Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Binladen

Cena trzody chlewnej 2013

Polecane posty

martinezo    16

4,70 netto, cena z dzisiejszego skupu, południowa wielkopolska

@martinezo,powiat leszczyński,a ty do kogo sprzedajesz?

ja sprzedaje do PPH Agrofarm - lokalna ubojnia i masarnia, powiat Ostrzeszowski

Wiadomość z agroFakt.pl

slawek1234    18

a u mnie jeden z odbiorców zrobił coś takiego : 105kg-136kg po 4.60+vat , 137kg-147kg po 4.10+vat , powyżej 147kg po 3.60 + vat. Ceny na dzisiaj.

PawelWlkp    326

Witam panowie wczoraj był umie kolega i mówił ze dostał ofertę sprzedaży świn do niemieckiego handlarza płaci 6,8+vat za E a zgadnijcie gidze te świnie jada do Pini tyle ze przez niemieckiego handlarza i teraz sie zgodzę z wiadomościami w agrobiznesie ze przyjeżdża lepsze jakościowo mięso za zachodniej granicy bo to z naszych świnek mięso paranoja

W naszym kraju to chyba nic już mnie nie zdziwi. To już Niemcy zauważyli,że u nas można kupić taniej, tylko polskim zakładom się nadal wydaje, że za granicą kupią taniej.

szumi    5

Polskie zakłady niestety funkcjonują jak na początku kapitalizmu tzw. bandyckiego kapitalizmu - bez jakiejkolwiek uczciwości wobec swych partnerów biznesowych. Tak partnerów biznesowych, ponieważ my jako dostawcy materiału do ich produkcji partnerami powinnismy być, ale... Liczy się tylko teraz i już, jak najwięcej zarobić, bez względu na skutki długofalowe. Tzw. polskie zakłady kupują drożej za granicą w pełni świadomie.

Mechanizm jest prosty - sztucznie obniża się cenę skupu w kraju, jak najniżej się da. Kupuje się np. 75% potrzebnego towaru po znacznie zaniżonej cenie np. 2 zł. taniej, pozostałe 25% towaru ściąga się od niemca o 1-1,5 zł. drożej niż u nas. ŁAtwo policzyć, że się opłaca przepłacić za granicą, aby obniżyć w kraju... tak działa bandycki kapitalizm.

Zakłady nie myślą długofalowo ... chociaż niewiele ryzykują. Pokupują za bezcen przez kilka miesięcy, jak rolnik się wkur.. i ograniczy hodowlę to rzuca się na 2 miesiące lepszą cenę np. 6,50 zł. I co? Ano znowu się rzucamy na hodowlę, bo dobra cena, tylko że zakłady już planują znaczne obniżki. I tak w kółko...

Ja maksymalnie optymalizuję swą hodowlę, liczę wszystko, oszczędzam na wszystkim i pomału dochodzę do ściany, już lepiej się nie da, a opłacalność długoterminowa na granicy +.

Dlatego też stopniowo ograniczam hodowlę i za jakiś czas stanę się kibicem tego rynku. Ponarzekam może, że sąsiad za drogo sprzedaje mi prosiaka na kiełbaskę, krzycząc 4,10/kg.

Lubelskie 4,50 netto

tymtus    41

woj pomorskie powiat kwidzyński "Zakłady Mięsne Kawski".

Ale przed 2 minutami dostałem telefon od taty, i w Subkowach płacą 4,60 netto.

jan2130    17

Witam panowie dziś pojechały po 4,80+vat kujawsko pomorskie powiat wąbrzeski w gore o 10gr

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzisiaj sprzedane po 4,70+vat,ale kupujący mówił,że jakby ktoś pytał to 4,60 :D

sebb1    0

wczoraj sprzedane 58 szt mięsność 58% średnia waga żywa 119kg wybicie 79,5% cena 6.6 z haka

Edytowano przez sebb1

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować