Zaloguj się, aby obserwować  
Binladen

Cena trzody chlewnej 2013

Polecane posty

PawelWlkp    726

To na żywą z 6,1 lekko wyszły. Dobrego masz odbiorcę. Chodzą słuchy że niemcy na następny tydzień w dół, niedobrze to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Ja całego tira w ubiegłym tygodniu sprzedałem za 6,05 a w tym jak mówisz proponują 5,8 do 5,9. Może Twój odbiorca nie obniżył bo też za dużo nie dawał, ale ceny maksymalne spadły. Oby więcej nie spadały.Stabilizacja na tym poziomie wskazana.

 

Gdzie sprzedałeś po tyle? :) NIechce mi się aż wierzyć. Jak bym sprzedawał na grupę cena była by wyższa, ale 400 muszę oddać normalnie niestety ;/

 

I powtarzam jeszcze raz że ceny nie spadną :) Do żniw ceny mają piąć się w góre :)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

A jednak coś z ceną się dzieje ,na jutro 5.4+vat

Edytowano przez karolci13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Może nie spadną bo już spadły. To trzeba bardziej globalnie patrzeć. Jak pisałem zakłady patrzą na niemiecką cenę ustalaną w kazdy piątek i wg tego ustalają cenniki. Sprzedawałem do PKM po 7,65 za wszystko co na haku. Taka cena obowiązywała przez 3 dni. Znajomy do Łagromu po 6,1 miał oferte, teraz 5,9 to po wielkich targach. W piątek Ci napisze ile cena na przyszły tydzień, ale nastroje są nie ciekawe. Na ukrainie żniwa całą parą idą więc pojęcie względne z tymi żniwami. Wolałbym jak każdy z nas żebyś Ty miał racje, bo ceny w końcu zaczeły ładne się robić.

Szczepo kto Ci tak ładnie zapłacił?

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Mam nadzieje że ja mam rację :) Ja te info biorę od wuja który pracuje w skupie Agro-handel oraz od kumpla pracującego u Biernackiego :) Ponoć ceny mają się utrzymać a co lepsze drożeć :) A i mam już załatwiony odbiór swinek na za 2 tygodnie i cena wstępna 5.85 jednak mówią że w razie podwyżki cena pójdzie w górę ale obnizyć nie obniża :) więc wątpie że jakby miały spasć ceny to by mi taką cenę minimalną podali bez mozliwości obniżki :)

 

Po żniwach znów będę mogł sprzedawać na grupę, więc myslę że cena będzie powyżej 6 zł będzie na pewno :rolleyes:

Edytowano przez fergusonki

Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1902    25

niestety nie masz racji Niemcy wczoraj na gieldzie -6 centow a nasze zaklady beda dzialac podobnie i w najblizszym czasie musimy zapomniec o 6 zlotych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Zapomieć o 6 zł? Te 6 zł trwa dopiero 2 tygodnie, ja nawet jeszcze nie przywykłem :<

A tak na serio, to myślę że najniższa cena w te wakacje to 5.50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domino69    6

sprzedaż 1 lipca-- 70 szt do sokołowa na wbc... cena 6,25 brutto za wagę żywą wyszło ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Do 6 netto jeszcze brakuje. Ale jest nadzieja, że jednak obniżek nie będzie. Niemcy minus 2 centy, czyli niecałe 10 gr. Świnek jakoś od obniżek nie przybyło, więc cena może się utrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

u nas w lodzkiem 5.5 i vat zbiorowka////a wieksza ilosc po 6 plus vat...ale maja po taniec o 20gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie w środę pojechały po 5,5+vat kujawsko pomorskie powiat wąbrzeski


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1902    25

niemcy podnosza ceny to i u nas pewnie 6 netto bedzie a moze i troche wiecej , zmienia sie jak w kalejdoskopie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No tylko komu te wahania potrzebne. Tydzień temu obniżali, teraz podnoszą.Mogli na równym poziomie trzymać, a nie takie ciągłe przeciąganie liny. Od przyszłego tygodnia zapowiada się w górę ile okaże się w piątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Moje Informacje najlepsze :D mówiłem że ceny nie spadną a co lepsze, wzrosną :)

Znajomy dzis sprzedawał na naszą grupe i cena 6.05, Niestety ja narazie nic nie mam na sprzedaż może dopiero za tydzień lub dwa ;/


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Za tyle dwa tygodnie temu sprzedałem i to kastrata, ale dobrze że aby tydzień lekkie zamieszanie było. Na razie euro sprzyja, będzie dobrze z cena. Jutro zobaczymy co niemcy z ceną zrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

heh To powiedz komu za tyle sprzedałeś bo nie chce mi się wierzyć :) Dawaj nazwę do mnie to nie problem przedzwonić :)

Nie cytuj ostatniego posta

Edytowano przez MAT912

Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blazek    3

Ma ktoś namiary na kogoś z woj łódzkiego kto skupuje wybrakowane knury ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blazek    3

okolice łasku jak 2,5 i i tak nie źle ostatnio dzwoniłem do gościa to mi proponował 1,20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj