Zaloguj się, aby obserwować  
Binladen

Cena trzody chlewnej 2013

Polecane posty

martinezo    41

4,70 netto, cena z dzisiejszego skupu, południowa wielkopolska

 

@martinezo,powiat leszczyński,a ty do kogo sprzedajesz?

 

ja sprzedaje do PPH Agrofarm - lokalna ubojnia i masarnia, powiat Ostrzeszowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

a u mnie jeden z odbiorców zrobił coś takiego : 105kg-136kg po 4.60+vat , 137kg-147kg po 4.10+vat , powyżej 147kg po 3.60 + vat. Ceny na dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Witam panowie wczoraj był umie kolega i mówił ze dostał ofertę sprzedaży świn do niemieckiego handlarza płaci 6,8+vat za E a zgadnijcie gidze te świnie jada do Pini tyle ze przez niemieckiego handlarza i teraz sie zgodzę z wiadomościami w agrobiznesie ze przyjeżdża lepsze jakościowo mięso za zachodniej granicy bo to z naszych świnek mięso paranoja

W naszym kraju to chyba nic już mnie nie zdziwi. To już Niemcy zauważyli,że u nas można kupić taniej, tylko polskim zakładom się nadal wydaje, że za granicą kupią taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346

Polskie zakłady niestety funkcjonują jak na początku kapitalizmu tzw. bandyckiego kapitalizmu - bez jakiejkolwiek uczciwości wobec swych partnerów biznesowych. Tak partnerów biznesowych, ponieważ my jako dostawcy materiału do ich produkcji partnerami powinnismy być, ale... Liczy się tylko teraz i już, jak najwięcej zarobić, bez względu na skutki długofalowe. Tzw. polskie zakłady kupują drożej za granicą w pełni świadomie.

Mechanizm jest prosty - sztucznie obniża się cenę skupu w kraju, jak najniżej się da. Kupuje się np. 75% potrzebnego towaru po znacznie zaniżonej cenie np. 2 zł. taniej, pozostałe 25% towaru ściąga się od niemca o 1-1,5 zł. drożej niż u nas. ŁAtwo policzyć, że się opłaca przepłacić za granicą, aby obniżyć w kraju... tak działa bandycki kapitalizm.

Zakłady nie myślą długofalowo ... chociaż niewiele ryzykują. Pokupują za bezcen przez kilka miesięcy, jak rolnik się wkur.. i ograniczy hodowlę to rzuca się na 2 miesiące lepszą cenę np. 6,50 zł. I co? Ano znowu się rzucamy na hodowlę, bo dobra cena, tylko że zakłady już planują znaczne obniżki. I tak w kółko...

 

Ja maksymalnie optymalizuję swą hodowlę, liczę wszystko, oszczędzam na wszystkim i pomału dochodzę do ściany, już lepiej się nie da, a opłacalność długoterminowa na granicy +.

Dlatego też stopniowo ograniczam hodowlę i za jakiś czas stanę się kibicem tego rynku. Ponarzekam może, że sąsiad za drogo sprzedaje mi prosiaka na kiełbaskę, krzycząc 4,10/kg.

 

Lubelskie 4,50 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

woj pomorskie powiat kwidzyński "Zakłady Mięsne Kawski".

Ale przed 2 minutami dostałem telefon od taty, i w Subkowach płacą 4,60 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie dziś pojechały po 4,80+vat kujawsko pomorskie powiat wąbrzeski w gore o 10gr


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzisiaj sprzedane po 4,70+vat,ale kupujący mówił,że jakby ktoś pytał to 4,60 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebb1    0

wczoraj sprzedane 58 szt mięsność 58% średnia waga żywa 119kg wybicie 79,5% cena 6.6 z haka

Edytowano przez sebb1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj