Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Binladen

Cena trzody chlewnej 2013

Polecane posty

Michalmeer    366

Podniesc efektywnosc z czego trawą je karmic zeby ciac koszty . cena około 5 zł jest juz prawie 20 lat . a koszty poszły do gory kilku krotnie . powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

nikolas29    168

zgadzam sie z kolega u gory ale takie gospodarki. zachod ządzii

 

zgadzam sie z kolega u gory ale takie gospodarki. zachod ządzii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    9

@lukaczmarek ma racje ,że w gospodarstwie to co wypracuje to zysk. Dobrze, że mu się opłaca i chce hodować lepiej niż miałby nic nie robić. Ja też nie mam powodów do narzekań, cena z czwartku 4,80 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

wypowiedź @daro20 w tym temacie ;)

 

Napisany 10 styczeń 2013 - 20:44

Lubelskie 4.70+VAT. Słabo

 

 

U wszystkich tanieje a u @Daro drożeje :P 10 gr w górę i jaka zmiana nastroju, od histerii do euforii chciałoby się powiedzieć :D

Edytowano przez 1012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    41

koledzy wróćmy do ceny świń, , woj pomorskie 4.70 +vat zobaczymy co dalej, chyba koniec spadków

Gdzie taka cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    9

Do @1012. W cale nie musisz mnie sprawdzać. Chyba, że zazdrościsz mi daru negocjacji ceny :D 10 gr groszy na kilogramie przy większej ilości to jest bardzo dużo jeszcze w czasie gdy świnki tanieją ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

To coś mała musiała być ta większa ilość skoro z Twoim wrodzonym talentem do negocjacji i pertraktacji tylko 10 gr wyrwałeś :D

 

P.S Gdybyś miał troszkę honoru to odpuściłbyś tą ostatnią wypowiedź i dla własnego dobra nie brnął w to dalej :D

 

4.4 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    9

Najlepiej to niech każdy pilnuje siebie a nie kogoś będzie uczył honoru. Ja nie komentuje Twoich wypowiedzi to i Ty sobie odpuść typu: "Pracownik w tych czasach za 8-10 zł to nie człowiek do odpowiedzialnej samodzielnej pracy, tylko osobnik którego cały dzień musisz pilnować a ostatecznie i tak całość pracy spada na ciebie." bo za taką wypowiedz ktoś może się obrazić. Nie znasz całej sprawy i dalej chcesz drążyć ten temat to w ubiegłym tygodniu na innym skupie były już tylko po 4,30netto

Edytowano przez Daro20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    41

ciekawe czy zejdzie do 3 zł

Nawet mnie nie denerwuj..

Cena z piątku 4,40 netto pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

Oj tam, narzekacie na cenę, a po co im świnie jak kiełbasę się nauczyli robić bez mięsa ,te pomysły przyszły wraz z UNIĄ z zachodu że z 1 kilo trzeba zrobić 4 kilo (woda,soja,fosforany,zagęstniki,wzmacniacz smaku i aromatu,barwnik,przeciwutleniacz itp) ludzie nie świnie wszystko zjedzą .Narazie nie jest żle może dopiero będzie żle ,bo ja pamiętam zboże w tej cenie a świnie po 2,8-3.0 i nikt nie umarł z głodu nie trzeba się załamywać ja Wam mówię oby nie było gorzej, bo te narzekania są od osób które kupują duńczyki-a kto wam każe??? wyhoduj sobie prosiaka i nie narzekaj, zresztą na polskich też się przejechali jak płacili po 200 za szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    366

Cena to jest jedna sprawa druga to wymogi pojebało unie a dokładniej anglikow z wymogami . Nie ma co sie oszukiwać to jest proceder majacy na celu likwidacje produkci zywca w polsce . Tylko co zrobią ludzie co oprucz jeczmienia i zyta na ziemi nic nie urosnie . co zrobić z ludzmi ktorzy pracowali przy chodowli . pewnie ktoś pomysli niech idzie do pracy , ale pracy nie ma . Wszystko wygladało by inaczej gdyby chociaz kilka liczacych sie zakładow było w naszych rekach . Bo tak naprawde chamstwo sie tuczy na naszych świniach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    450

Oj tam, narzekacie na cenę, a po co im świnie jak kiełbasę się nauczyli robić bez mięsa ,te pomysły przyszły wraz z UNIĄ z zachodu że z 1 kilo trzeba zrobić 4 kilo (woda,soja,fosforany,zagęstniki,wzmacniacz smaku i aromatu,barwnik,przeciwutleniacz itp) ludzie nie świnie wszystko zjedzą .

 

Odbiegnę troszkę od tematu.

 

Dlatego tylko chleb kupujemy, wędliny itp. własnej produkcji , masło własne, warzywa też. Tylko w naszym przypadku z 1 kg mięsa wychodzi ok. 0,80 kg wędliny :D .

 

 

Ale tak sobie nieraz myślę jakby nie robili z 1 kg mięsa 4 kg. wędliny to byłby głód na świecie???

Edytowano przez Sadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez innocent
      witam. mam na oku fahra 1200. chciałbym się Was zapytać czy części do tego kombajnu są bardzo drogie?
    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez andrzej1988
       
      to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur
    • Przez bocecek087
      witam jak w temacie jakie macie ceny paszy gotowej dla drobiu 
       Wola Pasze Kaczka 1 1100 netto 
    • Przez pro2006
      Drodzy użytkownicy, jeśli w ostatnim czasie mieliście do czynienia z budową garażu i moglibyście mi przybliżyć orientacyjny koszt. Wiadomo, co do złotówki nie da się tego określić. Obecnie jesteśmy na etapie przygotowywania się do budowy garażu wymiary to 25x11 i 4,5 metra ściana (tył i szyty w pełni zabudowane z przodu 5 wrót ) mile widziane byłyby podpowiedzi odnośnie sposobu wykonania więźby dachowej (stal czy drewno)  jak myślicie wystarczy na taką inwestycję około 70 tys zł (bez zalewania posadzki), mamy ograniczony budżet w tym roku, a nie chcielibyśmy się pchać w kredyty
×