Zaloguj się, aby obserwować  
Binladen

Cena trzody chlewnej 2013

Polecane posty

pawelec    89

waga żywa dziś 4.8 +vat, lubelskie, mathias.

my na wbc.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

http://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/program-odbudowy-poglowia-swin-jeszcze-w-styczniu,41117.html

 

co sądzicie o nowym programie rządu, by w ramach kolejnego PROWu wygospodarować kasę na wspieranie poleskiej produkcji prosiąt?

bujda, kiełbasa wyborcza, czy może coś w tym jest? a może znacie jakieś konkretne szczegóły?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

A co da samo wsparcie produkcji prosiąt bez ustalenia ceny minimalnej za tucznika lub kwotowania produkcji żywca???? Wraz z dofinansowaniem zacznie się zwiększenie produkcji trzody a co za tym idzie spadek cen i opłacalności produkcji. jak dla mnie to trochę błędne koło, ale niech wypowiedzą sie inni chętnie poczytam wypowiedzi innych.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Świń mało jak nigdy, cena spadła do poziomu kosztów, a w wielu przypadkach nawet ich nie pokrywa a minister marzy o odbudowie. I co wtedy? A wiadomo co, bedzie więcej trzody to ceny trzeba bedzie obniżyć. Na zboża będzie zbyt to i ceny można będzie jeszcze podnieść. Nasz minister jest wspaniały, a jaki mądry.

Na znajomym skupie cena 4,5 lub 4,6 w zależności od terminu płatności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Tutaj bardziej powinien byc zrobiony krok byśmy dostawali dywidendę ale to jest nie osiągalne. Szkoda że w takim kraju nie ma ani jednej ubojni co należy do rolników, nie ma żadnego przykładu i pomocy jak to zrobić a nawet gdyby rolnicy się zjednoczyli i pobudowali czy przejęcie jakieś by było to i tak molochy najprawdopodobniej by zniszczyły biednych rolników..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

hmm, może odbudowa własnych stad zarodowych to jest jednak jakaś myśl-nie oszukujmy się-da się wyhodować taniej prosiaka o genetyce i zdrowotności zbliżonej-ba, często nawet przekraczającej importowanego duńczyka czy holedra. Nie mam tu na myśl przeskoczenie ich w ogólnym poziomie hodowli, bo do tego się nie umywamy, ale porównując takie przeciętniaki, które stanowią większość przyjeżdzających do nas sztuk do prosiąt polskich, z większej-rodzinnej fermy, to krajowy towar jest bardziej, niż konkurencyjny. Nie jest to tylko moja opinia, a raczej hodowców, z którymi dotąd współpracowaliśmy. Każdy z nich kiedyś zasmakował importu i wracał do krajowych podając za główny powód zdrowotność i koszty zakupu.

 

I właśnie o to chodzi-wzrost naszej produkcji nawet o 20 procent to w skali Europy marny ułamek, który w żaden sposób nie wpłynie na ceny w kraju-rynek jest globalny i tak trzeba myśleć. Po co też nabijać kieszenie pośrednikom i zachodnim farmerom, skoro coś równie dobrego można zrobić samemu. Jeśli jeszcze byłaby możliwośc wyciągnięcia na to, choćby częściowe uniezależnienie, kasy z unii to ja się na to piszę, o ile dadzą jakieś solidne wsparcie i zagwarantują zbyt choć na pierwsze 3-4 lata, czyli mniej więcej tyle ile trwa projekt,

Choć skoro do tej pory nie miałem problemów ze zbytem, to organizując większe partie będzie jeszcze lepiej.

 

EDIT:

Jedyne co mnie przeraża to koszty inwestycji, bo postawić i wyszykować budynek i infrastrukturę na te 150 loch, kupić przyzwoite loszki to trochę mamony potrzeba, nawet bardzo "trochę"...

Edytowano przez ahme999

-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darass86    0

wielkop. okolice gniezna Cena za Zywą 4,6 + VAT a po uboju kla e 6,30 +vat

 

dlaczego takie niskie ceny Bo zachodnie ubojnie znajdujące się w polsce sciągają żywy towar z niemiec kupują bo tam taniej, a u nas tym gównem duszą, niemiecka świnia jest dotowana gdy jest eksportowana przez niemiecki rząd, a po drugie niemcy mają najczęsciej świnie na rusztach i gnojowice sprzedają do biogazowni i tu mają też profit. Gdy by nie sprowadzali świń z zagranicy to by świnie u nas były jak złoto tylko już nas duszą i zduszą bo zostaną nie długo ubojnie duże małych już nie bedzie, a duży tylko bedzie chciał na raz cały samochód od rolnika i mali chodowcy już odpadną kwestia czasu, Podałem przyczyny. tylko jak tu z globalizacją walczyć

Edytowano przez Darass86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Oni sobie chyba jakies jaja robia!!! :(

jutro idzie tir po 5.2


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Proszę Fergusonik całe autko i tez po 5.20 to już nie chodzi czy całe czy nie całe, pośrednik im całe przywiezie. Wiadomo te 10gr można wiecej utargować jak całe autko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

10 groszy na takiej ilosci to durza roznica :)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Ale ile trzeba zainwestowac by mieć cały czas ilosci całosamochodowe po 200sztuk. Budowa chlewnie niestety kosztuje;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Ja dziś sprzedałem po 5+vat ale cena w dół, w następnym tygodniu 4.80 i powiedzieli mi ze przez 2, 3tygodnie cena będzie spadać potem powinna się zatrzymać i na wiosnę juz powinno pomału być w góre ,ale jak będzie to się zobaczy ogólnie na spędzie świń więcej niż przed świętami i dośc spore sztuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam no kurcze szkoda ze nikt zawsze nie u mi przewidzeń ze cena będzie rosła ale spadki owszem z pół rocznym wyprzedzeniem w szczególności handlarze normalnie wróżbita Maciej sie chowa


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzwonię do pośredników,a tu słyszę w odpowiedzi,że narazie świń nie skupują,jedyne wyjście to dać do ubojni i czekać 3 tygodnie za kasą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Obniżki już długo nie potrwają, póki co ciągną z litwy, zaraz rusza handel z rosją i u niemców już powoli do góry idzie tucznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Oby i u nas poszły bo mi kilkanaście sztuk dorasta. W zeszłym tygodniu coś w granicach 5zł było w tym mogą być spadki bo na wschodzie święta może po coś drgnie w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Oby narodowy plan odbudowy macior trafił szlag, bo za 2 lata znowu po 3 zeta będą. U mnie nie wiem po ile bo narazie małe mam to nie pytam by nie psuć sobie nerwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj