Zaloguj się, aby obserwować  
Binladen

Cena trzody chlewnej 2013

Polecane posty

lew908    210

Kolega wyżej dobrze mówi w mojej okolicy woj. łódzkie powiat sieradzki również nieurodzaj był. Woda swoje zrobiła i jeżeli ktos zebrał pszeżyta ok 5 ton to było dobrze.


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz82r96    4

Może i zbiory były w tym roku mniejsze, ale też pogłowie świń spadło, więc kto zje do zboże? O wszystkim zdecyduje eksport i ceny na giełdach światowych. Wielkość zbiorów w Polsce ma drugorzędne znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Przez to ze były te zawiorowania ze zbożem wielu co było nastawionych na sprzedaż zboża wznowiło hodowle swiń. Bynajmniej jest tak w mojej okolicy i myśle ze nie tylko u mnie . Więc nie zdziwił bym się jak za kilka miesięcy cena trzody będzie jeszcze niższa


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

@mtz82r96 kolego myślisz że niemcy na darmo wykupują naszą pszenice?.Widzą w tym interes,w lecie wróci ona do nas ale nie w granicach 80 ale 100zł.O jakim zmniejszeniu pogłowia Ty piszesz?pewnie loch?Zobacz ile tygodniowo wjeżdża do Polski warchlaka to zmienisz zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hanssz    2

Okoliczny skup 5 zł z vat.Widzę że niektórym mózg hodowla odbiera!Jak czytam posty to na myśl mi przychodzi ze piszą sami idioci!Czy wy myślicie że sami hodowcy czytają tą stronę?!To w dużej mierze dzięki wam nadęci bufony ustalana jest cena!Jakim można być laikiem i pisać na forum że cena 5zł z groszami to biznes?!.@LuKaczmarek napisał ze kupił zboża po 40-50zł a teraz jest do 60 zł.Czy Ty masz troszkę rozeznania jaki jest w Polsce urodzaj?.Zamojskie totalny nie uradzaj,to na tym województwie głownie bazuje się w Polsce.Fakt że jest sporo pszenicy ozimej i sporo kuku ale nie zmienia to faktu nie urodzaju.Jestem przekonany że wiosną zboża się nie dokupi ze wzgledu na nieurodzaj.

Zastanawia mnie skąd takie dane?

Nie był to rewelacyjny rok, ale jeden z największych koncernów paszowych zaopatruje się prawie w 100% na ukrainie. Polskie zboże ładowane jest na statki i w świat i tylko kurczaki są na chwilę obecną na krajowym rynku w stanie wstrząsnąć cenami. Wiosną wszystko zależy jaki będzie stan ozimin. jeśli wszystko będzie dobrze to ceny nie wzrosną, ale to przy założeniu innych czynników nie zmienionych, jeśli będzie jakiś kataklizm to się pozmienia, jeśli wielki azjatycki chiński brat powie poproszę milion to pszenicy-ceny wzrosną, jeśli natomiast w tydzień później powie źartowałem-klapa z cenami a pasza tańsza.

Słowem trzeba mieć zaje...ście dobrą szklaną kulę by prorokować wiosenne ceny, a nieurodzaj? to makroekonomia a ta nauka ma w głębokim poważaniu co się udało bądź nie na zamojszczyźnie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1832    3

każdy co oplaca mu sie tanio hodować mądry w gadce,ciekawe jakie naprawde zyski macie?a chcesz to sobie stawiaj używane silosy,niema jak nowe budynki czy nowe biny,a nie starocie.niema co zadowalać się ceną 5zł/kg,bo to jest mało liczac koszty produkcji,amortyzacje,itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hanssz    2

No fakt przy mojej skali to raczej hobby, a tucznik jest produktem ubocznym w produkcji obornika :)

Racja wielu kosztów takich jak amortyzacja czy praca własna nie uwzględnia się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz82r96    4

@mtz82r96 kolego myślisz że niemcy na darmo wykupują naszą pszenice?.Widzą w tym interes,w lecie wróci ona do nas ale nie w granicach 80 ale 100zł.O jakim zmniejszeniu pogłowia Ty piszesz?pewnie loch?Zobacz ile tygodniowo wjeżdża do Polski warchlaka to zmienisz zdanie.

Oby się sprawdziły twoje prognozy. Trzeba zacząć kupować pszenicę. Po pierwsze zapewnimy sobie źródło tańszej paszy na okres wiosenno-letni, po drugie nadwyżkę sprzedamy latem z dużym zyskiem. :) Jakby to było takie oczywiste, to wielu byłoby już milionerami. Jest wiele niewiadomych odnośnie cen zbóż w maju, czerwcu. Wg mnie ceny trochę spadną pod koniec stycznia, w lutym, jak trzeba będzie wyprzedawać zapasy, aby zgromadzić środki na nowe zasiewy. Myślę, że będzie to sygnał dla handlarzy do lekkiej korekty w dół. Ale na większe wahania cen zbóż w dół czy górę na razie się nie zanosi.

Możesz mi napisać skąd masz dane odnośnie ilości warchlaka, który wjeżdża obecnie do Polski? Żeby obiektywnie mówić o wielkości importu warchlaków, należałoby porównać ilość przywiezionych sztuk w okresie np. lipiec-październik 2012 do lipiec-październik 2013. Jeżeli masz takie dane, to podziel się z nami.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Wiem że to nie temat na ta stronę ale odp.ostatni raz.Gdyby nie ten import jęczmień byłby juz po 100 zł.Miałeś na mysli zaopatrzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

A u mnie sztuki powyżej 25 kg są karmione bez soji, mączki z krwi ,rybnej głównie paszą wyprodukowaną we własnym gospodarstwie i efekty są zadawalające no i mięso z takiego tucznika nie smakuje jak tektura wystarczy trochę pogłówkowac a nie słuchac szablonowych wywodów przedstawicieli firm paszowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

kolega jurmiczek wiele razy hodowcow obrazal wyzywajac od idiotow oraz ze pisze ostatni raz a ciagle wraca i nie potrzebnie haos wprowadza swoimi wypocinami

na tym forum jest bardzo malo prawdziwych hodowcow co umieja dobrze i tanio wyprodukowac tucznika i sprzedac go w lepszej cenie a reszta tego nie rozumie i nie tylko chodzi mi o tych co wielkie ilosci warchlaka sprowadzaja bo sami tez potrafimy go nawet lepiej wyhodowac

a co do cen to moga sobie kupujacy czytac bo to najmniejszego wplywu na cene nie ma za tyle czy za ile nam sie oplaca lub nie i zrozumcie jedno zastana najlepsi pozostali zmienia profil produkcji lub zlikwiduja wszystko i zajma sie inna branza albo beda biadolic jak to im sie nie oplaca

z wbc na zywa 5,35 netto

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

wbc na żywą 5.20 netto. 80szt. powiat lublin


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Okoliczny skup 5 zł z vat.Widzę że niektórym mózg hodowla odbiera!Jak czytam posty to na myśl mi przychodzi ze piszą sami idioci!Czy wy myślicie że sami hodowcy czytają tą stronę?!To w dużej mierze dzięki wam nadęci bufony ustalana jest cena!Jakim można być laikiem i pisać na forum że cena 5zł z groszami to biznes?!.@LuKaczmarek napisał ze kupił zboża po 40-50zł a teraz jest do 60 zł.Czy Ty masz troszkę rozeznania jaki jest w Polsce urodzaj?.Zamojskie totalny nie uradzaj,to na tym województwie głownie bazuje się w Polsce.Fakt że jest sporo pszenicy ozimej i sporo kuku ale nie zmienia to faktu nie urodzaju.Jestem przekonany że wiosną zboża się nie dokupi ze wzgledu na nieurodzaj.

A powiedz mi kolego co mnie to obchodzi że jest gdzieś tam nieurodzaj? Co mnie to obchodzi ze tobie urośnie choćby i tona z ha dla mnie to bez znaczenia.

I tak jak pisałem żyto pszenżyto kupowałem po 400-500 zł w żniwa a teraz kupuje po 500-600 zł. Natomiast pszenicę i jęczmień mam zabezpieczoną z własnych zbiorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wez tu niemądruj,w tym roku obficie sypało,to co specalnie biny stawiać bo zboże tanie,hehe,a ciekawe co sam hodujesz?albo jestes obszarnikiem i hodolwe masz gdzieś

 

 

Dokładnie. Zamiast nowgo ciagnika czy pługa zainwestować w magzyny. Sprzedajesz wtedy towar kiedy Ci się podoba, a nie płaczesz w żniwa że nie ma gdzie przechować a w skupie cena mizerna.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Ceny niestety będą spadały ponoć ;/

Dziś rano poszły blondyny po 5.30 po długich namowach i grożeniu rozładunku tira :/

Dosłownie Chamstwo cena była ugadana na 5.35, przyjechali załadowaliśmy tira, a gdy przyszło do podpisywania powiedzieli że ceny spadły i oferowali 5.15.


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Ja dzisiaj sprzedałem po 4.9+ vat


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

Ceny niestety będą spadały ponoć ;/

Dziś rano poszły blondyny po 5.30 po długich namowach i grożeniu rozładunku tira :/

Dosłownie Chamstwo cena była ugadana na 5.35, przyjechali załadowaliśmy tira, a gdy przyszło do podpisywania powiedzieli że ceny spadły i oferowali 5.15.

 

kolego skąd ta pewność że będą spadały??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Pewności nie mam, ale rozmawiałem z kilkoma firmami skupującymi w celu zawarcia umów na nowy rok, i żadna jak na razie nie oferuję wyższych kwot a co gorsza niższe :/


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ile Ci proponują, bo mi się też mają określić i czekam drugi tydzień. Choć z drugiej strony to oni tam gó... wiedzą, bo zawsze od bierzącej ceny urywają w dół. Np znajomy teraz wypycha po 7,3 kontrakt podpisany w sierpniu, a firma która bierze płacze strasznie, że tak drogo płaci, bo teraz po 6,8 by nakupili. Ale w sierpniu wydawała to się kiepska cena. Zobaczymy co będzie w lutym, może tym razem w drugą strone będzie, nic nie da się przewidzieć w tej branży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Dziś z 4.90 na 5.10 podskoczyły. Jest to nasz dobry znajomy i kazał czekać do przyszłego tygodnia ponieważ podskoczą jeszcze. Powiat pilski pół. Wlkp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Ja rozmawiałem z gościem który skupuje w mojej okolicy i powiedział że narazie będą się trzymać koło 5 zł.


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hanssz    2

Dziś z 4.90 na 5.10 podskoczyły. Jest to nasz dobry znajomy i kazał czekać do przyszłego tygodnia ponieważ podskoczą jeszcze. Powiat pilski pół. Wlkp.

Słyszałem również od kolegi pracującej w firmie skupowej, że nowy miesiąc rozpocznie się nowym cennikiem ponoć wyższym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj