Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Binladen

Cena trzody chlewnej 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Radan    28

Mam trzodę ale się jej pozbędę bo to tylko problem. Na rzut mam ze 300 szt i gówno mi z tego wpływa na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

tymtus    41

Ja na rzut mam około 100, i mi coś zostaje. 4,77 netto od tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Jak można kombinować z 300 sztukami jak opłacalność jest powyzej 5,40 a zakłady tyle nie chcą płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    265

Nie przesadzaj ze 5,4. Chyba ze ktoś zużywa ze 3,5 kg paszy na 1kg przyrostu i kupujesz duńczyka po 300 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Nie przesadzaj ze 5,4. Chyba ze ktoś zużywa ze 3,5 kg paszy na 1kg przyrostu i kupujesz duńczyka po 300 zł

Ja tego nie liczyłem tylko ludzie co się tym trudnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    446

Jakbym odsadzał od loch 8 prosiąt 8 tygodniowych i pasze dawał najtańszą to pewnie taki wynik jest do osiągnięcia, aby koszt był na poziomie 5,4 zł.

 

Kiedyś jak notowałem dokładnie każdy koszt włożony w hodowlę i powiedziałem to przy 2 rolnikach co chowają też trzodę jaki jest zysk z jednej sztuki to myślałem że mnie pobiją bo gówniarz jestem i nie mam pojęcia o hodowli.

 

Dziś trzeba robić to dobrze, jak napisałem w swoim poprzednim poście (nie wiem czemu ale nie widać tego) znajomy ma mięsność na poziomie 52% czy na takim tuczniku zarobi ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    14

ja juz wiem kto na forum cos kuma temat trzody reszta to dziecinada albo cos komus dzwoni ale nie wie w jakim kosciele i cos slyszal ale np. nie do konca zrozumial

co do tematu to po rezliczeniu na zywa w ubieglym tyg dostalem 5.09 srednio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    75

http://www.agrofoto.pl...i,42372.html��- dziś nie trzeba chować tylko dużo ale jeszcze dobrze aby na tym zarobić.

 

Znajomy ma mięsność na poziomie 52% i czy na takim tuczniku zarobi ???

 

To ja miałem podobny przypadek.Zacznę od tego,że mam knurka rozpłodowego i któregoś pięknego dnia (nie tak dawno) przyjechał do mnie sąsiad ze świnką na zabieg :ph34r: przy okazji tego wdałem się z nim w dyskusję nt. opłacalności chowu przy dzisiejszych kosztach surowców do produkcji i cenie za wagę żywą jaką się otrzymuje na skupie.Wniosek po tej rozmowie-dziś nie wdałbym się z nim w te tematy...dostało mi się tam trochę ledwo mnie nie zlinczował <_< Jego jedyny argument na korzyść dalszego prowadzenia takiej hodowli to:"...ale przynajmniej pieniędzmi obracam".Padłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    5

Kolego lukaczmarek skoro tak się opłaca, to dlaczego płaczesz w wątku o cenach zboża, że takie drogie i przez to nie opłaca się hodowla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

Jeżeli lochy się ładnie poproszą, dzadzą mioty średnio po 10 prosiąt i dobra krzyżówka, a pasza dobra to i coś zostaje. Już kilka razy robiłem przeliczenia i jestem zadowolony. Grunt to mieć własne lochy, i jak najwięcej swojej paszy. A i ta pasza to nie mają być ziemniaki, lucerna czy tam jakieś inne (zapychacze) tylko pszenżyto, jęczmień, pszenica, trochę owsa, soja, śruta przepakowa itp. Znam przypadki że facet na 6,5 ha utrzyma max 20 sztuk.Pasza jaką daje to ziemniaki, śruta z żyta i owsa oraz koncentrat tak tylko dla smaku. Jak stado w rok urośnie to jest dobrze. W takim przypadku napewno trzeba dołożyć do tego interesu. Ja narazie nie narzekam i będe starał się powiększać stado podstawowe.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angol    0

U mnie cena na dziś 4,8 + vat maciora 3,6 + vat knury cena do dogadania. Skupujemy na terenie pow. kaliskiego, tureckiego i sieradzkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    265

Kolego lukaczmarek skoro tak się opłaca, to dlaczego płaczesz w wątku o cenach zboża, że takie drogie i przez to nie opłaca się hodowla?

Proszę cię zacytuj post w którym pisałem że się nie opłaca.

 

@Angol słabo płacisz. Ja nie sprzedawałem w tym tygodniu ale u kolegów brali po 5,3 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter1    0

Angol za 4,80 to nawet ja bym się niesprzedal,

Cena w warminsko-mazurskim to ok. 5,2-5,3zl na żywo

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angol    0

Angol za 4,80 to nawet ja bym się niesprzedal,

Cena w warminsko-mazurskim to ok. 5,2-5,3zl na żywo

Jak taka cena to chętnie ci ja za wiozę za nią je u nas cena 4,7 - 4,8 jak sprzedasz 100 szt to 5,2 dostaniesz tylko mówię o cenach netto Edytowano przez Angol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebb1    0

ja w sobote 6.7 za E i to z wielkimi bólami zaczęło się od 6.5 i jak powiedziałem że nie sprzedam to 20 gr doszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×