Zaloguj się, aby obserwować  
Binladen

Cena trzody chlewnej 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

panowie ale to chyba nie temat o zużyciu paszy na kg masy ciała czy kto za ile produkuje paszę tylko o cenie trzody chlewnej więc proponuję wrócić do tematu. U mnie okoliczne skupy 5-5,1 zł /kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Mnie panowie pasza kosztuje 980 zł tona i jak kogoś wychodzi 1200 to nie wiem czy on złota do niej dosypuje czy co i jak masz dobrą wartościową pasze to przy 3 góra 3,5 kg przyrośnie 1 kg. nie ma że boli.

Święte słowa @Angol a potem wypisują że im się nie opłaca, jak się ma opłacać jak chowają na pszenicach i piernik wie na jakich drogich koncentratach lub premiksach to wtedy barierę 1200zł pęknie bez niczego.

Dzwoniłem tuczniki nadal bez zmian 4,70 netto woj. Podkarpackie.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej9911    22

Angol to ja już wolę paszę droższą np. 1100zł/t i zużyć 2,8kg paszy na 1kg tucznika niż 3,5kg za 980zł.... To tak zwana pozorna oszczędność.

Okoliczna niewielka ubojnia 5,20kg netto.

jaco25 widzisz dzwoniłeś i powiedzieli ci 4,70 netto, może i wyprodukujesz taniej ale to dopiero połowa sukcesu druga połowa sukcesu to dobrze sprzedać. A może po prostu świnie masz nie za ciekawe po swoim karmieniu i dlatego taka słaba cena....

Edytowano przez maciej9911

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

I znowu nie czytasz ze zrozumieniem. W poprzednim poście napisałem że trzymam na owsie i jęczmieniu a nie tylko na owsie. Daję 400kg owsa 500kg jęczmienia i 100kg stronga co nam daję 400kg * 60zł owies, =240zł, 500kg*80zł= 400zł jęczmnień, strog 100kg 78*4 strongi po 25kg=312 zł. Co nam daję 240+400+312=952zł plus 5kg dodatków mineralnych co wychodzi 1000zł. A było by jeszcze taniej tylko bobik mi się skończył do tego teraz cena tucznika jest najniższa od chyba 2 lat, aha i dla jasności jak przywiozę tucznika 120kg czy 145kg tak czy siak mam pierwszą klasę.

 

Niech by moje świnie po 120kg przyrastały 900g (a przyrastają 1000g ale Ty wiesz lepiej) dziennie to przy zjedzonej dziennej dawce 3,5kg*1zł=3,50zł. 900g*5zł daję 4,5zł- 3,50=1zł na każdym dniu chowanym więcej z jednego tucznika. Jeszcze jakieś pytania???

ps. po za tym jest coś takiego jak tablica żywienia trzody i tam jest napisane jaką zawartość ma owies białka s, lizyny,cystyny, tryptofanu i niech sobie ktoś porówna z innymi zbożami...

 

 

Jeśli ten post był do mnie to

U mnie tyle właśnie kosztuję 1t paszy: koszt jęczmienia, owsa, stronga i miesz. min. wychodzi 1000zł, jak nie wierzysz to trudno, przekonywał Ciebie nie będę...

 

Ale o czym tu mówimy. A gdzie olej dla zbilansowania energii? Owies i jęczmień są wyjątkowo ubogie w energie i tu ci braknie ze 2MJ energii żeby pasze zbilansować. A gdzie reszta koncentratu? Taką ilosć to można dawać na samego finiszera powyżej 90 kg a wcześniej?

I prędzej kaktus mi na ręku wyrośnie niż uwierzę że na owsie, jeczmieniu i 10% koncentratu tucznik od 30 do 100 kg będzie ci przyrastał 1 kg dziennie.

I gratuluję wyliczeń w których całkowity koszt utrzymania tucznika to tylko pasza. Nie ma sie co dziwić że niektórym wychodzi 200 zł na czysto na sztuce jak sie tylko pasze liczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej9911    22

lukaczmarek z tego co pamiętam to ty też nie byłeś wyznawcą wysokiej energii w dawce dopóki ci na to uwagi nie zwróciłem :D ale to fakt że sam jęczmień i owies to ubogo energetyczna mieszanka. Pszenicy i chociażby kukurydzy dołożyć(ale pewnie to dla kolegi będzie za drogi komponent), a 10% koncentratu(40białka jeśli się nie mylę) to tyle co nic. Na start od warchlaka musi być 15%. Jestem ciekaw jak długo te świnie naprawdę rosną i blokują miejsce w chlewni... Swoją drogą nieświadomość niektórych rolników aż poraża.... Jakiś czas temu pytałem klienta z jakich zbóż robi paszę odpowiedział że 50% owsa, żyto soja premiks i pytałem czy nie chce oleju żeby podnieść energie a on mi na to: 'po co? przecież owies jest wysokoenergetyczny'.... ręce mi opadły. Chyba pomyliło mu się z wysokokalorycznym od palenia w piecu za czasów gdy się tym paliło. I to rolnik który odstawia rocznie kilkaset tuczników. Po jego wypowiedzi i wypowiedziach niektórych kolegów z tego forum twierdzę że w Polsce jest jeszcze dużo do zrobienia w zakresie poszerzania wiedzy rolniczej i ekonomi(nawet tej podstawowej)....

Edytowano przez maciej9911

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Było o przetrzymaniu świni od 110 kg do 140 to co wy pierdzielicie, czytać nie umiecie czy skleroza? Bynajmniej ja o tym pisałem. Do zbilansowania energii to akurat dodaje kukurydze. Nie mówię też że to jakiś standart, żeby takie wielki sprzedawać, ale teraz np gdy cena rośnie to połowe parti przetrzymam z 10 dni. Na dzień dzisiejszy moge po 5,8 sprzedać więc u mnie tak żle nie jest z jakością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

U nas cena 4.5 bez względu na jakość mięsa, kilo to kilo a kto ma lepsze to pójdzie w klasę E jak ktoś bierze na wbc, a tak to lipa nie opłaca się małymi sprzedawać bo za małe mało kasy. 500 a 700 jest różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Angol to ja już wolę paszę droższą np. 1100zł/t i zużyć 2,8kg paszy na 1kg tucznika niż 3,5kg za 980zł.... To tak zwana pozorna oszczędność.

Okoliczna niewielka ubojnia 5,20kg netto.

jaco25 widzisz dzwoniłeś i powiedzieli ci 4,70 netto, może i wyprodukujesz taniej ale to dopiero połowa sukcesu druga połowa sukcesu to dobrze sprzedać. A może po prostu świnie masz nie za ciekawe po swoim karmieniu i dlatego taka słaba cena....

@maciej9911

Pasza jest dobra zapewniam, tucznikom też niczego nie brakuję po prostu u nas na Podkarpaciu cena jest jaka jest i niestety, nie mam dużej hodowli do ubojni dostarczam 80 tuczników rocznie więc szału nie ma. Tucznik to dla mnie dodatek bardziej jestem zaangażowany w rzepak i pszenice ozimą którą sprzedaję, nie opłaca się przy tej cenie tucznika karmić ich pszenica,paszowe zboża dla uzupełnienia płodozmianu zjadają świnie dodaję bobiku dosyć dużo ale się skończył.

 

lukaczmarek z tego co pamiętam to ty też nie byłeś wyznawcą wysokiej energii w dawce dopóki ci na to uwagi nie zwróciłem :D ale to fakt że sam jęczmień i owies to ubogo energetyczna mieszanka. Pszenicy i chociażby kukurydzy dołożyć(ale pewnie to dla kolegi będzie za drogi komponent), a 10% koncentratu(40białka jeśli się nie mylę) to tyle co nic. Na start od warchlaka musi być 15%. Jestem ciekaw jak długo te świnie naprawdę rosną i blokują miejsce w chlewni... Swoją drogą nieświadomość niektórych rolników aż poraża.... Jakiś czas temu pytałem klienta z jakich zbóż robi paszę odpowiedział że 50% owsa, żyto soja premiks i pytałem czy nie chce oleju żeby podnieść energie a on mi na to: 'po co? przecież owies jest wysokoenergetyczny'.... ręce mi opadły. Chyba pomyliło mu się z wysokokalorycznym od palenia w piecu za czasów gdy się tym paliło. I to rolnik który odstawia rocznie kilkaset tuczników. Po jego wypowiedzi i wypowiedziach niektórych kolegów z tego forum twierdzę że w Polsce jest jeszcze dużo do zrobienia w zakresie poszerzania wiedzy rolniczej i ekonomi(nawet tej podstawowej)....

@maciej9911 jak już @Paweł Wlkp wspomniał mowa była o chowie tucznika o od 120 do 145kg a wtedy to już mu te 10% koncentratu wystarczy a resztę uzupełniam owsem i jęczmieniem,a we wcześniejszych fazach tuczu dodaję bobiku i to nie mało.

 

Ale o czym tu mówimy. A gdzie olej dla zbilansowania energii? Owies i jęczmień są wyjątkowo ubogie w energie i tu ci braknie ze 2MJ energii żeby pasze zbilansować. A gdzie reszta koncentratu? Taką ilosć to można dawać na samego finiszera powyżej 90 kg a wcześniej?

I prędzej kaktus mi na ręku wyrośnie niż uwierzę że na owsie, jeczmieniu i 10% koncentratu tucznik od 30 do 100 kg będzie ci przyrastał 1 kg dziennie.

I gratuluję wyliczeń w których całkowity koszt utrzymania tucznika to tylko pasza. Nie ma sie co dziwić że niektórym wychodzi 200 zł na czysto na sztuce jak sie tylko pasze liczy :)

@lukaczmarek mowa była o odchowie tucznika od 120 do 140 kg czytajcie dobrze posty dokładnie! o wcześniejszej fazie odchowu nie było mowy! we wcześniejszej fazie daję 300kg owsa 500kg jęczmienia 100kg bobiku i 100kg koncentratu.

Edytowano przez jaco25

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k_w    0

powiedzcie mi koledzy gdzie teraz najtansze warchlaki?- Holendry lub Duńczyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dziś 6 sztuk, średnia waga 112kg po 5,40+vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

U nas dzisiaj 5.50 zł + vat. Tendencja wzrostowa, bo na początku poprzedniego tygodnia było 5.20zł + vat.


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

czy zm z ch*jnic ten największy jest wiarygodny w ocenie wbc i ogólnie czy dobrze się współpracuje i czy ważą na wadze u klienta czy tylko w ubojni? Nazwy nie wymieniam ale się domyślicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj