Zaloguj się, aby obserwować  
Binladen

Cena trzody chlewnej 2013

Polecane posty

dromik    4

dziś dzwoniłem do pobliskiego skupu prywatnego to 5,20 z vat. Przy wiekszych ilościach powyżej 20 szt 5,80 z vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Jutro jadą po 5.65zł/kg :). Zdecydowałem, że rozwinę trochę hodowlę świń bo w tej chwili to są lepsze pieniądze niż za byki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamelo    1

takich jak Ty będzie więcej, co zaczną wracać do tej produkcji, po wielkim rozczarowaniu z bydłem, i cena już niedługo rypnie, bo zbóża teraz tanie... (czy rolnicy - "skoczki" nie mogą wkońcu się przyzwyczaić, że nie zawsze jest popyt a zarazem dobra cena na dany produkt, zawsze tak było że jakiś momenty wychodziło się na zero, a raz na plusie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Panowie, powiedzmy sobie szczerze, jakie rozczarowanie? Każdy trzeźwo myślący musiał wiedzieć, że nie będzie tłustych wieków czy dekad, a jedynie lata. Taki już ten zawód jest, że roboty dużo a zapłata nie zawsze godziwa. Dobrze jest temu, który ma wszystko naraz, choć i on pewnie od narzekania stronił nie będzie ;) Nawet przy niskich cenach jako tako ale daje się rade utrzymać siebie i rodzinę, a nie można tak jak mówi @adamelo być jak skoczek i przerzucać się między specjalizacjami, bo to tylko pogłębia koszta, a jak wiadomo w rolnictwie na zyski trzeba trochę poczekać, od prawie roku przy świniach i zbożu, do nawet 3 lat przy opasach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

takich jak Ty będzie więcej, co zaczną wracać do tej produkcji, po wielkim rozczarowaniu z bydłem, i cena już niedługo rypnie, bo zbóża teraz tanie... (czy rolnicy - "skoczki" nie mogą wkońcu się przyzwyczaić, że nie zawsze jest popyt a zarazem dobra cena na dany produkt, zawsze tak było że jakiś momenty wychodziło się na zero, a raz na plusie....

 

Ale czy Ci tzw. "skoczki" na czymś zarobią, dziś cena na tucznika ale żeby go sprzedać od zakupionej lochy to roczek prawie trzeba nie zapominajmy że wymaga to też jakiś tam przeróbek i może się okazać że zysku brak.

 

Kolega porzucił trzodę a zajął się opasami jak ostatnio powiedział ta zmiana go kosztowała 50 000 zł ile musi sprzedać aby to sobie cofnąć (włożył bo miał). stara prawda głosi " Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma"


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

W tym sezonie to raczej skoczków nie będzie wg mnie bo jak kolega wyżej pisał potrzeba roku a większość będzie wolała jednak poczekać i jakoś ten rok 'przebiedować' i sprzedaż zboża w niższej cenie a w kolejnym sezonie się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marlik20    4

u mnie cena w zeszłym tygodniu od 5,5 do 5,9 netto. maciory w zależności od wagi ale około 4zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamelo    1

właśnie o to mi chodzi że denerwują mnie tacy pseudoproducenci- skoczki, bo to oni często psują cenę (również mi), sam nie zwiększam produkcji jak narazie na żadnej z gałęzi produkcyjnej i mam zarówno trzodę, bydło i jeszcze dwie dodatkowe specjalizacje i roboty przy tym wszystkim od groma, ale mam pewną ciągłość przytym, jak przy jednej jest kryzys to następne są dochodowe. I idąc tym tokiem myślenia że bydło teraz tanie to przypomnijcie sobie jakieś 3,4 lata temu, to umnie byki były po 4,5, i idąc tym tokiem myślenia już dawno bym nie musiał zlikwidować tą produkcje wołowinki wtedy, a okazało się w niedługim czasie wzrosty i opłacalność(tak samo było z mlekiem, trzodą, zbożem czy też ziemniakami, i historia toczy się kołem).

U mnie w zeszłym tygodniu świnki po 5,3 +vat, maciorki 4+vat i jak zwykle ceny u mnie trochę odbiegają od reszty kraju, na minus jak zwykle...

Dla sprostowania to nie jestem skoczkiem, ani tego nie popieram, jeżeli ktoś zrozumiał inaczej...

Edytowano przez adamelo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Cena z wczoraj 5,58 netto spadek o 20 groszy :( , ale narzekać i tak nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Lokalna ubojnia 6,1+vat

Dziś/wczoraj soptkałem się z ceną 7,-/kg żywca na ubój gospodarczy!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

5,7+vat za 5 sztuk, łączna waga 516kg, nie narzekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj