Zaloguj się, aby obserwować  
Binladen

Cena trzody chlewnej 2013

Polecane posty

henio2    545

co ty gadasz

widziałem farme w swin na youtube chyba w danii albo w niemczech i tam ok 40% paszy to zyto hybrydowe

a dla swin to najlepszy jest jeczmien a nie pszenica, jeczmien ma taki skład ze swinie lepiej go przyswajaja

Świnia to zwierzę wszystożerne i możesz dać jej każde zboże tyle że dawka powinna być zbilansowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Przypominają mi się słowa przytoczone 20 lat temu przez jednego z najwybitniejszych Polskich lekarzy który odbywał praktyki u naszego zachodniego sąsiada mówiąc NIE WAŻNE ŻE PADNIE 30% TUCZNIKÓW NA OWRZODZENIE ŻOŁĄDKA ,NAJWAŻNIEJSZE BY BYŁ Z TEGO ZYSK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

co ty gadasz

widziałem farme w swin na youtube chyba w danii albo w niemczech i tam ok 40% paszy to zyto hybrydowe

a dla swin to najlepszy jest jeczmien a nie pszenica, jeczmien ma taki skład ze swinie lepiej go przyswajaja

Jeszcze raz zapytam. Hodujesz świnie? Na youtube widziałeś? Mój sąsiad ma prawie 100 macior i mi zawsze mówił, że u niego nie ma chorób i wszystko układa się cudownie w jego hodowli tylko..... dośc często widzę, jak jeżdzą do niego samochody odbierające padlinę ( nazwę firmy pominę ) nie wiem, może ma znajomego, który tam pracuje i na kawe jadą do niego :)

Odnośnie mojego postu, do którego się odniosłeś. Napiszę po raz drugi: Został mi tylko jęczmień i nie miałem zamiaru karmić świń tylko tym zbożem. Fakt jęczmień jest najlepszy, ale chciałem dodać też inny gatunek zboża. W przypadku dodania 40 proc. żyta przy karmieniu odsadzonych prosiąt taką mieszanką na pewno byłyby skutki uboczne w postaci chorób i padnięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

hoduje ale małe ilosci i daje zyto ok 25% w paszy

mozesz mi wytłumaczyc po co dodawac najdrozsza pszenice do jadłospisu swin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

co ty gadasz

widziałem farme w swin na youtube chyba w danii albo w niemczech i tam ok 40% paszy to zyto hybrydowe

a dla swin to najlepszy jest jeczmien a nie pszenica, jeczmien ma taki skład ze swinie lepiej go przyswajaja

 

Hehe dobre widziałem na youtube.

Kolego daj prosiakom na odsadzenie 40% żyta to zobaczysz jakie będziesz miał efekty...

Cena na dziś 5,3 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie ma innych tematów na temat żywienia świń? to jest temat o cenach chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

kto mówił ze na odsadzenie ?

40% daja od wagi 50kg

zreszta nikogo nie namawiam, ale moze warto czasem zmienic myslenie ?

 

Widzę że masz gdzieś to co ja piszę! +1 punkt ostrzeżeń za złamanie pkt. 1.4 wg. taryfikatora

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Czyli się zgadzamy. Ale, aby każdy kto czyta te posty miał świadomość: żyto jak najbardziej, można karmić ale tak od wagi około 50 kg. Sam daję pszenżyto 50 procent tucznikom, reszta jęczmień i koncentrat. Ale dla małych prosiaków w okresie odsadzeniowym żyto nie wchodzi w grę. Jeśli ktoś chce próbować, może 10 proc, może 15 nie zaszkodzi.. tylko po co.

 

Następny to samo! +1 punkt ostrzeżeń za złamanie pkt. 1.4 wg. taryfikatora

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

tlumaczyc nie ma sensu co niektorym czemu daje pszenice moim zwierzetom nawet jakbym mogl ja sprzedac po 1000zl niedawno przyjechal do mnie klijent ktory chcialby kupic ode mnie prosiaki i pytal co im daje to zdziwiony ze pszenica jeczmien i 30% koncentratu z olejem bo on daje pszenzyto zyto i mieszanke z owsem i troche koncentratu i tez rosna wiec po co przeplacac ??dobrze ze na chwile obecna mam dosc dobrych stalych odbiorcow moich warchlakow bo normalnie byloby mi ich szkoda

niestety cena spadla o 10 gr na 6,60 kl e jeszcze tragedi nie ma i oby sie ustabilizowalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

A wracając do cen to Rolpiast Piastoszyn 4,85 plus vat. Szału nie ma.

Nie podniecaj się tym Rolpiastem ja mieszkam niedaleko a mogę na dziś po 5,40 sprzedać nawet za 5 sztuk byle dobry towar ludzie zorganizujcie się trochę a nie dajecie się pośrednikom w rogi dmuchać oni zarobią zawsze a my czasami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

A czy ja powiedziałem, że mu sprzedałem? Tylko podałem cenę, która obowiązuje na dzień dzisiejszy. A te grubiańskie teksty pozostaw dla siebie.:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

To podaj cenę jaką Ty dostałeś a nie jakiegoś wyzyskiwacza nie wiem gdzie tu widzisz grubiańskie teksty uważam tylko że rolnicy powinni się wspierać a nie skakać sobie do oczu Takie firmy jak Rolpiast nie służą rozwojowi hodowli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

No wiadomo, że nie służą. Handlarz nie jest instytucją charytatywną. Tylko czeka żeby kogoś wydymać na kasę. W tej chwili nic nie sprzedawałem. Twierdzisz, że rolnicy powinni się wspierać. Jakoś nie czuje tego wsparcia gdy robisz ze mnie głupka, który podnieca się ceną oferowaną przez rolpiast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszek    0

Powiat tarnowski - 5,40 + dodatek ( przynajmniej tak jest w Tuchowie ) cena niby taka sama co tydzień wcześniej ale ma pójść w dół - podobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

co tzn. podobno ? a moze w gore chyba ? fakty natomiast sa takie ze niemcy w gore euro w gore ale polskie zaklady reaguja szybko na obnizki wiec jeszcze tego niedostrzegly ale w koncu rusza bo towaru brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

ja dzis sprzedalem 100 szt holendra 6.90 plus vat za klase e,lokalna ubojnia.moze cos sie ruszy bo w piatek mi mowili ze w tym tygodniu bedzie -20 gr,a jednak sie cena utrzymala.


Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mistrzgtsv6    0

woj. mazowieckie

-pośrednik i lokalne zakłady 4,85+vat (mniejsze ilości)

-lokalne zakłady 5,2+vat (minimum 25szt)

czytałem na innym forum że szykują się podwyżki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj