akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adam87p    23

koledzy a słyszeliście może coś o dopłacie do bydł???

tak mają być dopłaty do opasów i krów

Proponuje się wsparcie do bydła: – na terenie całego kraju,

– do zwierząt obojga płci (byki i jałówki)

–w dwóch przedziałach wiekowych: 6-8 miesięcy oraz 12 – 24 miesiące,

–od 3-ciej do 50-tej sztuki w gospodarstwie.

Przewidywany zakres wsparcia do bydła:Szacuje się, że wsparciem objętych zostanie ok. 858 tys. sztuk zwierząt (49%krajowego krajowego pogłowia w tym wieku). Planowana kwota przeznaczona na realizację wsparcia w 2015 r.: ok. 119mln EUR.

Prognozowana Prognozowana stawka: ok. 139 EUR/szt EUR/szt.

 

 

Proponuje się wsparcie do krów:

– na terenie całego kraju, – niezależnie od wielkości stada oraz niezależnie od kierunku produkcji (mięsny, mleczny),

–do zwierząt w wieku od 36 miesiąca,

–od 3 -ci je do 50-t je krowy w gospodarstwie.

Przewidywany zakres wsparcia do krów:

Szacuje Szacuje się, że wsparciem wsparciem objętych zostanie zostanie ok. 1 861 tys. sztuk zwierząt (80% pogłowia krów w tym wieku).

Planowana kwota przeznaczona na realizację wsparcia w 2015 r.: ok. 206 mln EUR.

Prognozowana stawka: ok. 110 EUR/szt. Możliwość skorzystania ze wsparcia do krów w ramach PROW:

Wsparcie Wsparcie dla określonych w Programie Programie ras zagrożonych wyginięciem, objętych programem programem ochrony ochrony zasobów genetycznych. Stawka płatności wynosi: 1600 PLN/szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No już to widzę PSLowska kiełbasa wyborcza :P ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVBOL    0

U mnie to w ogole wyszly jaja z WBC od biernackiego. Nie dosc ze kazda glodna sztuka stracila przez dojazd do ubojni 35kg to jeszcze 90% Belg wybil mi sie tylko nieco lepiej niz przecietne HF. Klasa wysoka ale co z tego jak % malo. A wizualnie to to byl taki byk ze ledwo w uliczke sie miescil,same miesnie i mieso, kłąb szeroki jak stół. Interweniowalem z firmie Biernacki ale tam kazdy mowi ze to nie jego dzial, albo zajmie sie sprawą i cisza... Rece opadaja na takie matactwo.

Edytowano przez DEVBOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Darkpanter chcąc wyliczyć wagę żywa nie powinieneś odliczac az 7% na okarmienie. Raz ze na moje oko trochę zanizaja wagę na zkladzie a dwa to to ze po kilku godzinach w samochodzie byk się wyprozni ze 20 kg. Myślę że odliczajac max 3 % będzie najbardziej obiektywne w tym wypadku. Tez kiedyś tak liczylem jak Ty ale to ni bylo obiektywne.

Może i masz rację to wyjdzie i tak jakieś 7,8 zł za kg hf co jest na ten czas bardzo dobrym wynikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wizja tych dopłat cieszy,tylko ciekawe czy po wprowadzeniu tego zakłady nie owalą ceny.

 

I zamiast zysku będziemy mieli tylko kupe papierów do wypelniania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

To będzie zależało od nas samych rolników.Jeśli na wieść o tych dopłatach znowu zaczniemy masowo kupować do odchowu wszystko co ma 4 nogi ogon i rogi to zakłady pokażą nam że i za 4 pln można skupowac bydło i nikt im tego nie zabroni.Podobnie jest teraz,na skup jadą byki z cieląt zakupionych podczas gdy byki były po 8 pln i każdym myślał że dzięki bykom zostanie milionerem.I tym sposobem export polskich cieląt zmalał o jakieś 10% przy wzroście importu cieląt żywych tez o jakieś 10% więc mamy jakąś 20 % nadwyżkę bydła.A prawidła ekonomi mówią że 10% nadwyżka towaru powoduje 30% spadek ceny.Więc mamy co chcieliśmy.Ale jak to mówią "przez ręce do głowy".

A tak wogóle to na razie nie brał bym pod uwagę tych dopłat o których mowa wyżej.

Miałem wczoraj okazję rozmawiać z przedstawicielem izb rolniczych i mowy o dopłatach do produkcji w takiej formie jak ktoś wyżej przedstawił nie mam mowy.

Edytowano przez kuzaj63
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam87p    23

Płatności związane z produkcją (10)

Szacunkowy podział koperty w ramach płatności związanych z produkcją

Sektor Jedn Ilość objęta wsparciem Stawka [EUR/szt., EUR/ha] Koperta [tys. EUR] % całej koperty na płatności związane % koperty krajowej

Bydło szt. 858 000 139 119 475 23,57 3,54

Krowy szt. 1 860 903 110 205 540 40,56 6,08

Owce szt. 151 719 30 4 552 0,90 0,13

Kozy szt. 30 892 15 463 0,09 0,01

Rośliny wysokobiałkowe ha 207 000 326 67 572 13,33 2,00

Chmiel ha 2 291 480 1 100 0,22 0,03

Skrobia ha 25 000 373 9 330 1,84 0,28

Buraki cukrowe ha 217 000 366 79 422 15,67 2,35

Pomidory ha 7 500 300 2 250 0,44 0,07

Owoce miękkie ha 73 500 230 16 905 3,34 0,50

Len i konopie ha 960 189 181,44 0,04 0,01

RAZEM x x 506 791 100,00 15,00

sa to oficjalne propozycje ministerstwa rolnictwa

dane mozecie znalezc na stronach ARimr lub ministerstwa rolnictwa

stawki mogą pewnie niewiele ulec zmianom bo konsultacje trwają do 11 lipca

sorki za zbaczanie z tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Jałówka 556kg czerwona 6.40zł. A było tak spotkałem wuja i mówi że ma ktoś po jałówkę do niego przyjechać,to ja mówię dawaj zważymy na mojej wadzę żeby cię nie oszukali. Na mojej 550kg za 3dni na wadzę handlarza z okolic Żelechowa 496kg. Wujo mówi jałówka do obory a jeden z handlarzy ty to musiała ta waga zrobić to co ostatnio dawaj jeszcze raz zważymy. Co się okazało dobyło jej 60kg w 3 minuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

poszukuje dobrego skupu bydla w woj podlaskim. Możecie mi kogos polecic?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

marzenie każdego rolnika sprzedać byka za ponad 7500 zł ;D jeszcze jeśli urósł by do tej wagi w wieku max 24 było by super

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

marzenie każdego rolnika sprzedać byka za ponad 7500 zł ;D jeszcze jeśli urósł by do tej wagi w wieku max 24 było by super

Jak ty to wyliczyłeś ???


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

sprzedawał ktoś może bydło do Szewczyńskiego? Jakie spostrzeżenia macie?

woj. Kuj-Pom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter94    11

Skiba- ceny WBC

 

byki- kl O 11,20, kl R 11,60, kl U 11,90, kl E 12,20

jałówki- kl O 11, kl R 11,20

krowy- kl O 10

 

ceny netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś za jałówki mm płacił na skupie 7 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

–w dwóch przedziałach wiekowych: 6-8 miesięcy oraz 12 – 24 miesiące,

 

 

Może ktoś mi wyjasnić jak rozumieć 6-8 miesięcy, bo 12-24 miesiące to rozumiem dany rocznik sie łapie na dany rok, czy dany dzień.

Co bedzie jesli bedzie miał na dany dzien 5 mies lub 9 mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    199

Jałówka 556kg czerwona 6.40zł. A było tak spotkałem wuja i mówi że ma ktoś po jałówkę do niego przyjechać,to ja mówię dawaj zważymy na mojej wadzę żeby cię nie oszukali. Na mojej 550kg za 3dni na wadzę handlarza z okolic Żelechowa 496kg. Wujo mówi jałówka do obory a jeden z handlarzy ty to musiała ta waga zrobić to co ostatnio dawaj jeszcze raz zważymy. Co się okazało dobyło jej 60kg w 3 minuty.

Kolego ja miałem tak samo. tylko zważyłem byki tydzień przed sprzedarzą .A za tydzień brakło też ok 50 kg na sztuce. to pojechałem na całościową i tam wytarowałem sam a potem ważenie każdego bysia osobno.to na 5 szt -235kg było by w d*pe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

HF 640kg 6.70 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj