Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Binladen

Cena trzody chlewnej 2013

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

Grzegorz83    2

grzegorz bierzecie jakas przedplate bo to kupa kasy jest jakby mieli choc tydzien z platnoscia zwlekac a jak dluzej to wole nie myslec?

powiedz caly rzut naraz sprzedales to mogles miec sztuki w rozrzucie 80 i 150 kg i cena bez wzgledu na ich miesnosc i wage? i jaki % potracen?

O płatność się nie boje bo z naszego gospodarstwa odstawiamy do nich kilkanaście tyś rocznie i współpracujemy z nimi od 10 lat i po dwóch tygodniach kasa jest na koncie. Bierzemy teraz cały czas Duńczyka z jednym numerem i świnie są naprawdę wyrównane morze z 10% na całości nie mieści się w wadze 120kg . A mięsność zawsze jest dobra i wychodzi powyżej 57% a wybicie ok 78%. Warzone u nas w gospodarstwie bez żadnego potrącania.

Grzegorz83    2

Do Grzegorz83 warchlaka bierzesz bezposrednio z fermy czy przez pośrednika?

Bezpośrednio z fermy ale początkowo braliśmy przez pośrednika ale od roku bierzemy od rolnika.

cover    8

Food Service Rawa Maz. Klasa E 6.5- 6,7, ale znajomy ,który tam pracuje powiedział że niedługo powinny do góry pójść bo Pini za kl. E płaci od 6,7 i więcej. A poza tym coraz mniej świn. Rolnicy którzy sprowadzali duńczyki czy holendry, którzy kupują po 300zł za duńczyuka albo więcej rezygnują z hodowli gdyż im się nieopłaca... a w roku sprzedawali ok 1000-1500 szt. Tyle czy tak bardzo pójdą w góre? Wydaje mi się że zamiast płacic więcej zakłady wolą ściagać z niemiec świnie i dawać zarobić niemieckim rolniką:-/

tedizetor56    94

5.60 netto i gotowka na reke to moze na pierwszy raz bym sie skusil. u nas telefon za telefonem,mowisz ze za tydzien to dzwonią dwa razy dziennie.

Edytowano przez tedizetor56

Zetor Team.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez Grzegorz95
      Cześć, chciałbym wystartować z hodowlą świń (puławskich). I moje pytanie brzmi tak czy z 5 hektarów byłbym w stanie utrzymać tak około 20 macior? Ile ziemi potrzebowałbym aby rocznie odchować ok 100 tuczników? Czy hodując 20 macior rocznie odstawiając około 100 tuczników, byłbym w stanie wyjść na plus, czy musiałbym odstawiać np. 200 lub 300 tuczników. Czy kupując zboże na pasze dla 100 tuczników jestem w stanie wyjść na plus czy nie? 
    • Przez Halpsc
      Używana czynna hala namiotowa na magazyn lub boisko typu orlik. Wymiar 56x26x9m. Cena netto bez demontażu. Można zabrać stopy ze szpilkami w cenie. Tel 501 084 750 Robert
      https://www.olx.pl/oferta/hala-namiotowa-CID3-IDqj2MT.html

• Przez maciek21
      witam czy ktoś sie orientuje w obecnych cenach zbóż patrzyłem trochę na olx ale ceny w regionie są trochę wybujane moim zdaniem. Po ile w ŁÓdzkim  chodzi pszenica jęczmien przeżyto i owies 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.