Skocz do zawartości
akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Ale skoro mieli na reklamę emitowaną przed agrobiznesem swego czasu to chyba nie jest źle z ich wypłacalnością. Przecież taka reklama to kosztuje sporo kasy....

damian40000    85

u nich to nigdy nic nie wiadomo. Nie mam pojęcia czym się kierują przy wypłatach jeden dostanie gotówką jeden za 2 tygodnie jeden za miesiąc a jeden za pół roku. A jak gadać z tymi co faktury piszą to nic nie wiedzą o tym że zakład nie wypłaca w terminie.

TomekRolM    1

Ja myślę, że na razie cena będzie powoli wzrastała jeśli wprowadzą zezwolenie na obój rytualny to cena szybko podskoczy a jeśli nie no to obserwując już kilka lat (w mojej okolicy) sytuacje na skupach bydła to cena w kwietniu maju spadnie i będzie się utrzymywać na niskim poziomie aż do jesieni.Ale prognozy jak to prognozy cczęsto się nie realizują.

Wiadomość z agroFakt.pl

nikolajjj    54

Ale skoro mieli na reklamę emitowaną przed agrobiznesem swego czasu to chyba nie jest źle z ich wypłacalnością. Przecież taka reklama to kosztuje sporo kasy....

I właśnie w tedy jak mieli tą reklamę przed Agrobiznasem, to nam pieniędzy nie wypłacili (240 tyś). I dopiero po interwencji do KRD i policji przesłali pieniądze. A mąż był u nich na miejscu, to dyrektor finansowy podpisał zobowiązanie, że pieniądze wpłacą - i tak nie wypłacili.

Ale to nie temat o tym.

Jest na AF temat o nieuczciwych ubojniach i tam są opisane ich przekręty.

To było w zeszłym roku, może teraz już płacą w terminie.

jozmi    0

jozmi a jak z wypłacaniem kasy u Biernackich?

w dniu zakupu 80% przelali na konto a pozostałe 20% z kilku dniowym poślizgiem po terminie 14 dniowym z tego co słyszę w moim rejonie płacą do 30 dni

nikolajjj    54

I poszły...30 szt mięsnych, 21-23 miesiące, 8 + vat, wzięły Mokobody.

Pieniądze już na koncie.

renovoltage    72

@Nikolajjj

Mieszańce mięsne czy czystorasowe?

Odnośnie ludzi którzy kiedyś mieli już problemy uregulowaniem zapłaty to najlepeij unikać bo tylko raz zakład ugłosi upadłość i pieniędzy się nie odzyska bo właściciel nic na siebie miec nie będzie już , jest nietykalny i się śmieje w majestacie prawa.

Chyba że kasa na rączkę to wtedy można jeszcze z kims takim handel prowadzić.

szwagier24    5

Ja myślę, że na razie cena będzie powoli wzrastała jeśli wprowadzą zezwolenie na obój rytualny to cena szybko podskoczy a jeśli nie no to obserwując już kilka lat (w mojej okolicy) sytuacje na skupach bydła to cena w kwietniu maju spadnie i będzie się utrzymywać na niskim poziomie aż do jesieni.Ale prognozy jak to prognozy cczęsto się nie realizują.

na jakiej podstawie zakładasz ze do kwietnia cena będzie wzrastać , następni spadnie?

Dzisiaj dzwoniłęm do firmy MiPol to jest ubojnia z okolic starego sącza i ceny u nich kształtują sie niezmiennie od x czasu

byki od 5.50-7.50 brutto

jałowki od 4.50-6.50 brutto

nikolajjj    54

renovoltage

większość czyste simy, kilka mieszańców z BBB, charolais, herefordem

Dlatego w tym roku nawet nie rozmawialiśmy z ludźmi od Biernackich.

TomekRolM    1
Napisano (edytowany)

na jakiej podstawie zakładasz ze do kwietnia cena będzie wzrastać , następni spadnie?

Wywnioskowałem to z obserwacji sytuacji panujących na okolicznych skupach w upływie kilku lat. Nie wiem dlaczego ale zawsze jak się ociepla to przynajmniej w mojej okolicy cena przeważnie spada a wraz z ochłodzeniem cena wzrasta. A cena teraz z tego co tu można przeczytać i z tego co oferują kupujący cena teraz wzrasta.

Ale być może tak nie będzie, że cena dalej będzie wzrastać a potem spadnie.

Edytowano przez TomekRolM

damian40000    85

dzisiaj sprzedane 2 byki 50%lm. Czerwony ładnej budowy 780kg 8zł+vat i czarny średniej budowy 790kg 7.8zł+vat. Potrącenie 8%. Przelew 14 dni. Pojechały do Biernackich.

kp38    8

A gdzie tam jest napisne że to + vat

Pisze wyraznie że cena netto :)

gucik131    7

to dostałeś jak 7.8 plus vat. nie dal bym na byka 8% strączki. chyba że się go wiadrami poi i ze 3 wiadra wypił. u mnie jak przyjedzie z samego rana to 5% strączki jak później to 6% byki na poidłach. na ten czas u mnie po 7.7 plus vat

damian40000    85

u mnie byki są pojone z węża. Do sprzedania karmione normalnie + 40l ciepłej wody na odjazd tak że nie czuje się pokrzywdzony tymi 8%.

jarecki7    13

Damian jeśli to były niezłe byki MM to jak mogłeś je oddać przy 8% skitki. 6% to jest standart za byka HF

damian40000    85

u nas standard to 8%byk 9%krowa. Na głodnego 1%mniej. Są kupcy co dają 6% ale cena 1zł niższa.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.