Zaloguj się, aby obserwować  
Binladen

Cena trzody chlewnej 2013

Polecane posty

saszeta    164

To się tylko tak wydaje. Co z tego że zboże można było nakupić po 400 - 500 Złoty skoro samym zbożem się nie wyhoduje świni. Do tego trzeba innych koncentratów itp. A to jest bardzo drogie. Utrzymanie lochy też nie jest tanie a jeżeli ktos się nastawia na kupno prosiaków to co wtedy parka 300-400 złotych. A gdy się podliczy to wszystko to ta cena 5 złotych z vatem nieraz nie starcza zeby wyjść na 0 .

przynajmniej połowę koncentratu śmiało można zastąpić łubinem. Oszczędność 40-50 zł na świni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nie rozumiem tych narzekań. cena oscyluje w granicach 5 zł netto, zboże w żniwa można było nakupić po 400-500 zł netto, nawet teraz jest za max 600 zł więc cena nadal jest bardzo dobra, narzekać można zacząć jak będzie poniżej 4 zł netto.

Na dziś u nas 5,2 netto.

 

Wszystko się zgadza, wysokie ceny żywca - niska cena zboża powodują że rolnicy posiadający dużą liczbę ha oraz budynki te budynki zasiedlają i zgarniają duży zysk. Ale jeżeli ceny są jakie są zarobi ten co ma ciągłość sprzedaży a obszar-owiec nie będzie ryzykował.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

przynajmniej połowę koncentratu śmiało można zastąpić łubinem. Oszczędność 40-50 zł na świni

Łubin kosztuje koło 1000 zł więc nie wiem czy da się 5 zł zaoszczędzisz. Policz ile można zaoszczędzić i napisz co Ci wyszło, bo takie rzucanie cyframi nie wiem komu w czym ma pomóc.

W temacie, niemcy na internetowej w dół, zobaczymy co w piątek ustalą na przyszły tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Ja i tak swój koncentrat który robie opieram tylko na soji + typu drożdze kreda premiks mączka itp przynajmniej wiem co daje i mnie wynosi taniej niz kupienie gotowego bo liczyłem. Mimo ze to nie są jakies duże sumy ale są .


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

To się tylko tak wydaje. Co z tego że zboże można było nakupić po 400 - 500 Złoty skoro samym zbożem się nie wyhoduje świni. Do tego trzeba innych koncentratów itp. A to jest bardzo drogie. Utrzymanie lochy też nie jest tanie a jeżeli ktos się nastawia na kupno prosiaków to co wtedy parka 300-400 złotych. A gdy się podliczy to wszystko to ta cena 5 złotych z vatem nieraz nie starcza zeby wyjść na 0 .

jestem takiego samego zdania co lukaczmarek a z twojego postu wynika ze nie za bardzo radzisz sobie z hodowla

kl e 6.60 netto + premia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz83    2

Ja na razie nie narzekam warchlaka kupiłem po 310 plus pasza 240kgx1zł=240zł plus leczenie 20zł plus prąd,woda 10zł i upadki na poziomie do 2% czyli 10zł do sztuki. Razem wychodzi 590 netto. tuczniki sprzedałem średnio po 118kg x 5.6=660zł netto. czyli zostało 70zł na sztuce. Teraz wygląda to już troszkę lepiej bo warchlak po 270 netto. Czyli 4.6 netto za tucznika to jest dopiero zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hanssz    2

Nie rozumiem tych narzekań. cena oscyluje w granicach 5 zł netto, zboże w żniwa można było nakupić po 400-500 zł netto, nawet teraz jest za max 600 zł więc cena nadal jest bardzo dobra, narzekać można zacząć jak będzie poniżej 4 zł netto.

Na dziś u nas 5,2 netto.

Po pierwsze zboże można było kupić po 400-500-tylko żytko i owies, teraz pszenżyto 640-660netto, jęczmień jeszcze droższy właściwie od 620 w żniwa do ponad 700 teraz.

Po drugie zboże zawsze można sprzedać więc kosztem będą również zyski utracone ze sprzedaży które musimy spaść.

Po trzecie "primo ultimo" jak mawiał klasyk zgadzam się, że jeśli na chwilę obecną nic nie zostaje to powinno się pomyśleć o zmianie zawodu.

Jednak nie zgadzam się że 4zł netto gwarantują opłacalność przy obecnych kosztach. Jeśli ktoś ma koszty poniżej 4zł/kg brawo i czapki z głów.

problemem nie są ceny tylko nieracjonalne działania zakładów przetwórczych.

Edytowano przez hanssz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1832    3

niektórzy mają błędne pojęcie o hodowli,ciekawe komu przy dzisiejszych kosztach opłaca się chodować trzodę chlewną po nieco ponad 4zł/kg?

Ci co się strasznie wymadrzaja,sami często w kredytach i produkują duńskie tudzież inne zagraniczne tuczniki,więc poprostu słabo znają realia polskich prawdziwych hodowców,gdyz sami są w wiekszości molochami które zapychaja nasz rynek ponadto maja ceny o co najmniej wyzsze o 0,5zł/kg od rolnika,więc gdzie tu sprawiedliwość.no i te smieszne zuzycie paszy,2,5kg na kg przyrosstu?hmm mozliwe + antybiotyki do woli.Hmmm kupić zboże po zniwach mądrze,tylko trzeba mniec je gdzie zmagazynować,a teraz też niełatwo kupić tanio gdyż niewiem kto taki mądry aby jęczmień kupić taniej niż 700zł?a bez soi tez lipa,łubinem to możesz sobie zastapić soję,tylko kwestia przyswajalności łubiniu,trzeba indywidualnie przeanalizować.drodzy agrofotowicze realna cena tucznika powinna przy dzisiejszych nakładach oscylować w granicach minmium 5,5zł!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mmm kupić zboże po zniwach mądrze,tylko trzeba mniec je gdzie zmagazynować

 

Masz pretensje do garbatego że proste dzieci ma?

  • Like 1

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1832    3

wez tu niemądruj,w tym roku obficie sypało,to co specalnie biny stawiać bo zboże tanie,hehe,a ciekawe co sam hodujesz?albo jestes obszarnikiem i hodolwe masz gdzieś

Edytowano przez marcin1832

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

poki co nie ma ceny lekko pow 4 tylko lekko powyzej 5 bynajmiej u mnie wyszlo z rozliczenia wbc na zywa 5,34 netto fakt swinie rewelacyjnie sie wybily miesnosc 60,2%wybojowosc pow 79% wiec jaki towar taka zaplata i nie sprzedaje calosamochodowych ilosci bo glownie nastawiony jestem na sprzedaz warchlaka

wiec ja wiem kto mam bledne pojecie o hodowli swin a a zuzycie paszy u mnie wlasnie oscyluje w granicach2,5 -2,6 kg bez antybiotykow bo mam zdrowe stado i dobra genetyke i nie narzekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Śmieszy mnie to co niektórzy tu wypisują. Narzekają ze zakłady importują pultusze z zachodu nabijajac kabze innym, a sami kupują niekiedy importowane prosięta czy warchlaki od duńczyków, holedrow nabijajac im kabze. Sami nie jesteście lepsi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poki co nie ma ceny lekko pow 4 tylko lekko powyzej 5 bynajmiej u mnie wyszlo z rozliczenia wbc na zywa 5,34 netto fakt swinie rewelacyjnie sie wybily miesnosc 60,2%wybojowosc pow 79% wiec jaki towar taka zaplata i nie sprzedaje calosamochodowych ilosci bo glownie nastawiony jestem na sprzedaz warchlaka

wiec ja wiem kto mam bledne pojecie o hodowli swin a a zuzycie paszy u mnie wlasnie oscyluje w granicach2,5 -2,6 kg bez antybiotykow bo mam zdrowe stado i dobra genetyke i nie narzekam

 

 

 

jakie powyzej 5 ?????? obecnie jest juz powyzej 4 tylko posrednicy placa 4.5 - 4.6 netto i ciagle w dol idzie !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

5,2 netto u mnie w dalszym ciągu jest. wiadomo że jak ktoś jedzie na "spęd" z 3 tucznikami to takiej ceny nie dostanie ale jak jest już kilkadziesiąt do odbioru + stały odbiorca + premia za mięsność to jest inna rozmowa.

I ci co twierdzą ze przy cenie 5 zł netto za kg sie nie opłaca to niech lepiej zajmą się inną działalnością.

Wiadomo że jeśli ktoś kupi prosiaka, kupi gotową paszę i jeszcze zatrudni pracownika żeby wszystkiego dopilnował to może mu się nie opłacać, ale jeśli prosiaka mamy swojego, pasze zrobimy sami i sami wszystkiego dopilnujemy to na zysk w tym momencie nie ma co narzekać.

 

Kolega wyżej pisał że nie ma gdzie magazynować zboża.

To chyba tak trzeba prowadzić gospodarstwo aby ciąć koszty tam gdzie się tylko da a nie narzekać jak jest źle ale nic więcej z tym nie robić. Jakieś używane silosy na po ogłoszeniach można kupić po kilka tysięcy za sztukę. Gwarantuję że w ciągu 2 lat się zwrócą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

jakie powyzej 5 ?????? obecnie jest juz powyzej 4 tylko posrednicy placa 4.5 - 4.6 netto i ciagle w dol idzie !!!!

Gdzie takie ceny też jestem z kuj pom najniższa cena to 4,90 ja sprzedałem wczoraj końcówkę po 5,40 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

niektórzy mają błędne pojęcie o hodowli,ciekawe komu przy dzisiejszych kosztach opłaca się chodować trzodę chlewną po nieco ponad 4zł/kg?

Ci co się strasznie wymadrzaja,sami często w kredytach i produkują duńskie tudzież inne zagraniczne tuczniki,więc poprostu słabo znają realia polskich prawdziwych hodowców,gdyz sami są w wiekszości molochami które zapychaja nasz rynek ponadto maja ceny o co najmniej wyzsze o 0,5zł/kg od rolnika,więc gdzie tu sprawiedliwość.no i te smieszne zuzycie paszy,2,5kg na kg przyrosstu?hmm mozliwe + antybiotyki do woli.Hmmm kupić zboże po zniwach mądrze,tylko trzeba mniec je gdzie zmagazynować,a teraz też niełatwo kupić tanio gdyż niewiem kto taki mądry aby jęczmień kupić taniej niż 700zł?a bez soi tez lipa,łubinem to możesz sobie zastapić soję,tylko kwestia przyswajalności łubiniu,trzeba indywidualnie przeanalizować.drodzy agrofotowicze realna cena tucznika powinna przy dzisiejszych nakładach oscylować w granicach minmium 5,5zł!!!!!!!!!!

 

 

kolego cena jest powyżej 5 i nie ma powodów do narzekań sam sprzedałem w tym tyg po 5,8 z vat 2,5 kg pasz na kg przyrostu jest jak najbardziej realne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

4,7 netto -tuczników sporo na skupie


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Okoliczny skup 5 zł z vat.Widzę że niektórym mózg hodowla odbiera!Jak czytam posty to na myśl mi przychodzi ze piszą sami idioci!Czy wy myślicie że sami hodowcy czytają tą stronę?!To w dużej mierze dzięki wam nadęci bufony ustalana jest cena!Jakim można być laikiem i pisać na forum że cena 5zł z groszami to biznes?!.@LuKaczmarek napisał ze kupił zboża po 40-50zł a teraz jest do 60 zł.Czy Ty masz troszkę rozeznania jaki jest w Polsce urodzaj?.Zamojskie totalny nie uradzaj,to na tym województwie głownie bazuje się w Polsce.Fakt że jest sporo pszenicy ozimej i sporo kuku ale nie zmienia to faktu nie urodzaju.Jestem przekonany że wiosną zboża się nie dokupi ze wzgledu na nieurodzaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj