akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

st220    20

Do łuniewskich, do drugiej jeszcze nigdy nie zdawałem. Łuniewscy daleko śmigają po bydło, rok temu widziałem ich samochód 40km od warszawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

wiem ze łuniewscy biora z Augustowa czyli do samej wschodniej granicy wybieraja Podobno to jedna z najwiekszych firm w RP

Koledzy a czy ktorys z was mial kontrole Straży celnej w zwiazku ze sprzedaża bykow??

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pierwszy raz o takim czymś słyszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrevv    0

U mnie łuniewscy też brali (blisko przejścia granicznego z białorusią, kawałek jest) a ubojnię mają za Łapami, kilka razy tam jeździłem, byłem przy ważeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

z tego co wiem to są kontrole celnych i w ubojniach i u hodowców 

chodzi coś o te sztuki co były wysyłane do Turcji jak jeszcze szło, takie kontrole krzyżowe

 

 

nikolas29

dzwoniłem do Maciejka to za byka powiedział 7+ wat za super, jałówke tak samo a krowy 4,5- 4,7

ogólnie do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

Panowie ile mam powiedzieć za ładnego hf tak kolo 750kg bo jutro mają po niego przyjechać 3 tygodnie temu dali mi też za takiego 6+ vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Servio    13

na wtorek mam ugadana cene  7.60 brutto woj podkarpackie firma tim kot,

Pulnik zaoferował 7,7 na ręke jednak nigdy z nim nie handlowałem  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Myślę,że każda :)i tak cenę owalą za wiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

w sobote na wbc ladny byczek mieszaniec poszedl po 13,1 zl. mial 377 kg . sama skora wazyla 58 kg -350 zl.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Tylko nie mow mi ze za skore taz ci zaplacili ??


Wiecie może jaka ubojnia z podlasia byłaby zainteresowana buhajem LM starszym niż 30 miesięcy?

A masz mozliwosc zawiezienia tego byka bo po jednego to raczej nie przyjedzie gosc ktory kupuje na wlasne potrzeby i nie potraca za wiek Zaklad  miejsci sie pod zambrowem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostros    0

W czwartek sprzedałem 4 sztuki mieszańców ważyły 770, 750, 650 i 575 za wszystkie dostałem 7 zł brutto od lokalnego kupca. Było wielu chętnych ale wszyscy oferowali po 6,7. Okolice Łomży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaska    10

Przerstrzegam przed oddawaniem Biernackiemu na wbc. Przyjechał klasyfikator wycenił 5 sztuk krów na żywo po 3,6 zł ale bardzo przekonywał mnie żebym oddał na WBCi No i przyszło rozliczenie jak przeliczyłem sobie na wage żywą wyszlo równe 3 zł /kg. i co powiecie o takim procederze koledzy. Ewidentnie nie zależy im na stałej współpracy tylko żeby naciągnąc klienta raz i potem niech sie buja. Oby im bokiem takie krętactwa wyszły. Na placu obłudnicy mają kapliczke a rżną rolnika jak się da. W porównaniu do wagi żywej zrobili mnie ponad 1600 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Dziś dzwoniłem do lokalnego kupca o ceny bydła i powiedział mi tak jak dobry towar .

 To byk 7.50

jałówka 7.00

krowa 5.00 ceny brutto

Zobaczymy w środę ma przyjechać.

A może zaczekać jeszcze jak sadzicie? :mellow:

Edytowano przez kp38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj