akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19702

Masz rację @prezes91wlkp odbiorcą był K.Brzegowy-potrzebuję na gwałt bydła

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

8 szt. LM po 9.40 zł/kg sprzedane przed tygodniem do Agrostaru. 

 

@ marijusz 

To cenę którą podałeś, to chyba tyczy się ras mięsnych itp ras ? tak w woli sprostowania jak możesz ; ]

 

Byłem nie dawno w Niemczech i tam cena 3.60 max do 3.90 za LM czy Charolaise była. No i też to zależało od kilku czynników.  

 

Potwierdza ktoś ceny Agrostaru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

 

Masz rację @prezes91wlkp odbiorcą był K.Brzegowy-potrzebuję na gwałt bydła

 

 

Dobrze że piszesz,zaraz trzeba wykonać telefon.


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3107    4

jak teraz płacą jałówki bo kolega ma dwie do sprzedania lm i sm.

Sprzedawałem do Brzegowego miesiąc temu. Jałówka mm(cała siwa) 680kg cena 6,80 netto. Kasa max 14 dni. Ja miałem na 11 dzień.

A co do Słabego to nie sprzedaje im od roku. Przyjechał po dwie sztuki , ważone na wadze we wiosce wiec waga na pewno grała. Ale jak zaczął pisać fakturę to nagle 30 kg zniknęło, a kartkę z wagą miał pod nosem ( udawał głupka ,że niby się pomylił). Kasa na koncie dopiero po miesiącu ( po trzech telefonach i tekstach z jego strony że przelew poszedł wczoraj)

Edytowano przez mario3107

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117

dzis sprzedane do slabego hf 625 kg 6 ,30 +wat i mieszaniec 645kg 6,50+ wat   jalowka siwa 611kg 6,60 +wat dobiernackiego okolice krotoszyna                                                                                                        

 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

ciekawe czy da te min 7,4 bo w 8,5zl to nie wierze

 

Masz rację kolego. Uważajcie na Pulnika bo dużo obiecuje a mało robi do mnie miał przyjechać wczoraj na 100% a teraz się miga i wypytuje czy było by  na czym zważyć. Jak mu powiedziałem że mam wagę to chciał zdjęcia jak dostał zdjęcia to mu się nie podobają byki. A jeszcze tydzień wcześniej chciał żeby mu zostawić że przed świętami na 100% zabierze i da po 8zł bo mają umowy podpisane i nie ważne jakie byki.Pytałem czy na 100% przyjedzie to cytuje - ja d*py z gęby nie będę robił.

Więc panowie najpierw kasa a później można przytrzymać komuś kilka dni

Edytowano przez karolr2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki87    5

@ dzarjan

 

Każdy Ci potwierdzi kto u nich sprzedawał.

Nie wierzysz zadzwoń, tylko warunek musisz mieć byki LM czy charolese.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz51195    0

Panowie mam byka HF tak z 600-650 kg i po ile mogę za niego dostać...? Sprzedawał ktoś takiemu Panu z Kocka (Woj.Lubelski) Ten Pan nazywa się jak dobrzę Pamiętam Szczęsny... A może macie jakieś namiary do Ludzi z Okolic Łuków,Lubartów co dobrze płacą za HF...? 

Edytowano przez lukasz51195

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

@ dzarjan

 

Każdy Ci potwierdzi kto u nich sprzedawał.

Nie wierzysz zadzwoń, tylko warunek musisz mieć byki LM czy charolese.

 

Ja do nich odstawiam zawsze, tyle że mieszańce i za bardzo ładne płacili 7,50  to było kilka temu więc stąd zaskoczenie. Ciekawe ile płacą teraz za ładne byki ale nie czystą rase, po świętach będę się zdzwaniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

witam grono forumowiczów, co to za firma ten Brzegowy i czy dobrze płaci ,jaka cena na dzis za miesne byki

Jest to Krzysztof Brzegowy,bazę ma jakieś 5km ode mnie,ale bydło zbiera w promieniu nawet 70km.Ubojnie ma gdzieś  na południu.Płaci w miarę dobrze co najważniejsze kasa zawsze w terminie idzie się dogadać że nawet na drugi dzień.Jest jedno ale postaraj się ważyć na swojej wadze,albo chodziarz na ogólną(mówię ze swojego doświadczenia).Teraz akurat oddaje do kogoś innego także nie wiem jak u niego dokładnie ceny wyglądają,ale widać na forum że Sołtys48 często do niego oddaje i ceny ładne także może on się wypowie.Ogólnie godny polecenia,ponieważ ubojnie ma swoją co za tym idzie omija grono pośredników i jak masz naprawdę ładne byki które mu,,wpadną w oko,, możesz dostać bardzo dobrą cenę.Tylko pamiętaj to jest góral musisz z nim ostro rozmawiać,a najlepiej jeszcze jakąś połóweczkę wypić do się dogadacie :)


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CiSek_1    0

DO mario3107: Czy chodzi Ci o "Firmę Słaby E. Słaby-Marczyk" co jeżdżą po południowej wielkopolsce?? Czy o jakiegoś innego Słabego, bo z tego co wiem to jest ich kilku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3107    4

DO mario3107: Czy chodzi Ci o "Firmę Słaby E. Słaby-Marczyk" co jeżdżą po południowej wielkopolsce?? Czy o jakiegoś innego Słabego, bo z tego co wiem to jest ich kilku?.

Nazwa firmy jak dobrze pamiętam to Bovo. Więc chodzi chyba o kogo innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Dzisiaj pojechało 10sztuk średnia waga 790 brutto po 7.80zł brutto 6% opasienie zabrał agrostar. Jedna sztuka miała szczęście bo się nie zmieściła na auto i postoi sobie pewni jeszcze do nowego roku. Byki simental i rw,4 sztuki podchodziły pod hf bo tak bym za mniej jak 8zł nie puścił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

jak możecie to sie wstrzymajcie ze sprzedażą bydła cena pójdzie w góre od 1 stycznia powraca ubój rytualny ja mam 15 szt ale czekam 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj