Zaloguj się, aby obserwować  
Binladen

Cena trzody chlewnej 2013

Polecane posty

Tomasz78    1029

maciej uwierz są tacy co do takiej wagi trzymają i mięsność mają oczywiście nie na pyrkach i pokrzywie :P tylko na koncentratach ,ale masz racje ja też trzymam max 120kg i jadą na kiełbaskę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Ja podobnie jak Rolnik1973 też trzymam do 140kg tuczniki, zawsze to 100zł więcej na tuczniku, karmię własną paszą więc te 20-30dni więcej od 120kg do 140kg tak bardzo nie odczuwam. U nas 4,70netto niestety tanizna....


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Dla jasności tucznik w wadzę powyżej 120 kg zjada dobre 3,5 kg paszy dziennie jak nie więcej. Koszt paszy to na dzień dzisiejszy około 1100zł/tonę

Zakładając że 25 dni będzie przyrastał te 20 kg to przez ten okres zje paszy za 96 zł a za 20 kg weźmiesz na dzień dzisiejszy 94 zł wiec zysk jak cholera.

 

@Rolnik1973 I ile świń jesteś w stanie na rzut utrzymać na tej zielonce i ziemniakach? Wiadomo można sobie tak trzymać z 10 sztuk jak się nie ma co robić z wolnym czasem, ale jeśli chce sie na świniach naprawdę zarobić trzymając ilości rzędu 500 czy 1000 sztuk to nie ma nawet o czym mówić.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

luKaczmarek trzymanie na większą wagę o ile znajdzie się kupiec ma sens.Dajmy przykład warchlaka zagranicznego za którego płacimy dużą kasę to przetrzymanie go na wagę wyższą o 20 kg zwiększy dochód o piątą część a i na paszy można za oszczędzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Pasze da się za 1000 zrobić, za duńczyka grubo przez 6 można dzisiaj dostać, rosnie co najmniej kg dziennie więc u każdego inaczej takie kalkulacje wyglądają. Oczywiście ja trzymam na ogół do średniej wagi 125 kg, ale dużo sztuk wtedy ma koło 140 kg. Za leży kto odbiera, jedni do 115 kg na haku chcą, inni 120 więc trzeba się dostosować do odbiorcy żeby jakiś potrąceń nie bylo, bo wtedy to na pewno się nie opłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Ja oddaje tuczniki w wadzę 105 -115 kg. Przy mięsności 58% te 120 kilogramowe potrafia się już na II klasę załapać. Bo widełki na mase po uboju to 60-100kg. A ile paszy mniej idzie :)

 

 

Pobliska mała masarnia (gdzie ja nie oddaję) 5.2 netto. Wzrost o 10 groszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

dzisiaj byl u mnie naganiacz z firmy osadkowski 5.80 za holendra,5,90 netto za dunczyka,-1%.minimum 100szt.

Edytowano przez tedizetor56

Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angol    0

Ja daje tucznika nawet do 150 kg tak mi zakład bierze w 1 to po co mam 115 przy tak drogim prosiaku. Mnie pasza kosztuje 1 zł kilo 3 kilo na kilo przyrostu to prosty rachunek 3 zł utuczenie jednego kilograma żywca razy 5,6 z vat to zostaje mi 2,6 zł na 1 kilu czyli dziennie, To niech mi nikt nie mówi że się nie opłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Dla jasności tucznik w wadzę powyżej 120 kg zjada dobre 3,5 kg paszy dziennie jak nie więcej. Koszt paszy to na dzień dzisiejszy około 1100zł/tonę

Zakładając że 25 dni będzie przyrastał te 20 kg to przez ten okres zje paszy za 96 zł a za 20 kg weźmiesz na dzień dzisiejszy 94 zł wiec zysk jak cholera.

 

@Rolnik1973 I ile świń jesteś w stanie na rzut utrzymać na tej zielonce i ziemniakach? Wiadomo można sobie tak trzymać z 10 sztuk jak się nie ma co robić z wolnym czasem, ale jeśli chce sie na świniach naprawdę zarobić trzymając ilości rzędu 500 czy 1000 sztuk to nie ma nawet o czym mówić.

 

@lukaczmarek jeśli czytałbyś ze zrozumieniem to byś wiedział że chowam na własnej paszy a nie paszy która kosztuję 1100zł, jeśli taki drogi jest jęczmnień i owies to szacun....


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

1 zł u Ciebie kosztuje kilogram paszy ? to jesteś taki jedyny w polsce gratuluje ....


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

 

@lukaczmarek jeśli czytałbyś ze zrozumieniem to byś wiedział że chowam na własnej paszy a nie paszy która kosztuję 1100zł, jeśli taki drogi jest jęczmnień i owies to szacun....

No oczywiście ze na swojej a o jakiej ja mówie. Kupna kosztuje 1200-1300. Oczywiście mówie o odpowiednio zbilansowanej paszy z odpowiednim poziomem białka, energii i reszty mikroelementów, a nie zbożu z dodanym workiem koncentratu, ale jeśli ty uzyskujesz dobre przyrosty świń na owsie to też szacun dla ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Mojej paszy i 1zł nie kosztuje, ziemniak 15gr, trawa tyle co benzyna do kosy, śruty ze 20dkg i naparstek prowitu. Wolę trzymać 50szt i mieć 150zł na sztuce niż 150szt po 50zl na sztuce. Każdy ma swoją teorię i nie ma co dyskutować w tym temacie. Cena bez zmian 4.5+vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Rolnik, przy Twojej skali dobrze kombinujesz, tylko odbiorce zmień. Za takiego ekologicznego tucznika to chociaż cene fermówki powinieneś zaliczyć. 4.5 na dzień dzisiejszy to ktoś Cię normalnie okrada w biały dzień. Mi za duńczyka 5,8 proponują a Tobie za taką ekologie 4,5. Weź popracuj nad odbiorcą, bo to złodziej a nie kupiec. Jak masz taki ekstra towar to byś musiał bezpośrednio klientów w mieście szukać. Pelno jest teraz takich proekologów którzy mają za dużo pieniędzy i chętnie by taką ekologiczną i po 6 zł kupili. Tylko trzeba do nich dotrzeć, udokumentować im jakie twoje świnie szczęśliwe, bezstresowo żyją. Jak masz jakieś miasto w pobliżu to pomyśl, bo może byś mógł hodować jeszcze połowe mniej a mieć większe zyski niż dziś. Tylko na pewno nie łatwo tak odrazu znaleźć takich ludzi, ale stopniowo klient do klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

No oczywiście ze na swojej a o jakiej ja mówie. Kupna kosztuje 1200-1300. Oczywiście mówie o odpowiednio zbilansowanej paszy z odpowiednim poziomem białka, energii i reszty mikroelementów, a nie zbożu z dodanym workiem koncentratu, ale jeśli ty uzyskujesz dobre przyrosty świń na owsie to też szacun dla ciebie.

 

I znowu nie czytasz ze zrozumieniem. W poprzednim poście napisałem że trzymam na owsie i jęczmieniu a nie tylko na owsie. Daję 400kg owsa 500kg jęczmienia i 100kg stronga co nam daję 400kg * 60zł owies, =240zł, 500kg*80zł= 400zł jęczmnień, strog 100kg 78*4 strongi po 25kg=312 zł. Co nam daję 240+400+312=952zł plus 5kg dodatków mineralnych co wychodzi 1000zł. A było by jeszcze taniej tylko bobik mi się skończył do tego teraz cena tucznika jest najniższa od chyba 2 lat, aha i dla jasności jak przywiozę tucznika 120kg czy 145kg tak czy siak mam pierwszą klasę.

 

Niech by moje świnie po 120kg przyrastały 900g (a przyrastają 1000g ale Ty wiesz lepiej) dziennie to przy zjedzonej dziennej dawce 3,5kg*1zł=3,50zł. 900g*5zł daję 4,5zł- 3,50=1zł na każdym dniu chowanym więcej z jednego tucznika. Jeszcze jakieś pytania???

ps. po za tym jest coś takiego jak tablica żywienia trzody i tam jest napisane jaką zawartość ma owies białka s, lizyny,cystyny, tryptofanu i niech sobie ktoś porówna z innymi zbożami...

 

1 zł u Ciebie kosztuje kilogram paszy ? to jesteś taki jedyny w polsce gratuluje ....

Jeśli ten post był do mnie to

U mnie tyle właśnie kosztuję 1t paszy: koszt jęczmienia, owsa, stronga i miesz. min. wychodzi 1000zł, jak nie wierzysz to trudno, przekonywał Ciebie nie będę...

Edytowano przez jaco25

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

To owies dobry dla świń? Teraz wcale nie siałem. A cena 4.5 bo tak w okolicach też i nikt się nie wychyla. A nikt z daleka nie przyjedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej9911    22

Angol tylko 150kg kaban nie zje ci 3kg paszy na 1 kg przyrostu tylko o wiele wiele więcej.... od 120kg zacznie mu się wielkie ssanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

a gdzie koncentrat albo premiksy?

a strong z nutreny to co święty mikołaj czy koncentrat :P , zdaję się że mieszankę mineralną też wyszczególniłem. Proponuje aby dokładnie czytać posty a dopiero potem się wypowiadać.... Po za tym jest jeszcze @PawełWlkp i @Rolnik1973 którzy też potrafią wyprodukować 1t paszy zamykając się w 1000 więc jest nas już 3 :P

 

To owies dobry dla świń? Teraz wcale nie siałem. A cena 4.5 bo tak w okolicach też i nikt się nie wychyla. A nikt z daleka nie przyjedzie.

Jedno łuskowy jest najlepszy może być Celer albo Bingo, dodaję 1/3 do pozostałej paszy we wszystkich przedziałach wiekowych i świnki wcale nim nie gardzą :)


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Dyskusja była o tuczniku 120 kg. Takiemu można zrobić pasze z mieszanki i żyta. Białko ze strączkowych, premiks, dużo włókna żeby nie żarł 5 kilo dziennie i nie obrastał tłuszczem i myśle że koło 900 pare złotych finiszer wyjdzie. Tylko jak pisałem musi być odbiorca który nie będzie nad tymi dużymi sztukami wydziwiał. Zależy jeszcze jakie ceny weźmiemy do kalkulacji. Ja np żyto kupuje po 650 brutto + transport 20 zł, a z firm mi dzwonią z promocją po 750 netto przy zakupie całej łódki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angol    0

Mnie panowie pasza kosztuje 980 zł tona i jak kogoś wychodzi 1200 to nie wiem czy on złota do niej dosypuje czy co i jak masz dobrą wartościową pasze to przy 3 góra 3,5 kg przyrośnie 1 kg. nie ma że boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez mkacper99
      🌾📢 Uwaga rolniku / konsumencie !!! 🚜👨‍🌾

      Polskie rolnictwo jest w dużym kryzysie, problemy dotykają praktycznie wszystkie branże rolnicze.
      ⛔Brak realnej walki z ASF
      ⛔Niskie ceny skupu żywca trzody, bydła itp..
      ⛔Niekontrolowany import kukurydzy oraz zbóż z Ukrainy
      ⛔Podwyżka prądu o 30% z nowym rokiem czy chociażby podniesienie stawki VAT na leki weterynaryjne o 16%
      ⛔Tragicze nowe prawo wodne
      ⛔Problemy sadownicze, warzywnicze, drobiu, bydła
      ⛔Bezskuteczne prawo łowieckie
      ⛔Przepisy azotanowe...

      ⚠️ Jeśli te problemy nie są Ci obojętne...

      📅 7 grudnia, piątek godzina 18:00 na sali OSP w Kakawie Starej 62-872 Godziesze Małe odbędzie się spotkanie dla wszystkich ludzi, którzy chcą się jednoczyć, sprzeciwstawić się fatalnej polityce rolnej dla zwykłych gospodarzy oraz konsumentów, którzy w marketach kupują zagraniczne odpadki. Pan Michał Kołodziejczak organizuje spotkania w całej Polsce i zbiera zwykłych ludzi, którzy chcą działać. Powstaje struktura budowy Agrounii! 👨‍🌾 Razem możemy wszystko!
      Niedługo na polskich niedzielnych stołach zabraknie naszej ojczystej wieprzowiny 🐷
      Odebrali nam handel
      Odebrali nam przetwórstwo
      Odebrali nam kontakt z konsumentem
      Odebrali nam po prostu dostęp do naszego własnego 🇵🇱 rynku
      Minister rolnictwa powiedział, że rolnicy nie potrafią się jednoczyć.. Pokażmy mu naszą siłę !
      Unia Warzywno Ziemniaczana Agrounia
       
      Michał jest zwykłym rolnikiem spod Błaszek! NA TĄ CHWILĘ MAMY JUŻ POTWIERDZONYCH OKOŁO 300 hodowców, którzy będą na spotkaniu!!! Zapraszamy i Ciebie!!! ROLNICTWO TO OSTATNI BASTION POLSKOSCI

    • Przez DanutaHF
      Witam,
      Orientuje się ktoś może, w jakiej cenie mogę sprzedać cielne jałówki HF z dowodem rasy ? 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj