loch i odstawia kilka sztuk w miesiącu, a może i w kwartale. A u nas takich jest dużo, ale w większość to trzymanie świnek jest tylko takim hobby :), no ale z drugiej strony jak się najedzie do rzeźni takich co przywożą po kilka sztuk to łącznie naprodukują więcej niż taki jeden wielki hodowca :). A taki wielki hodowca przy dużych spadkach cen ma nie lada problem, bo w końcu to jego główny dochód jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424

No właśnie - załóżmy że ktoś ma akurat większą partię świń teraz w tym okresie, po tak niskiej cenie, nikt mi nie powie, że w tych "dobrych gospodarstwach" będą zadowoleni, a pisałem lekko ironicznie jak to się dzieje, że w styczniu, lutym ceny dołują, a w okresie letnim zwyżkują a ceny zbóż wówczas wykazują odwrotną tendencję. Coś na kształt gospodarki centralnie planowanej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

ja nie pisze o zadowoleniu z niskiej ceny ale jak już w końcu zauwazyles sa gorki i dolki swinskie i stale powtarzam aby nie biadolić dziś przy cenie niskiej i nie bujac w chmurach przy tej wysokiej a brac caloroczna

a tanio produkować to trzeba się nauczyć liczyc a żeby liczyc to trzeba mieć wiedze o swoim stadzie czyli notowac wazyc kalkulować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Ale o co ten cały szum? przeciez jest styczeń, podajcie mi rok gdzie cena na początku stycznia była wieksza niz 5.20 + vat za zyciwec, dzis pojechały do Animexu po 6.40+vat WBC na kontrakcie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

tanio wyprodukować ? no to trzeba świnie nauczyc żeby na słomie rosły samj to wtedy bedzie tania produkcja i bedzie sie opłacać ;)

 

Masz już trochę postów a takie głupoty piszesz.

 

Jak locha da rocznie 16-18 prosiąt to wyhodowanie jednej sztuki będzie nas kosztować załóżmy 200 zł

Jak da 23-25 prosiąt to koszty na sztukę wyniosą 150 zł

A jak da 30 sztuk rocznie to koszty będą ze 110 zł

 

CZY TO TAKIE TRUDNE DO ZROZUMIENIA??

 

i teraz załóżmy jak ty masz 16 sztuk to i przy cenie 6 zl będziesz wychodził na zero, a ja majac np 26 sztuk na zero będe wychodził dopiero przy cenie 4,5 zł.

 

Da się?

 

Acha cena na wczoraj 4,9 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

to zajżyj maciorze od tyłu i powiec im żeby miała 30 sztuk rocznie ;) a może z knurem trzeba pogadać ...


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj