Zaloguj się, aby obserwować  
Binladen

Cena trzody chlewnej 2013

Polecane posty

starybudnik    221

Jestem tego samego zdania wszyscy zdziwieni ze są spadki jakby zapomnieli jak było w poprzednich latach. Niektórzy myśleli ze takie ceny będą już zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Cena z środy 5,20 + vat. (spadek o 40gr w porównaniu z ubiegłym tygodniem)

Ja tam "oczu nie stawiam" ani też mnie nie dziwią spadki jak i wzrosty cen, bo w końcu mamy wolny rynek. Dziwi mnie tylko, że obecnie cena tucznika jest na takim samym poziomie jak 15 lat temu gdzie (pisząc w uproszczeniu) ceny paliwa czy nawozów wzrosły praktycznie dwukrotnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja tam moim świniom paliwa ani nawozu nie daje, ale jakby w dzisiejszych czasach były takie relacje cen jak 20 lat temu to byśmy mieli pogłowie powyżej 110 mln a nie powyżej 10mln.

U niemców na przyszły tydzień 3 eurocenty do góry więc jest światełko w tunelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Światełko w tunelu? Gościu po spadku cen o 1 zł ty mi o światełku w tunelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A wolałbyś następną złotówkę w dół? Chyba nie, a spadki kiedyś musiały nastąpić, nic wiecznie drożeć nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Paweł wiecznie nie musi cena rosnąć ,ale potrzebna jest stabilizacja z tendencją rosnącą wraz z kosztami,a narzekać jest nad czym i to dotyczy w szczególności małych hodowców u których spadki cen są bardziej odczuwalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Ja tam moim świniom paliwa ani nawozu nie daje

Bo nie zrozumiałeś do końca. Aby wyprodukować zborze przeznaczane na paszę musisz przeprowadzić odpowiednią agrotechnikę w polu, gdzie bez ON i NKP nic nie zdziałasz. Chyba że prowadzisz gosp. eko i orzesz w konie to co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

to samo co w zeszlym roku 22.10.2012 cena 5.7zl a 28.11.2012 4.90zl tak bylo u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ceny są śmieszne ale jak zachwalają polską żywność podawali w agro biznesie ale tego już nie dopowiedzą że z niemiec przychodzą półtusze rzeźnia przerabia o odsyła gotowy towar spowrotem jako polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Bo polska żywność dobra i zdrowa tylko jak u rolnika tanieje jakoś w sklepach po cenach tego nie widać ,bogacą się pośrednicy i przetwórnie kosztem naszym i konsumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Nie polska żywność bo to jest wszystko co idzie z polski .. tylko polska żywność z polskich surowców ! tak powinno byc napisane ...

Moim zdaniem trzeba pogratulować szwabom ich organizacji i tym że steruja polskim rynkiem po polska chołota w rzadzie i nie tylko niestety nie sa kompetetni do tego.. udało im sie nie zdobyli polski w wojne to zdobędą gospodarczo ... wstyd mi teraz za ludzi nie tylko za rzadzących za tych z miasta tez zreszta nie tylko , za każdego który nie docenia tego i przyczynia sie do już niedalekiego upadku polski ..

  • Like 1

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Pamięta ktoś te czasy jak za 1 świnię było 2 beczki ropy a za drugą wóz węgla a za trzecią drugi wóz nawozu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

Na farmer piszą że 100000 warchlaków tygodniowo wjeżdża do Polski. To raczej po nowym roku trzeba się spodziewać trójki z przodu za kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

Pamięta ktoś te czasy jak za 1 świnię było 2 beczki ropy a za drugą wóz węgla a za trzecią drugi wóz nawozu?

 

 

ale co by teraz z pieniedzmi robili ci co maja po kilka tys swin, gdyby były takie relacje ? :)

swoja droga uwazam ze to tez była pewnego rodzaju patologia, zeby za swiniaka kupic kilka ton wegla,

niech bedzie 1 tona wegla za 1 tucznika 110kg to bedzie git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

powiem wam tak na dzień dzisiejszy przy zakupie prosiaka 200 zl masz 130 zł na sztuce pasza: około 60-70% jęczmień reszta zyto i koncentrat. na spokojne zycie starczy (bez kredytów) jak ktoś ma kredyty tak jak ja to cięzko jest teraz

Rolnik1973 serio az tyle warchlaka wjezdza do polski??? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

100zł to przy wiekszej obsadzie to juz rzeczywiscie niezły biznes, pytanie tylko jak długo tak bedzie ? to jest najwiekszy problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

A ja jestem zdania ,że cena powinna stale rosnąć a nie wieczne huśtawki na rynku ,zachłanny nie jestem bo pewnie znajdą się tacy co mnie podsumują .Jeden z kolegów pisze że wiadomo że spadki będa , a ja się pytam czy jesteś w stanie ustawić tak maciorki aby się prosiły w terminach dogodnych do sprzedaży,przecież to tylko zwierzę i nie zawsze wszystko wychodzi a jak nie wyjdzie to sprzedajesz w" dołku".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Zgadzam się z powyższym!

 

Dzisiaj w okolicznym skupie wzieli tylko 20 sztuk!

A reszta do domu miała sie zabierać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

A ja jestem zdania ,że cena powinna stale rosnąć a nie wieczne huśtawki na rynku ,zachłanny nie jestem bo pewnie znajdą się tacy co mnie podsumują

 

Huśtawki niechby były ale małe "korekcyjne" a nie +/- 1 zł w ciągu kilku tygodni. A dziś jest tak albo zarabiasz albo tracisz, sprzedając stale co 2-3 tygodnie masz jakąś średnią przyzwoitą, ale jak sprzedajesz np. co 3-4 miesiące albo jesteś pan albo dziad.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheKakal26    26

Ceny świni idą w duł u mnie śląskie powiat lubliniecki już są 5-5.30 zł a jak u was bo mam dosyć duża ilość do sprzedania , niewiem czy sprzedawać tera czy czekać aż cena wzrosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

Lepiej sprzedawaj, bo następne lepsze ceny dopiero w okresie żniw pewnie będą albo i nie jak świń się namnoży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Pamięta ktoś te czasy jak za 1 świnię było 2 beczki ropy a za drugą wóz węgla a za trzecią drugi wóz nawozu?

 

Były takie czasy że może nie na 200 l starczało ale na ok. 170 l. i to całkiem niedawno.

 

Ale jest sposób aby tak nadal było beczka 100 l , przyczepka samochodowa 500 kg i znowu przyczepka samochodowa kolejne 500 kg.

 

Zeszłej zimy kuzyn tak powiedział że kiedyś za świniaka to przywoził ciągnikiem dziś samochodem osobowym.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

niech warchlak bedzie po 200zł a tucznik po minimum 5zł plus vat to nie bedzie zle

ale jak co niektórzy płaca za warchlaka po ponad 300zł, napedzaja zyski zachodowi a potem oddaja tucznika po 5zł to jak ma byc dobrze ?

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj