Zaloguj się, aby obserwować  
Binladen

Cena trzody chlewnej 2013

Polecane posty

adamelo    1

cena z środy 4,9 + vat (35 szt) :wacko: , a miał odebrać tydzień wcześniej tylko ino już miał pełen samochód, a było po 5,3 + vat ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

niech warchlak bedzie po 200zł a tucznik po minimum 5zł plus vat to nie bedzie zle

ale jak co niektórzy płaca za warchlaka po ponad 300zł, napedzaja zyski zachodowi a potem oddaja tucznika po 5zł to jak ma byc dobrze ?

 

 

 

 

Czy aby dobrze policzyłeś ? bo cos mi sie wydaje ze przy tych cenach rzadko komu i co zostaje w skupie po 5 zł


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

no to powiedz jak mozna miec zysk płacac po 300zł za warchlaka z danii i sprzedac po 5zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

nie ma żadneko zysku ale ludzie ślepo w to wierzą .. pozatym kto sie przyzna tak naprawde że dokłada do interesu .. dobrze wiecie że opłacalnosc jest minimalna lub jej nie ma wcale .. a taki w telewizji sie wypowie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

nie ma żadneko zysku ale ludzie ślepo w to wierzą .. pozatym kto sie przyzna tak naprawde że dokłada do interesu .. dobrze wiecie że opłacalnosc jest minimalna lub jej nie ma wcale .. a taki w telewizji sie wypowie

 

Odpowiedz mi z czego ludzie dokładają ?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

nie ma żadneko zysku ale ludzie ślepo w to wierzą .. pozatym kto sie przyzna tak naprawde że dokłada do interesu .. dobrze wiecie że opłacalnosc jest minimalna lub jej nie ma wcale .. a taki w telewizji sie wypowie

 

 

 

niech zostanie 50zł to juz cos, sprzedaj rocznie 1000szt to masz 50 tys, ile trzeba mleka zeby zostało na czysto 50 tys ? o opasach nie wspomne bo to wogóle porazka...

 

oczywiscie ze nie zawsze jest te 50zł bo teraz rynek swin jest chory,

 

ale to duzy bład, nasz jako kraju, ze odeszlismy od chodowli swin na rzecz bydła

zamiast handlowac ze wschodem swiniami to u nas zapatrzyli sie w zachód i ich bydło, tylko zapomnieli ze u nas srednia gospodarstw to 10ha, ile z tego utrzymasz bydła ?

a swinie ? jak nie masz zboza to kupujesz i jedziesz dalej, jak nie ma zboza w kraju to sie sprowadza np. z ukrainy i juz

byle by opłacalnosc była chociaz te 50 zł na szt zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Koma666 a chciałbyś po 1000 zł zboże kupować do tych świń? Jak jeszcze wiosną tyle się płaciło za pszenice paszowa.

Co do dokładania to Ci, którzy raz mają, raz nie mają na pewno dokładają. Bo bawi mnie jak sąsiedzi odbudowują stado jak cena trzody idzie w górę, lub cena zboża w dół... Zanim odstawią do rzeżni to cena spadnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

50 zł za sztuke to jest zysk ? Które gospodarstwo ma 1000 sztuk rocznie .. policz prace bo trzeba kolo nich chodzić .. wystarczy ze cos wyskoczy i leki twój zysk zjadają nie liczac reszty .. 50zł to jest wegetacja nie zysk ... dokładają z czego połowoa gospodarst przestała chodować swinie nie pożucili tego na rzecz bydła mlecznego tylko z braku opłacalnosci .. jeśli ktoś ma 200 sztuk rocznie i co wtedy za 10 tys rok przezyje ? wątpliwe ...

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

jezeli opłacalnosc byłaby na stałym poziomie tak jak jest teraz mleko to by ludzie na pewno nie likwidowali, ale ze ten rynek zniszczono to co innego...

1000 szt to jest duzo ?

3 rzuty po 350 i masz ponad 1000, do tego naprawde nie trzeba jakichs wielkich budynków, tylko opłacalnosci nie ma

a co by było gdyby było 100zł zysku na szt ? to by był super biznes, produkcja mleka mogłaby sie schowac a o opasach to nawet wstyd wspominac

to jest jakis pomysł na polska rozdrobniona gospodarke a nie jakies prowy-srowy, 100 ton papierków, 1000 wymogów, naciaganych biznesplanów itd

dac ludziom zarobic a oni sami dadza sobie rade bez tego urzedniczego syfu i poronionych pomysłów

zamiast zadawac sie z pomylencami typu halal :rolleyes: wypromowac za granica polska wieprzowine i pchac do oporu

 

darekpol

po 1000zł ? nie pamietam zeby zyto czy pszenzyto było po 1000zł, pszenicy konsumpcyjnej nikt im nie bedzie dawał -_-

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

heh i własnie kiedy ktos nie umie walczyć o swoje to tak jest


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ja uważam że 50 zł na sztuce to bardzo przyzwoity zysk. Natomiast 1000 sztuk rocznie to również nie wiem co tu się dziwić przecież nie są to na obecne czasy duże ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Najgorsza ta cena bo nie wiadomo czego się spodziewać w czerwcu sprzedawałem brutto po 5,15 końcem września po 6 złotych a teraz tanieją jutro jadę zapisać kolejną partie aż się boję pytać po ile biorą. Dlatego stwierdziłem, że to za ryzykowny biznes by w moim przypadku powiększać hodowlę, mam chlewnie na maks 80 tuczników i więcej nawet nie myślę się rozbudowywać bo kto mi obieca że za rok będzie nawet po te 5zł netto czy nie będzie jeszcze taniej wiec wolę już zasiać te 16ha pszenicy i 9ha rzepaku wywieść do skupu przynajmniej mniej roboty, a resztę z mojego gospodarstwa te 13ha przeznaczyć na paszowe i przynajmniej te 80 tuczników wychować jak już są ku temu warunki, będzie tanio to przynajmniej nie będzie mi szkoda bo to tylko 80 tuczników nie 800, a jak będą drogie to też będę się cieszył bo przynajmniej coś zarobie.

Edytowano przez jaco25

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

no własnie cały problem w tym ze cena trzody to granie na nerwach, a nikt z tym nic nie robi, ja uwazam ze to jest dla nas polskich gospodarzy lepszy kierunek niz hodowla bydła opasowego gdyby tylko była zapewniona oplacalnosc, tylko w tym kraju nie ma gospodarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

@jaco25 wszystko jest po staremu i tak jak pisze Sadek 1 zeta mniej na kilogramie a handlarze postarają się jeszcze coś urwać dla siebie by było śmieszniej.Widzę Ty różnisz się od tych co biegają z kalkulatorem i liczą swoje osiągnięcia życiowe w celu reklamy jaką to ma mięsność,jaką wybojowość,chwaląc się zarozumiale by zachęcić któregoś głupka i pchnąć mu prosiaka na zimę,by dołożył on a nie ja a już szczytem chamstwa jest wyśmianie kogoś kto chowa 200 szt.Skup 4,8 większa partia 5,2-5,3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

nie zauwazylem by ktos kogos wysmiewal lub wciskal prosieta do tuczu i aby na tym stracil nie wszyscy musza hodowac swinie z kalkulatorem w reku zwlaszcza ci ktorzy maja z czego innego dokladac oczywistym jest to ze na sukces hodowli nie sklada sie tylko cena skupu tucznika i cena zboza a wlasnie te ktorych piszesz a nie masz pojecia bo nie liczysz czyli zuzycie paszy liczba odchowanych prosiat od lochy w roku skutecznosc krycia przyrosty miesnosc wybojowosc i jezeli te parametry sa na najwyzszym poziomie to nie dyskutuje sie czy sie oplaca nawet gdy cena spada

KL E 6.70 netto + premia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

dzis dostałem 5,0 za kilka sztuk

w piątek jeszcze 5,1 było

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

nie zauwazylem by ktos kogos wysmiewal lub wciskal prosieta do tuczu i aby na tym stracil nie wszyscy musza hodowac swinie z kalkulatorem w reku zwlaszcza ci ktorzy maja z czego innego dokladac oczywistym jest to ze na sukces hodowli nie sklada sie tylko cena skupu tucznika i cena zboza a wlasnie te ktorych piszesz a nie masz pojecia bo nie liczysz czyli zuzycie paszy liczba odchowanych prosiat od lochy w roku skutecznosc krycia przyrosty miesnosc wybojowosc i jezeli te parametry sa na najwyzszym poziomie to nie dyskutuje sie czy sie oplaca nawet gdy cena spada

KL E 6.70 netto + premia

 

wiesz jezeli hodujesz kilka tys sztuk to dla ciebie kazdy szczegół ma znaczenie bo to przemnozone przez 1000 czy 5000 daje kupe kasy

ale to nie o to chodzi

chodzi o to zeby sprzedajac 10 czy 100 swin miec zysk, zeby nie latac z kalkulatorem w reku, jezeli na 1 swini bedzie zysk to na 1000 bedzie biznes, o to chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

jezeli opłacalnosc byłaby na stałym poziomie tak jak jest teraz mleko to by ludzie na pewno nie likwidowali, ale ze ten rynek zniszczono to co innego...

1000 szt to jest duzo ?

3 rzuty po 350 i masz ponad 1000, do tego naprawde nie trzeba jakichs wielkich budynków, tylko opłacalnosci nie ma

a co by było gdyby było 100zł zysku na szt ? to by był super biznes, produkcja mleka mogłaby sie schowac a o opasach to nawet wstyd wspominac

to jest jakis pomysł na polska rozdrobniona gospodarke a nie jakies prowy-srowy, 100 ton papierków, 1000 wymogów, naciaganych biznesplanów itd

dac ludziom zarobic a oni sami dadza sobie rade bez tego urzedniczego syfu i poronionych pomysłów

zamiast zadawac sie z pomylencami typu halal :rolleyes: wypromowac za granica polska wieprzowine i pchac do oporu

 

darekpol

po 1000zł ? nie pamietam zeby zyto czy pszenzyto było po 1000zł, pszenicy konsumpcyjnej nikt im nie bedzie dawał -_-

Hodujesz trzodę? Na wiosnę sam kupowałem pszenicę, bo mi został tylko jęczmień i byłem zmuszony kupić 10 ton pszenicy. Nie kupowałem konsumpcyjnej, tylko paszówkę i jeszcze się musiałem cieszyć, że w takiej cenie kupiłem, aczkolwiek fakt ,że po miesiącu była już po 900 zł. Co do żyta i pszenżyta to można dać tucznikom, ale jak chcesz zapewnić, aby prosięta miały odpowiednią karmę nie dopuszczlne jest stosowanie tych zbóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

co ty gadasz

widziałem farme w swin na youtube chyba w danii albo w niemczech i tam ok 40% paszy to zyto hybrydowe

a dla swin to najlepszy jest jeczmien a nie pszenica, jeczmien ma taki skład ze swinie lepiej go przyswajaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafar91    0

cena na dzisiejszy dzień sprzedaży to 4,90 + VAT zaś powyżej 10 sztuk dokładają kolejne 5 gr na sztuce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Wiadomo ze dla tego co hoduje po 10 szt. To za 500 zł nie opłaca się przy tym chodzić. Ale jak odstawia się np. 1000 szt. to jak zostanie chociaż te 50 zł na szt. to już jest pewna opłacalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj