Skocz do zawartości
akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marijusz    29

ubojnia artus Maciejowice, ktoś z nimi handlował? dają 7,3 netto za mieszance 6% potracenia i platnosc gotowka

Jakis naganiacz z tej ubojni dzwoni do mnie trzeci tydzien i mowi ze dzis szef bedzie do nie dzwonil i omawial szczegoly ale jakos szef nie moze sie do mnie dodzwonic he ale w tej cenie mozna by było pohandlowac A u ciebie (szef ) byl czy tez ma dzwonic ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    85

Jak na SM to wybicie całkowicie realne

tylko że przy cenie 12zł i wybiciu 57% w przeliczeniu na żywą wychodzi 6.84. A za mieszance R klasa płacili wczoraj na żywo 7.10zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadzio    4

Ubojnia Józan spod Częstochowy na ten tydzień klasa o 11,60+ vat, klasa R 12,40 + vat , na żywą 7,00+ vat za mieszańce. Na przyszły tydzień zapowiada obniżki bo mu nowe cenniki z Włoch na półtusze przysłali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

chudy123    2
Napisano (edytowany)

Jeszcze trochę to szkoda trzymać tego bydła.

Edytowano przez milanreal1
caps lock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszwlkp    35

Ogólnie to ten Biernacki daje cenę jaką chcę, tu 7.2 tam 7 czy to zależy od regionu czy od czego? U mnie był dzisiaj przedstawiciel i zaproponował tylko 6.8 za mm i gadka taka że byki ładne ale cenę dyktuje rynek a na rynku innej ceny nie ma.

chyba tez zależy jak daleko jadą po te byki, ile sztuk itd bo mi tez mówił że 6,8 zł to max i że na wbc lepiej kilka groszy powinno być. Inni dookoła płacą jeszcze mniej wiec co zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    12
Napisano (edytowany)

damian 40000 przy cenie 12 zł i wybiciu 57% w przeliczeniu na żywo wychodzi 7,30 a nie 6,84 bo 12zł jest ceną netto po za tym jest to cena klasy O, klasa R kosztuje 12,40 i przy takim wyboju na żywo wychodzi 7,56 nawet przy wybiciu 55% wyjdzie 7,30 i już masz skąd sie wzieło 7,10 na skupie za klase R a swoją drogą ciekawe ile by dali za klase O też 7,10? tak że kolego jak sie zabiera głos to trzeba mieć troche pojęcia w temacie

 

daje taka propozycje za 50 sztuk zbieraniny mieszancow roznego kalibru.

 

piszesz totalne bzdury niema takiej opcji żeby płacił 12,40 za zbieranine tyle może dać za klase R 260 kg mięsa ale nigdy za klase O czy P .różnica ceny między klasą R a O jest 80gr a klasą R a P 1,50 tolerancja 20 gr w zależności od zakładu. i chcesz powiedzieć ze za wszystkie klasy płaci jednakowo tylko dla tego że jest duża ilość ,weź zejdź na ziemie i nie siej popeliny ,nie trzeba być mocno rozgarniętym żeby zadzwonić do kilku zakładów i zapytać czy to realne (dzięki za zwrócenie uwagi ,faktycznie napisałem dwa razy różnice między klasą R a O teraz jest dobrze) dodam jeszcze dla nie zorientowanych że jeżeli nie ma 260 kg mięsa jest o 50 gr taniej ,niektóre zakłady chcą 280 kg poniżej tej wagi też jest taniej

Edytowano przez slawek2301

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszwlkp    35

Dokładnie tak jest wystarczy podzwonić i się wie na czym sie stoi.

Literówka Ci sie tylko wkradła "R a O 1,50 "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    17

przeciez 12.40 za R placi po sklasyfikowaniu. jeszcze nikt nie zaplacil za mieso przed ubojem, wazeniem i klasyfikacja. nikt mu nie zagwarantowal ze wszystkie wybija sie w tej klasie a jedynie cene za dana klase. czyli np o 20gr wiecej na kazdej klasie wedlug cennika glownego z racji na ilosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie moim zdaniem jest to możliwe, że doszło do takiego uzgodnienia jak ktoś daje taką propozycję na pewno oglądał te byki i widział gabaryty i umięśnienie i pewnie ten co propozycję złożył się nie oszuka a urobi rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    114

JESZCZE TROCHE TO SZKODA TRZYMAC TEGO BYDLA

 

Ja już od dawna uważam że już szkoda trzymać, zysk na rok wychodzi jakieś 500 zł/szt. może trochę lepiej. Teraz się rozpytywałem po znajomych to podawali mi za hf 6-6,4 zł/kg a za mięsnego max 7,3 zł/kg ale musi już być lux byk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mindel24    4
Napisano (edytowany)

jak nie ruszy ubój rytualny to likwiduje bydło tak jak zrobiłem to ze świńmi! za mm dostałem 6,80 870kg, za jałówkę mm i hf że niby kałdoniaste (o co chodzi?) 5,80!!!! przy wadze byka 970kg 24miesiace.poszły do łuniewskich.czekam 3 miesiace na ubój rytualny nie będe robił na innych.

Edytowano przez milanreal1
orty
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    29

damian 40000 przy cenie 12 zł i wybiciu 57% w przeliczeniu na żywo wychodzi 7,30 a nie 6,84 bo 12zł jest ceną netto po za tym jest to cena klasy O, klasa R kosztuje 12,40 i przy takim wyboju na żywo wychodzi 7,56 nawet przy wybiciu 55% wyjdzie 7,30 i już masz skąd sie wzieło 7,10 na skupie za klase R a swoją drogą ciekawe ile by dali za klase O też 7,10? tak że kolego jak sie zabiera głos to trzeba mieć troche pojęcia w temacie

 

 

 

piszesz totalne bzdury niema takiej opcji żeby płacił 12,40 za zbieranine tyle może dać za klase R 260 kg mięsa ale nigdy za klase O czy P .różnica ceny między klasą R a O jest 80gr a klasą R a O 1,50 tolerancja 20 gr w zależności od zakładu. i chcesz powiedzieć ze za wszystkie klasy płaci jednakowo tylko dla tego że jest duża ilość ,weź zejdź na ziemie i nie siej popeliny ,nie trzeba być mocno rozgarniętym żeby zadzwonić do kilku zakładów i zapytać czy to realne

Koledze wydaje sie ze pozjadał wszystkie rozumy I byc moze jest najmądrzejszy ale u siebie w wiosce A rzeczywistosc wyglada tak ze nie trzeba tegiego byka aby dał 260 kg miesa (chociaz teraz wszyscy chca 300 kg i wiecej ) Trudniej jest z uzyskaniem klasy R Kolega Skup pisze ze ma 50 sztuki i dzieki tej ilosci moze miez cene kilka procent wyzsza Wiem na swoim przykladzie Mialem 14 sztuk to z proponowanej ceny 7,2 zl kierownik skupu zrobił 7,8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    12

marijusz nie wiem czy jestem najmądrzejszy ,myśle że ty jesteś o wiele bardziej rozgarnięty ode mnie ,tylko wiesz co ? chciał bym zobaczyć rozliczenie z tych pięćdziesięciu sztuk ciekawe komu by szczęka opadła ze zdziwienia .a co do twoich sztuk to na pewno nie dali ci ceny wyższej o 60gr za byki przeciętniaki ,podejrzewam że te 7,20 to było przez telefon albo naganiacz ci tyle powiedział a kierownik jak zobaczył że jest dobry towar to ci podniósł do normalnej ceny jaką byli warte ale na pewno nie zależało to od ilości, no może z 10gr za ilość ,kase dostałeś za jakość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i poco tak się szczuć w dzisiejszych czasach jest wszystko możliwe pamiętajcie że ci co kupują nie robią tego od dziś rozliczają się na WBC i pamiętajcie, że oprócz klas P,O,R są jeszcze U i E chociaż E czyli doskonała jest prawie niemożliwa ale może się zdarza. Więc jak ktoś widzi byka to wie ile może on wydać mięsa i w jakiej klasie zostanie sklasyfikowany + jeszcze do tego prowizja wynikająca z umowy między zakładem a handlarzem minimum 3% do ceny za WBC.

Załóżmy, że cena na wagę żywa wynosi 7,4zł brutto a na WBC za klasę R 12,1zł netto

dajmy na to, ze byk waży 700kg na żywą po odjęciu 7% zrzutki daje nam 651kg x 7,4 zł = 4817,4 zł brutto

byk dobry mięsny wyda przeciętnie 61% mięsa czyli:

651 x 61% = 397 kg mięsa

więc 12,1 x 3% = 12,46 zł netto

397 kg x 12,46 zł =4946,62 zł netto + vat 7% = 5292,88 brutto

5292,88 zł / 651kg = 8,13 zł brutto

8,13 zł - 7,4 = 0,73 zł różnicy na wadze żywej przy założeniu że będzie R a jak handlarz daje więcej znaczy, że zakłada że może dostanie U czyli jeszcze więcej i może byk wyda więcej mięsa niż 61% mięsa

Tak wiem zaraz będą posty, że byki nie wydaja tyle mięsa, że źle liczę itp. może i rolnikom nie wydają a dla handlarza wydadzą taka jest rzeczywistość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    84

oglądaliście na BBC Knowledge- Jimmy i gigantyczny supermarket ? w jednym z odcinków było o tym że w wielkiej brytani co roku utylizuje się, w sensie zabija i spala kilka albo kilkanaście tysięcy cieląt(byczków) ras mlecznych bo nie opłaca ich się hodować. co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    12

No i poco tak się szczuć w dzisiejszych czasach jest wszystko możliwe pamiętajcie że ci co kupują nie robią tego od dziś rozliczają się na WBC i pamiętajcie, że oprócz klas P,O,R są jeszcze U i E chociaż E czyli doskonała jest prawie niemożliwa ale może się zdarza. Więc jak ktoś widzi byka to wie ile może on wydać mięsa i w jakiej klasie zostanie sklasyfikowany + jeszcze do tego prowizja wynikająca z umowy między zakładem a handlarzem minimum 3% do ceny za WBC.

Załóżmy, że cena na wagę żywa wynosi 7,4zł brutto a na WBC za klasę R 12,1zł netto

dajmy na to, ze byk waży 700kg na żywą po odjęciu 7% zrzutki daje nam 651kg x 7,4 zł = 4817,4 zł brutto

byk dobry mięsny wyda przeciętnie 61% mięsa czyli:

651 x 61% = 397 kg mięsa

więc 12,1 x 3% = 12,46 zł netto

397 kg x 12,46 zł =4946,62 zł netto + vat 7% = 5292,88 brutto

5292,88 zł / 651kg = 8,13 zł brutto

8,13 zł - 7,4 = 0,73 zł różnicy na wadze żywej przy założeniu że będzie R a jak handlarz daje więcej znaczy, że zakłada że może dostanie U czyli jeszcze więcej i może byk wyda więcej mięsa niż 61% mięsa

Tak wiem zaraz będą posty, że byki nie wydaja tyle mięsa, że źle liczę itp. może i rolnikom nie wydają a dla handlarza wydadzą taka jest rzeczywistość

 

masz racje tylko żeby był taki wybój jak piszesz muszą być same ekstra i bez brzucha ,nawet gdyby były byki super a brzuchate zapomnij o wyboju. idę o zakład że średnia z tylu sztuk wyjdzie 55 max 57% i jest pozamiatane ,jeżeli te byki pójdą na WBC chętnie zobacze rozliczenie zobaczymy kto miał rację .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały czas powtarzam, że ci co kupują to widzą bydło i widzi czy są brzuchate czy nie jak jest brzuchaty to na pewno też nie dostaniesz na żywą najwyższej ceny handlarz się nie da oszukać przy dużym przerobie bydła jak zobaczy to widzi ile może on wydać mięsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    29

oglądaliście na BBC Knowledge- Jimmy i gigantyczny supermarket ? w jednym z odcinków było o tym że w wielkiej brytani co roku utylizuje się, w sensie zabija i spala kilka albo kilkanaście tysięcy cieląt(byczków) ras mlecznych bo nie opłaca ich się hodować. co wy na to?

filantrop nie trzeba wielkiej brytani !!w sasiedniej wiosce gosc ktory mia HFki po wycieleniu jesli krowa miala byczka i nie sprzedal go w ciagu trzech dni za symboliczna kwote ( 100-150zl )podcinal gardlo i karmił psy W prawdzie bylo to z 6 lat wstecz

 

marijusz nie wiem czy jestem najmądrzejszy ,myśle że ty jesteś o wiele bardziej rozgarnięty ode mnie ,tylko wiesz co ? chciał bym zobaczyć rozliczenie z tych pięćdziesięciu sztuk ciekawe komu by szczęka opadła ze zdziwienia .a co do twoich sztuk to na pewno nie dali ci ceny wyższej o 60gr za byki przeciętniaki ,podejrzewam że te 7,20 to było przez telefon albo naganiacz ci tyle powiedział a kierownik jak zobaczył że jest dobry towar to ci podniósł do normalnej ceny jaką byli warte ale na pewno nie zależało to od ilości, no może z 10gr za ilość ,kase dostałeś za jakość

Sławek w moim przypadku bylo tak ze klasyfikator przyjechal i pokazał mi cennik ktory jego obowiazywał Zaproponowal mi max z cennika Poniewaz dla mnie była to za niska cena zadzwonil do kierownika powiedzial ze towar dobry kierownik uwzglednil ze sprzedaje im sporo bydla podparzył wybojowosc bydla ktore sprzedawalem wczesniej i wprawdzie nie przystał na moja cene 8 zł ale jednak sporo mi podniosl Mysle ze jeszcze z kims sie konsultowal bo dzwonil do mnie trzy razy zanim stanelo na 7,8 zl A teraz ten sam klasyfikator byl obejrzal i mial zdac relacje dla kierownika Ale byczki najwyrazniej nie spodobaly mu sie bo propozycja kierownika wygladala nastepujaco;

2 byki x8

1 byk 7,5

14x7

A lokalny posrednik zaproponowal w numer 7.5 zl czyli wyslo by duzo wiecej niz w ubojni i gdzie tu sens i logika ???? Ubojni sie nie oplaci a posrednikowi sie oplaci Dodam ze i jeden i drugi rozlicza wg mojej wagi lub wazymy na dwóch wagach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    55

bo posrednik odstawia miesięcznie ktrórąś setke sztuk i on dostanie lepszą cene

tak samo jak kupujesz jakieś materiały np budowlane bardziej opłaca się kupić u pośrednika (nawet na cały dom np cegłe) niż w fabryce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    9

podobno byki od poniedziałku 6,5 za ładnego mieszańca

a ładna jałówka nawet 7 , co sie dzieje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×