Skocz do zawartości
akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Patryk1222    24

byczki już pojechaly po 7.7 brutto srednio ważyły po 750kg (jedna sztuka była slaba około 600kg;>) wszystko do zm biernacki bezpośrednio ;P

gryli319    1

widać że ceny cały czas sie lekko podnoszą obecnie cena za byka 8zł+vat nie jest niczym dziwnym ale każdy wie o jakich bykach piszę.

ale obecnie tendencja nadal powinna być wzrostowa bo u każdego na podwórku jest zawiane i nikt bydła nie sprzedaje .Zawsze u mnie na wsi tygodniowo przewineło się ok 10 samochodów a w tym tygodniu zaledwie jeden.

Także nie ma co narzekać jeszcze pare miesięcy temu za hf-y dawali lekko ponad 6zł.

Kupię byczki w wadze 150-250kg , PISAĆ!!!

Szu15000    152

Hf 7.02zl jerseyj 6.45 brutto cena ;) okolice Leszna woj wlkp.

Edytowano przez Szu15000

Wiadomość z agroFakt.pl

ZUCH1234    72

Drodzy AF orientuje się ktoś po ile chodzą krówki hf bo mam do sprzedania taka ok 730 kg będzie miała jakieś dwa tyg temu sprzedałem trochę większą po 5 zł za kg

Andr3w    48

Dzisiaj sprzedalem byka- z przymusu ( połamane kilka żeber) na WBC (jak przyjdzie rozliczenie to napisze jak sie wybil) na zywą mial 454 kg 11 miesiecy dokladnie. U mnie 9 msc kupiony w wadze okolo 80 kg

kojot2385    38

Koledzy z zachodniej Wielkopolski. Gdzie sprzedajecie swoje bydło w dobrej cenie ? Zawsze oddawałem do "Blutex" Kaszczor tyle że cena u nich nie powala, no ale chociaż uczciwie ważą ...

Witam mam do odstawienia byczka waga około 600kg rasa mieszana i nie wiem czy go już sprzedawac czy jeszcze potrzymac max do marca, jak myślicie po ile mogę za niego wziąć i czy cos zdrozeja czy ta cena się utrzyma. Jestem z Sochaczewa woj. mazowieckie

Z góry dziekuje.

marb80    2

Patryk1222 -"byczki już pojechaly po 7.7 brutto srednio ważyły po 750kg (jedna sztuka była slaba około 600kg;>) wszystko do zm biernacki bezpośrednio'

Kasa na ręke?

Edytowano przez marb80

pedro83    0

juz wiecej niechcieli dołożyć ale obniżyli z 6 na 5% na "bród" i byczki poszły srednio ważyły 743kg tak wiec o dużo sie nie pomyliłem :) aha zm biernacki je brał

slawek1m    1

jak to jest z tym "bródem" u mnie odciągają 8% - (woj. łódzkie)?

jak to jest z tym "bródem" u mnie odciągają 8% - (woj. łódzkie)? Jest na to jakaś norma czy każdy pośrednik robi jak chce?

Edytowano przez slawek1m

szaman1    38

Bydło Charolaise 100% sprzedam 12 sztuk 20-22 msc.

Dzwoniłeś gdzieś? Jak tak to ile proponują, bo sam mam na sprzedanie 17 charolaise

gryli319    1

zależy od handlarza , ale najczęściej od bydła.im więcej ma na sobie mięsa tym powinno być mniej skitki.

jeśli np handlarz przyjedzie rano np o 9 to ci też odetnie więcej niż jak by przyjechał po południu.

no jeżeli masz bydło z luzu to 8% jest nie do przyjęcia.

U mnie jak przyjechał o godzinie 16 a byk dostaje kolacje o 16.30 to dał jeszcze mniej strączki. tu właśnie miałem taki jedyny przypadek w gospodarstwie mojego ojca gdzie handlarz zabrał 4% na brutt.Także nie słyszałem aby ktoś dostał jeszcze mniej.To był niby simental ale budowa to zwykły hf.

Kupię byczki w wadze 150-250kg , PISAĆ!!!

slawek1m    1

u mnie niezależnie kiedy odbierają bydło zawsze 8% odtrącają - widzę, że chyba najwięcej na forum

Ogólnie u nas jest tak przyjęte:

krowa - 9%

byk 8%

świnia 3%

bluecows1    10

to rypią was na strączce

u mnie krowa 7% a z młodzieży co najwyżej 5 %

znam ubojnie co z młodego wogóle nie bierze zrzutki

slawek1m    1
Napisano (edytowany)

szkoda że to nie jest regulowane przepisami żeby była jednakowo w całym kraju

Edytowano przez slawek1m

jarecki7    13

Sam wybierasz czy ci pasuje taki czy inny % skitki. Można przecież sprzedać bez skitki na WBC. Okolice Łomży byki 6% krowy z reguły 7% ale u słabszych sztuk słyszałem i o 8%

oktawia1988    8

Jak to jest, gdy gotowke dostajecie na reke? (napewno super uczucie :D ) czy wowczas dostajecie fakure albo jakis kwit ?

slawek1m    1

U mnie kasa zawsze na konto - od dłuższego czasu sprzedaję jednemu pośrednikowi i jestem zadowolony.

A co do wyboru skitki to z tego co wiem wszyscy pośrednicy potrącają tyle samo.

Na wbc nigdy nie sprzedawałem wiec nie wiem jak do tego podejść.

jak myślicie - wołowina pójdzie w górę?

jozmi    0

Koledzy z zachodniej Wielkopolski. Gdzie sprzedajecie swoje bydło w dobrej cenie ? Zawsze oddawałem do "Blutex" Kaszczor tyle że cena u nich nie powala, no ale chociaż uczciwie ważą ...

tez zawsze do nich oddawałem ale ostatnio sprzedałem Biernackiemu różnica około 50 gr na kg netto na plus. A co do wagi to od kiedy mam swoją wagę i kamerę przy wyjściu bydła z obory tam gdzie ważą na aucie to się trochę boją jeden nawet zrezygnował z zakupu chociaż dawał najlepszą cenę (oczywiście informuję ich że mam monitoring gospodarstwa:))

nikolajjj    54

W zeszłym roku u Biernackich ciężko było z wypłacalnością. Może już wyszli z dołka.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez Mariusz_836
      Sprzedam jałówkę rasy mieszana miesna (matka simentaler)wiek 18 miesięcy

• Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez Mateusz2121
      Witam serdecznie chciałbym sie dowiedzieć ile utrzymałbym sztuk bydła opasowego mam 10 ha III kl 4 ha klasy IV i V i 1.60 VI kldo tego 2 ha łąk, ale będą jeszcze dobierane myśle że tak do 5-6 ha sie dojdzie będziemy z nich zbierać 2 pokosy a co do bydła to byłyby to byczki nie typowo mięsne tylko mieszańce bydło utrzymywane wolnostanowiskowo