Zaloguj się, aby obserwować  
Binladen

Cena trzody chlewnej 2013

Polecane posty

w mojej okolicy do zm skiba oddaje sporo większych gospodarzy. Rzecz jasna ceną przebijają ale faktycznie kantują na mięsności. Rozmawiałem z jednym to dla ciekawości oddał w inne miejsce kilka razy i mięsność była w granicach 57% a u skiby bardzo rzadko przekracza 55%- no chyba że to przypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

U mnie tak pół na pół, czasami zdarzy się jakas w klasie R a tak E i U. Sąsiad to przeważnie ma powyżej 55% tylko pojedyncze sztuki się trafiają poniżej tej granicy. Co do moich sztuk to mógłbym poprawić trochę genetykę tj czyste rasowo lochy bym musiał gdzieś kupić no i własną paszę poprawić bo na mieszance z przewagą owsa to ciężko uzyskać jakieś ciekawe rezultaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter94    11

Ja i większość gospodarzy ze wsi oddaje już ponad 10 lat do Skiby i na współprace i mięsność nie możemy narzekać . Pytałem w zeszłym tygodniu sąsiada to śr. mięsność wyszła mu 58,1 a u mnie 58,6 i jak na razie tak się trzyma dłuższy czas. Cena na ten tydzień to 7,2 + VAT klasa E

Edytowano przez Piter94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angol    0

U mnie cena 5,4 + vat ale dzwonili dziś do mnie od Pini Polonia i na wagę żywą chcą mi za gwarantować 5,7 + vat a jak się wybiją powyżej 56% to 7,6 + vat po uboju. i przyjadą nawet po 20 sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

No i umnie dotarła podwyżka dziś sprzedane po 5+vat, ale poszli na wbc to we wtorek zobaczę ile wyjdzie. Śr waga żywa 135.3kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

zaczynaja sie obnizki w duzycz zakladach

 

 

Zniżki ? :o nie wiem skąd masz te informacje ale u świnki idą w górę i to ostro dzięki Bogu w poniedziałek mam odstawę całego tira po 5.7+wat, Czytając powyższe posty aż się przeraziłem :/

Edytowano przez fergusonki

Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Kolego to nie informacje tylko fakty. Niemcy w dół, u nas podobnie. Narazie 20, 25 gr wbc. W tamtym tygodniu 7,7 za E, w tym 7,5 ciężko wytargować będzie. Te 5,7 to dość dobra cena, ubiegły tydzień do 6,1 za ekstra towar kilka zestawów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

NIe chce się kłócić, ale ja słyszałem od znajomego skupującego żywiec że mam poczekać ze sprzedażą do pon. bo ceny idą w górę i wgl. ze teraz ceny będą rosły :) mówie co słyszałem :)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No troszke Cię znajomy w błąd wprowadził. A co będzie za tydzień, to nie da się przwidzieć. Jeszcze do środy sytuacja wyglądała jak mówisz, a potem niemcy obnizyli i pozamiatane. Nasze zakłady patrzą teraz na ceny u niemca jak na wyrocznie, szczególnie jak chodzi o obniżki, bo przy podwyżkach to nie zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

Paweł ja dziś rozmawiałem z gościem któremu sprzedaje i też nic o obniżkach nie wspominał prawdopodobnie 5,5 dostane

ps. obyś nie okazał się złym prorokiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

I wychodzi na to że miałem rację :) Ceny jak narazie nie spadną a co najważniejsze idą w górę ;) trochę żałuję że wczoraj sprzeedałem po 5,7 bo dziś dzwonił gościu i proponuję 5,8 z tym że za całego tira ;)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

I wychodzi na to że miałem rację :) Ceny jak narazie nie spadną a co najważniejsze idą w górę ;) trochę żałuję że wczoraj sprzeedałem po 5,7 bo dziś dzwonił gościu i proponuję 5,8 z tym że za całego tira ;)

Ja całego tira w ubiegłym tygodniu sprzedałem za 6,05 a w tym jak mówisz proponują 5,8 do 5,9. Może Twój odbiorca nie obniżył bo też za dużo nie dawał, ale ceny maksymalne spadły. Oby więcej nie spadały.Stabilizacja na tym poziomie wskazana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj